Göçmen Kamplarına Yardım Tırı

Beşir Derneği’nin Suriyeli sığınmacılar için sürdürdüğü insani yardım seferberliği aralıksız devam ediyor. Hem Suriye hem de yurt içindeki sığınmacılar için eş zamanlı olarak çalışmalarını gerçekleştiren derneğimiz son olarak Kilis’te bulunan kamplardaki savaş mağduru ailelere bir tır dolusu insani yardım malzemesi yolladı.

 

Beşir Derneği Afyon Temsilciliğimizin yoğun çaba ve emekleri ile hazırladığımız insani yardım malzemesi dolu tırımızı zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan Suriyeli sığınmacılar için Kilis’e uğurladık. Kilis’teki kamplardaki yaşam mücadelesi veren sığınmacılar için yolcu ettiğimiz tırımızda sığınmacıların günlük yaşamlarını idame ettirmesi için gerekli olan gıda malzemeleri bulunuyor.

 

Kilis’teki Kamplara Gıda Malzemesi Yardımı

 

Beşir Derneği’nin Afyon’dan uğurladığı insani yardım tırımızın bir kaç gün içerisinde Kilis’teki kamplarda ulaşması bekleniyor. İçerisinde 17 tondan fazla patates ve yaklaşık 1 buçuk ton soğan bulunan insani yardım tırımız Kilis’e ulaştıktan sonra patates ve soğanların buradaki gönüllülerimiz tarafından kamplarda dağıtımı sağlanarak ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırılacak. Yapılacak bu gıda yardımları ile yolumuzu gözleyen Suriyeli ihtiyaç sahibi kimselere bağışçılarımızın destekleri ulaştırılmış olunacak.

 

Afyon’dan Göçmen Yardım Tırı

 

Beşir Derneği’nin Afyon Temsilciliği aracılığıyla hazırladığı insani yardım tırımızı Beşir Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Nuri Yıldırım, Beşir Derneği İç Ege Bölge Müdürü Selman Akçay ile dernek üyeleri dualarla uğurladı. İçerisinde soğan ve patates bulunan ve bir kaç gün içerisinde Kilis’e varacak olan insani yardım tırımız burada bulunan ekiplerimiz tarafından savaş mağduru ailelere ulaştırılacak.

 

Beşir Derneği Göçmen Yardım Çalışmaları Sürüyor

 

Beşir Derneği’nin Suriye’de patlak veren iç savaş dolayısıyla yerlerinden edilmiş ihtiyaç sahibi kimseler için yaptığı yardım çalışmaları bundan sonra da devam edecek. Suriye ve Türkiye’deki sığınmacı kamplarına düzenli olarak insani yardım tır ve konvoyları gönderen derneğimiz ayrıca Suriye’nin birçok yerinde birçok projeyi de eş zamanlı olarak yapmayı sürdürmektedir. Gıda, giyim, ısınma ve barınma gibi ihtiyaç duyulan her konuda yardımlarını ulaştırmaya devam eden derneğimizin yurtiçi ve Suriye’de yaptığı göçmen yardım çalışmalarını Beşir Derneği Facebook, İnstagram ve Twitter sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

Günlük Gıda ve Barınma Yardımları

 

Derneğimiz,  günlük 30 bin tabldot sıcak yemek üretme kapasiteli aşevi ve 100 bin kapasiteli ekmek fırını ile Beşir Derneği, İdlib, Cerablus, Eriha, Etarip, Halep ve Hama’da zor şartlar altında bulunan sığınmacılara yardım amaçlı olarak günlük yemek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir. Beşir Derneği ayrıca başta briket ev olmak üzere Suriyeli mağdur ve mazlumlar için barınma yardımlarını da sürdürmektedir.

 

Beşir Derneği ile Göçmenlere Yardım Edin

 

Beşir Derneği’nin Suriyeli savaş mağduru kimselere için yaptığı yardım çalışmalarına sizler de yapacağınız bağışlarla destek sağlayabilirsiniz. Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki “Suriye Genel Bağış” kısmına tıklayarak ve miktarı girerek sizler de bağışlarınızı Suriyeli mazlumların hayatlarının iyileştirilmesine yönelik olarak yapabilirsiniz. Online bağış dışında Suriyeli göçmenler için yapacağınız bağışları SMS yoluyla da bizlere iletmeniz mümkündür. Cep telefonlarınızın mesaj bölümüne SURİYE yazıp 4012’ye göndererek 20 TL karşılığında bağış yapabilir, Suriyeli savaş mağduru kimselerin yaşam mücadelesinde onlara destek olabilirsiniz.Bağış Yap

Göçmen Kamplarına Yardım Tırı

Suriye Genel Bağış

EKLE