Beşir Derneği'nden Çad’da Ecdad Yadigarı Mahalleye Kurban Payı

Beşir Derneği Çad’ın Abeşe şehrinde bulunan ecdad yadigarı mahallede 58 nafile kurban kesim işlemi gerçekleştirdi.

 

Beşir Derneği olarak bağışçılarımızın adak, akika, şükür kurban bağışlarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Son olarak Çad’ın Abeşe şehrinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda toplam 58 kurban kesim işlemi tamamlandı.

 

Beşir Derneği gönüllüleri Çad’ın başkenti Encemine kentinin 900 km uzağındaki Abeşe şehrinde kurban kesim işlemi gerçekleştirdi. Bağışçılarımızın bizlere emaneti toplam 58 nafile kurban kesim işlemlerinden sonra hayır duaları ile bölge halkına dağıtıldı. Çad’ın dördüncü büyük kenti olan Abeşe’de yapılan kurban kesim işlemlerinde toplam 5800 kilogram et elde edildi. Çoğunluğu Müslüman olan Abeşe kenti halkının yüzü yapılan yardımlarla güldü.

 

Beşir Derneği gönüllülerimiz ise kurban kesim ve dağıtım işlemlerinden sonra 1852’den sonra Çad’ın Abeşe kentine yerleşerek Türk Mahallesi Bahçesi’ni kuran altı Osmanlı askerinin mezarını ziyaret ettiler.

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restorasyonu yapılan bu alanı ziyaret eden ekibimiz mahallede bulunan aileler ile de bir araya geldiler. Bir araya gelen ekiplerimiz burada bulunan ailelere yardımlarını ileterek selam ve dualarını aldılar.

 

Beşir Derneği’nin adak, akika ve şükür kurban kesim işlemleri bundan sonra da devam edecek. Beşir Derneği tarafından kabul edilen adak, akika ve şükür kurbanları ile Çad’ın Abeşe kentinde olduğu gibi gönül coğrafyamızın diğer bölgelerindeki mazlum kardeşlerimiz ile buluşmaya devam edecek. Sizler de nafile kurban bağışlarınızı Beşir Derneği online bağış bölümünden yapabilirsiniz.Bağış Yap

Beşir Derneği'nden Çad’da Ecdad Yadigarı Mahalleye Kurban Payı

Genel Bağış

EKLE