Beşir Derneği'nden Hafta Sonu 398 Ünite Kan Bağışı Desteği

Beşir Derneği’nin Türk Kızılayı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Kan Kardeşim kan bağış çalışmaları devam ediyor. Kan Kardeşim kan bağış standları geçtiğimiz Cuma ve hafta sonunda  Bursa’nın Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri ile beraber Yalova’da açıldı.

 

Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi bünyesindeki çalışmaları bu hafta yurdun farklı bölgelerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile sürmeye devam etti. Derneğimiz bu Cuma ve önümüzdeki hafta sonunda Yalova ve Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde kan bağışı toplama çalışmalarını sürdürdü. Derneğimizin Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi ilçeleri ile beraber Yalova’da eş zamanlı olarak sürdürdüğü çalışmalarda toplam 398 ünite kan bağışı yapıldı.

 

Yalova ve Bursa’da Kan Bağış Çalışmaları

 

Derneğimizin “Kan ani değil, sürekli ihtiyaçtır” fikrinden hareketle başlatıp sürdürdüğü Kan Kardeşim projesi bünyesinde yurt içindeki faaliyetlere bu hafta sonu da devam edildi. Beşir Derneği’nin Temsilcilikleri ve gönüllüleri aracılığıyla yurdun farklı bölgelerinde eş zamanlı olarak sürdürdüğü Kan Kardeşim kan bağışı çalışmalarına Yalova ve Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi ilçelerindeki faaliyetlerle devam edildi. Beşir Derneği’nin Kızılay ile birlikte yaptığı ortak çalışmalar sonucu bu üç yerde gerçekleşen faaliyetlerde toplamda 398 ünite kan bağışı toplandı.

 

398 Ünite Kan Bağışı

 

Beşir Derneği’nin Türk Kızılay ile birlikte gerçekleştirdiği Kan Kardeşim projesi bünyesinde hafta sonu yapılan faaliyetlerde Bursa’nın Nilüfer ilçesinde 178, Osmangazi ilçesinde 100 ve Yalova’da ise 120 ünite kan bağışı yapıldı. Geçtiğimiz Cuma ve hafta sonu gerçekleştirilen kan bağışı çalışmalarında gönüllülerimiz ve halkımızın ilgisi oldukça yoğun oldu. Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi detaylarına ve etkinlik takvimine Kan Kardeşim internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Beşir Derneği’nin Kızılay’a Destekleri Sürecek

 

Kan Kardeşim projesi ile kan bağış toplama ve diğer birçok konuda Beşir Derneği’nin Kızılay’a verdiği destek sürmeye devam edecek. Şimdiye kadar 126 bin ünite kan bağışı toplanmasına yardımcı olan derneğimiz bundan sonra da yapacağı kan bağışı çalışmaları ile bu rakamı çok daha fazla artırmaya çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda da Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık özel bir organizasyonda Beşir Derneği Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’a derneğimizin Kızılay’a sağladığı büyük desteklerden dolayı Kızılay’ın en büyük bağışçılarına verdiği Platin Madalya takdim edilmişti.Bağış Yap

Beşir Derneği'nden Hafta Sonu 398 Ünite Kan Bağışı Desteği

Genel Bağış

EKLE