Beşir Derneği’ne Kızılay’dan Platin Madalya Ödülü

Beşir Derneği, Türk Kızılay’a yaptığı büyük destekler dolayısıyla Kızılay tarafından ödüllendirildi. Kızılay Kan Merkezi’nde gerçekleşen törende platin madalya beratı, derneğimiz Genel Başkanı Fatih Sarıyar’a takdim edildi.

 

Beşir Derneği, Türk Kızılay’ın kan bağışı çalışmalarına sağladığı büyük destekten dolayı Üsküdar’da bulunan Zeynep Kamil Kızılay Kan Merkezi’nde yapılan özel bir organizasyonda Kızılay’ın en büyük bağışçılarına verdiği Platin Madalya Beratı ile ödüllendirildi. Beşir Derneği’nin Platin Madalya Beratı, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık tarafından Beşir Derneği Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’a takdim edildi.

 

Kızılay’dan Beşir Derneği’ne Teşekkür

 

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar’a derneğimizin Kızılay’a sağladığı büyük desteklerden dolayı teşekkürlerini ileterek, Kızılay’ın en büyük bağışçılarına verdiği Platin Madalya Beratı’nı takdim etti. Beşir Derneği aracılığıyla Kızılay’a kan bağışı yapan binlerce bağışçıya şükranlarını belirtmek amacıyla organizasyonun gerçekleştirildiğini söyleyen Kızılay Genel Başkanı, Kızılay’ın yürüttüğü kan bağışı çalışmalarına Beşir Derneği’nin çok kapsamlı bir destek sağladığına işaret etti. Beşir Derneği’nin Türkiye’nin bayrak taşıyan bir insani yardım kuruluşu olduğunu da sözlerine ekleyen Kınık, hem insani hem afet hem de uluslararası birçok çalışmada Beşir Derneği ve Kızılay’ın ortak projeler yürüttüğünü ve yürütmeye devam edeceğini ifade etti.

 

Beşir Derneği’nden Türk Kızılay’a 126 Bin Ünite Kan

 

Derneğimiz Genel Başkanı Fatih Sarıyar ise Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın teşekkür konuşması sonrası söz alarak, Beşir Derneği’nin birçok alanda sağladığı destekler ve yaptığı yardımlarla beraber kan bağışı çalışmalarına da büyük bir önem verdiğini söyledi. Hem vatandaş hem de kurum olarak kan bağışı konusunda sorumlulukları olduğunu belirten Genel Başkanımız, bu sebeple gönüllü ve üyelerimizi kan bağışı yapmaları yönünde sürekli teşvik ettiklerini ifade etti. Genel Başkanımız ayrıca “Kan Kardeşim” projesi bünyesinde Türk Kızılay’a toplamda 126 bin ünite bağış toplandığını hatırlatarak gönüllülerimiz ve Kızılay ailesine de teşekkürlerini belirtti.

 

Gönüllülerimiz Kan Verdi

 

Beşir Derneği’nin Türk Kızılay’a sağladığı destekler dolayısıyla yapılan bu özel organizasyonda derneğimiz gönüllüleri de kan bağışında bulundular. Zeynep Kamil Kızılay Kan Merkezi’nde gerçekleşen organizasyonda merkeze gelen birçok gönüllümüz kan bağış başvurusunda bulundu. Başvuruda bulunan gönüllülerimizin organizasyon devam ederken kan bağışları gerçekleştirildi. Gönüllülerimizin böyle bir organizasyonda kan bağışı başvurusu yapmaları kan merkezinde bulunan Kızılay görevli ve yetkilileri tarafından da büyük bir takdir topladı.

 

Kızılay’a Desteklerimiz Sürecek

 

Beşir Derneği olarak Türk Kızılay’a kan bağışı, insani yardım, afet ve uluslararası birçok konuda verdiğimiz destek bundan sonra da sürecek. Derneğimizin ayrıca Türk Kızılay ile yaptığı protokol neticesinde yıllardır sürdürülen Kan Kardeşim projesi bundan sonra da devam edecek. Derneğimizin Kızılay ile birlikte yürüttüğü Kan Kardeşim projesine ilişkin detaylı ayrıntı ve etkinlik takvimini Kan Kardeşim web sitesinde bulabilir, sizler de kan bağış çalışmalarımıza destek verebilirsiniz.Bağış Yap

Beşir Derneği’ne Kızılay’dan Platin Madalya Ödülü

Genel Bağış

EKLE