Beşir Derneği’nden Kan Bağışı Kampanyalarına Büyük Destek

Beşir Derneği’nin Türk Kızılayı ile ortaklaşa girişimi olan “Kan Kardeşim” projesi devam ediyor. Kan Kardeşim projesi dahilinde hafta sonu yürütülen çalışmalarda toplam 709 ünite kan bağışı toplandı.

 

Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi bu hafta sonu 6 ayrı yerde yapılan faaliyetlerle devam etti. Beşir Derneği gönüllüleri ve halkımızın katılımlarıyla yürütülen bu çalışmalarda toplamda 709 ünite kan bağışı toplandı. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı gün ve saatlerde gerçekleştirilen etkinliklere katılım yoğun oldu. Covid-19 salgınının neden olduğu olumsuz şartlar, kan bağışı stoklarının azalmasına neden olmuştu. Beşir Derneği Kan Kardeşim projesi ile bu süreçte azalan stoklarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

 

Kan Kardeşim projesinin bu hafta sonu hizmet verdiği altı  lokasyonlardan Diyarbakır’da 75, Rize’de 70, Esenler’de 162, Beyoğlu’nda 131, Suluova’da 214 ve Giresun’da ise toplam 57 ünite kan bağışı toplandı. Bu bölgelerde Kan Kardeşim projesine gösterilen ilgi Beşir Derneği ve Türk Kızılayı yetkililerinin yüzlerini güldürdü. Bu bağışlarla kan Kardeşim projesi ile toplanılan toplam ünite kan bağışı 110 bini bulmayı başardı.

 

Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi ile Türk Kızılayı’na verdiği destek büyük bir hızla sürmeye devam ediyor. Proje dahilinde 2020 senesinin sadece Kasım ayının ikinci yarısı ve Aralık ayında toplamda 3.255 ünite kan bağışı toplanmıştı. Beşir Derneği bu 1 buçuk aylık süreçte Kan Kardeşim projesi 40 ayrı lokasyonda gerçekleştirmeyi başarmıştı. Derneğimizin Kan Kardeşim projesi dahilinde Türk Kızılayı ile ortak çalışması bundan sonra da devam edecek.Donate

Beşir Derneği’nden Kan Bağışı Kampanyalarına Büyük Destek

Genel Bağış

EKLE