Genel Başkanımız Fatih Sarıyar'ın Kurban Bayramı Mesajı

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih SARIYAR 2020 vekâleten kurban kesim organizasyonunun diğer yıllardan daha farklı ve önemli olduğunu vurgulayarak, kurban bağışlarından elde edilecek etlerin öncelikle virüs salgını sürecinde ekonomik olarak etkilenen vatandaşlarımızın soflarına ulaştırmanın gayretinde olacaklarını ifade etti. Başkan SARIYAR bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.  Bayramlarımız, ümmet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.

 

Paylaşarak ferdi sevinçlerimizi müşterek mutluluklara dönüştürdüğümüz bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır.

 

Bu anlamda Beşir Derneği ekiplerini vekil tayin ederek bağışladığınız kurbanlarınızı başta Türkiye olmak üzere gönül coğrafyamızın mazlumlarına ve yetimlerine ulaştırarak birlikteliğe ve kardeşliğe vesile oluyoruz.

 

Beşirler olarak bayram günlerinde de sizlerin hayrına vesile olabilmek, ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını kurban etleri ile şenlendirmek için sahada olacağız. Emanetlerinizi gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.

 

Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.