Çad’da Yeni Bir Su Kuyusu

Beşir Derneği olarak gönül coğrafyamızın dört bir köşesinde açtığımız su kuyusu ve çeşme çalışmalarımız durmadan devam ediyor. Son olarak Çad’da açtığımız “Şehit Ali Dönmez Hayratı” ile insanlığa katkılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

 

Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları ile kurak topraklardaki aileleri temiz ve içilebilir su ile buluşturmayı sürdürüyoruz. Derneğimiz Çad’da yeni bir su kuyusu açarak bölge halkının su ihtiyacını karşılamasına imkan sundu. Çad’ın Encemine şehrinde açılan su kuyusu ile çevredeki halkının yüzü güldü.

 

600 Kişi Faydalanacak

 

Beşir Derneği’nin Çad’ın Encemine şehrinde bulunan Watere Köyü’nde açtığı yeni su kuyusuna “Şehit Ali Dönmez Hayratı” ismi verildi. Şehidimiz adına açılan bu su kuyusundan ise 600 kişinin faydalanması bekleniyor. Temiz suya erişimleri bulunmayan bu kişilerin açılan su kuyusu ile içilebilir su ihtiyaçları giderilmiş olundu. Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları gönül coğrafyamızın dört bir köşesinde ihtiyaç sahipleri için uygulanmaya devam edecek.

 

Çad’da Su Kuyuları

 

Derneğimizin Çad’ın farklı bölgelerinde uyguladığı su kuyusu bağışı çalışmaları sürmeye devam ediyor. Derneğimizin “Şehit Ali Dönmez Hayratı” dışında geçtiğimiz haftalarda da “Hz. Âişe Annemiz (Radıyallâhu Anhâ) Su Kuyusu”nu yine Encemine’de halkın hizmetine sunmuştu. 1200 kişinin faydalanacağı bu su kuyusu ve diğer çalışmalarımız ile birlikte Beşir Derneği’nin Çad için yaptığı yardım çalışmalar bundan sonra da sürecek.

 

Su Kuyusu Çalışmaları

 

Beşir Derneği olarak ihtiyaç sahibi kimselerin her türlü temel ihtiyaçları için gönül coğrafyamızın dört bir tarafından uyguladığı yardım kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyaların bir parçası olarak derneğimizin sürdürdüğü su kuyusu çalışmaları ile dünyanın dört bir köşesindeki mazlum ve mağdurları mutlu ediyoruz. Derneğimiz 2020 yılında toplamda 224 su kuyusu faaliyeti gerçekleştirerek, bunları insanlığın hizmetine açtı. Su kuyusu bağışı ile Beşir Derneği su kuyusu çalışmalarına sizler de elinizden geldiğince destek sağlayabilirsiniz.

 

Su Kuyusu Bağışı ile Siz de Destekleyin

 

Beşir Derneği geçtiğimiz yıl toplamda 224 su kuyusunu hizmete açtı. Ancak derneğimiz önümüzdeki sene su kuyusu bağışları ile açılan su kuyusu sayılarını artırmayı amaçlamaktadır. Sizler de Beşir Derneği’nin bu çalışmalarına su kuyusu bağışı ile destek sağlayabilirsiniz. Beşir Derneği’ne su kuyusu bağışı yapmak için derneğimizin web sitesindeki online bağış bölümünde bulunan su kuyusu bağışı kısmından bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Bunun dışında cep telefonlarınızın mesaj bölümünden “SU” yazıp 4012’ye SMS göndererek de 20 TL su kuyusu bağışı yapabilirsiniz.Bağış Yap

Çad’da Yeni Bir Su Kuyusu

Su Kuyusu Projesi

EKLE