Dudullu’dan İdlib’e Yardım Eli

Beşir Derneği’nin savaşlar, afetler ve nice zorluklar ile karşılaşarak yaşam mücadelesi veren İdlib halkı için çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Derneğimizin Bayrampaşa’dan sonra bu hafta Dudullu Temsilciliği de hazırladığı insani yardım tırını selam ve dualar ile İdlib halkının hizmeti için İstanbul’dan yolculadı.

 

Beşir Derneği olarak temsilciliklerimiz ve gönüllülerimiz aracılığıyla sürdürdüğümüz Suriye’nin İdlib kentindeki sivillere yönelik insani yardım çalışmalarımız son olarak Dudullu Temsilciliğimiz tarafından İdlib’e yollanan insani yardım tırı ile gerçekleşti. Dudullu Temsilciliğimiz tarafından hazırlanan insani yardım malzemesi dolusu tırımız İdlib halkının yaralarını biraz olsun sarabilmesine yardımcı olacak.

 

1 Tır Dolusu İnsani Yardım Malzemesi

 

Beşir Derneğimizin Dudullu Temsilciliğince hazırlanarak İdlib halkının hizmetine götürülmek üzere yolculanan insani yardım tırımızda temel insani ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Bölgede bulunan sivil ve göçmenleri acil olarak ihtiyaç duyduğu malzemelerin bulunduğu tırımız bir kaç gün içerisinde Suriye’ye ulaşacak. Buraya ulaşan tırımız daha sonra ise bölgede bulunan ekip ve gönüllülerimiz tarafından ihtiyaç sahibi kimselere götürülerek dağıtımı sağlanacak.

 

Suriye Yardımlarımız Sürecek

 

Beşir Derneği olarak savaş dolayısıyla türlü acı ve kederlerle yüzleşmiş Suriye halkına yönelik olarak yaptığımız yardım çalışmaları yıllardır sürdüğü gibi bundan sonra da devam edecek. Temsilciliklerimiz ve gönüllülerimizin yoğun gayret ve çabaları ile hazırlanan insani yardım malzemeleri böylece savaşzede Suriye halkı ile buluşturularak mazlum ve mağdurlar sevindiriliyor. Derneğimiz ayrıca bölgede bulunan fırın ve aşevi de hizmetini sürdürüyor. Beşir Derneği’nin ayrıca İdlib’in Killi 2 bölgesinde devam eden bir briket ev projesi bulunuyor.

 

Suriye Genel Bağışı ile Siz de Destek Olun

 

Beşir Derneği’nin Suriye’ye yönelik yardım faaliyetlerine yapacağınız destekler ile sizler de destek olabilirsiniz. Beşir Derneği’nin web sitesinde bulunan online bağış bölümünden “Suriye Genel Bağış” kısmına dilediğiniz miktarda yapacağınız yardımlar ile Beşir Derneği’nin Suriye’de devam eden insani yardım faaliyetlerine katkı sunabilirsiniz. Beşir Derneği’nin ayrıca Suriye’ye yönelik çalışmalarına web sitemizdeki Suriye Genel Bağışı bölümünden de detaylıca inceleyebilirsiniz.Bağış Yap

Dudullu’dan İdlib’e Yardım Eli

Suriye Genel Bağış

EKLE