Beşir Derneği Ocak Ayı Faaliyetleri

Beşir Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında sürdürdüğümüz çalışmalar devam ediyor. Derneğimiz Ocak ayı içerisinde de gerçekleştirdiği faaliyetlerde yüzbinlerce insanının gönlüne dokunmayı başardı.

 

Beşir Derneği’nin gönül coğrafyamızın farklı bölgelerinde yürüttüğü faaliyetler büyük bir hızla sürmeye devam ediyor. Derneğimiz Ocak ayında geçmiş aylarda olduğu gibi yüzbinlerce kişinin ihtiyacına yönelik çalışmalarını sürdürdü. Derneğimizin yaptığı Ocak ayı faaliyetleri ile yurt içi ve yurt dışında bulunan ihtiyaç sahibi kimselerin yüzü güldü.

 

Yurt İçi ve Yurt Dışı Günlük Gıda Desteği

 

Beşir Derneği olarak sadece Ocak ayında fırınlarımızda toplam 706.400 pita tipi ekmek üretimi yaptık. Beşir Derneği aşevilerinde ise yine Ocak ayında üretilen toplam sıcak yemek üretimi ise 78.000’i buldu. Üretilen bu ekmek ve sıcak ekmek ile özellikle Suriye’nin kuzeyinde kamplarda yaşam mücadelesi veren ailelerin günlük gıda ihtiyacını karşılamayı sürdürdük. Bu süreçte ayrıca İdlib’in Killi 2 bölgesinde süren Briket Ev projemizde ise ikinci etabın sonuna yaklaştık. Beşir Derneği olarak önümüzdeki ay projemizin üçüncü etabına geçmeyi düşünüyoruz.

 

Yurt İçinde Temel İnsani Destek

 

Derneğimizin insani destek kampanyası kapsamında Ocak ayı boyunca yürüttüğü faaliyetlerde ise toplam 14.594 kişilik temel insani ihtiyaç desteğinde bulunuldu. Bu faaliyetlerimiz sayesinde birçok ailenin temel insani ihtiyaçları giderilmiş olundu. Ayrıca yurt içinde 13.015 kişiye de gıda, giyim, yakacak ve temizlik malzemesi destekleri ile temel ihtiyaçların karşılanmasını sağladık.

 

Beşir Derneği Kurum Yardımları

 

Beşir Derneği olarak ayrıca kurum desteklerimiz de sürmeye devam etti. Derneğimiz kapsamında yaptığımız çalışmalarda toplam 10.725 kurum yardımı gerçekleştirdik. Beşir Derneği olarak kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar dışında da başka kurumlar yoluyla da desteklerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturmayı sürdürüyoruz. Derneğimiz bünyesinde yaptığımız kurum destek faaliyetleri önümüzdeki aylarda da sürmeye devam edecek.

 

Paylaşım Noktalarından Destek

 

Beşir Derneğimizin ayrıca paylaşım noktaları üzerinden sürdürdüğü destek faaliyetleri de her ay olduğu gibi bu Ocak ayında da sürmeye devam etti. Beşir Derneğimizin yurdun dört bir köşesindeki paylaşım noktalarından toplamda 1.678 kişilik destek gerçekleşti. Paylaşım noktalarımız aracılığıyla sağladığımız bu destekler ile başta gıda olmak üzere ailelerin ihtiyaç duyduğu maddelere erişimlerini sağlıyoruz.

 

Su Kuyusu Çalışmaları

 

Beşir Derneği olarak tüm bu çalışmalar dışında temiz suya erişimi bulunmayan yerlere su kuyusu çalışmalarımız ile de yardım götürmeyi sürdürüyoruz. Derneğimiz ayrıca Mushaf-ı Şerif ve yetim sahipliği gibi de örnek faaliyetleri de gerçekleştirmektedir. Beşir Derneği bünyesinde ayrıca adak, akika, şükür ve nafile kurban bağışı gibi hizmetler de mevcut bulunmaktadır. Tüm bu çalışmalarımıza ilişkin detaylı bilgiyi Beşir Derneği web sitemizde bulabilirsiniz.

 

Online Bağış ile Siz de Destekleyin

 

Beşir Derneği’nin yurtiçi ve yurtdışında sürdürmüş olduğu tüm bu faaliyetleri yapacağınız bağışlar ile sizler de destekleyebilir, gönül coğrafyamızda bulunan binlerce gönüle bizler vesilesiyle yardımlarını ve desteklerinizi ulaştırabilirsiniz. İyilik yolundaki bu serüvenimizde bizimle beraber yer almak için Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış kısmından bağışlarınızı yapabilirsiniz.Bağış Yap

Beşir Derneği Ocak Ayı Faaliyetleri

Genel Bağış

EKLE