İdlib’e İnsani Yardım Konvoyu

Beşir Derneği olarak Suriye’nin kuzeyindeki savaş mağduru muhacirler için insani yardım çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Son olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda gıda malzemesi dolu bir insani yardım konvoyumuzu Sakarya’dan uğurladık.

 

Derneğimizin Suriye’deki muhacirler için sürdürdüğü insani yardım faaliyetlerine devam ediyoruz. Beşir Derneği Sakarya Temsilciliğimizin çaba ve katkılarıyla hazırladığımız 2 tır dolusu insani yardım malzemesi zor şartlar altındaki İdlib halkının hizmetine sunmak için derneğimiz tarafından Suriye’ye gönderildi. Savaş mağduru İdlib halkının yolunu dört gözle beklediği insani yardım konvoyumuzun birkaç gün içerisinde bölgeye ulaşması öngörülüyor. Hazırlanan insani yardım konvoyunda 47 ton un bulunuyor.

 

100 Bin Ekmek Kapasiteli Fırınımıza Hizmet Sağlayacak

 

Sakarya’dan yolculadığımız insani yardım konvoyumuz toplam 2 tırdan oluşuyor. Suriye’nin kuzeyindeki muhacirlerin gereksinimlerini görmesi için faaliyet veren günlük 100 bin kapasiteli fırınımıza yollanan 2 tır dolusu un ile İdlib’deki ihtiyaç sahipleri için günlük ihtiyacı olan ekmekler sağlanılacak. Derneğimiz ayrıca bölgede bulunan aşevi ile de göçmenlerin ihtiyaçlarını görmeye devam ediyor. Suriye’nin kuzeyinde başarılı gıda, giyim, yakacak ve barınma yardım projeleri yürüten derneğimizin faaliyetleri bundan sonra da devam edecek.

 

Suriye’deki Aşevinde Sıcak Yemek Yardımı

 

Suriye’deki ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini görmesi için faaliyet veren günlük yüz bin ekmek üretme kapasiteli fırınımız için düzenli olarak un dolu tırlarımızı bölgeye yolluyoruz. Derneğimiz ayrıca fırın dışında bölgedeki günlük 30 bin tabldot sıcak yemek çıkarma kapasiteli aşevi ile de ihtiyaç sahibi göçmenlerin günlük yemek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Beşir Derneği bu faaliyetleri ile İdlib, Cerablus, Eriha, Halep ve Hama’daki mazlumlara destek olmayı sürdürüyor.

 

Siz de Destek Olun

 

Beşir Derneği’nin çalışmalarına sizler de Beşir Derneği online bağış bölümünden yapacağınız yardımlar ile destek sağlayabilirsiniz.Donate

İdlib’e İnsani Yardım Konvoyu

Genel Bağış

EKLE
İdlib’e İnsani Yardım Konvoyu

Suriye Genel Bağış

EKLE