Beşir Derneği Kan Bağış Çalışmaları Sürüyor

Beşir Derneği’nin Türk Kızılay ile beraber yürüttüğü Kan Kardeşim projesi yurdun birçok yerinde açılan kan bağışı standları ile devam ediyor. Kan Kardeşim projesi kapsamında bu hafta sonu gerçekleştirilen çalışmalarda toplam 929 ünite kan bağışı toplandı. 

 

Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi bu hafta sonu yurdun farklı bölgelerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile sürdü. Beşir Derneği gönüllüleri ve halkımızın katılımları ile yapılan çalışmalarda ise toplam 929 ünite kan bağışı gerçekleştirildi. Sokağa çıkma yasaklarının bulunduğu gün ve saatlerde yürütülen çalışmalara halkın katılımının oldukça yoğun olduğu gözlemlendi. 

 

7 Ayrı Yerde Kan Bağışı Faaliyeti

 

Beşir Derneği’nin Türk Kızılay ile bu hafta sonu gerçekleştirdiği kan bağış toplama etkinlikleri toplamda 7 ayrı yerde gerçekleştirildi. Derneğimizin temsilcilikleri ve gönüllüleri aracılığıyla sürdürdüğü bu faaliyetlere halkın ilgisi yoğun oldu. Derneğimiz Kan Kardeşim projesi kapsamında bu hafta sonu İstanbul’un Kağıthane, Bayrampaşa, Sultangazi, Silivri ve Avcılar ilçeleri ile beraber, Kayseri’nin Kocasinan ve Tokat’ın Turhal ilçelerinde çalışmalar gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bu kan bağışı çalışmaları ile toplamda bin üniteye yakın kan bağışı toplandı. 

 

Kan Kardeşim projesinin bu hafta sonu hizmet verdiği yerlerden Kağıthane’de 136, Bayrampaşa’da 79, Sultangazi’de 275, Silivri’de 109, Avcılar’da 227, Kocasinan’da 74 ve Turhal’da ise 29 ünite kan bağışı toplandı. Bu bölgelerde yapılan kan bağışı etkinliklerine halkımız ve gönüllülerimizin ilgisi Beşir Derneği ve Türk Kızılay yetkililerinin yüzlerini güldürdü. Yapılan bu bağışlarla Kan Kardeşim projesi bünyesinde toplanan ünite kan sayısı 120 bine biraz daha yaklaştı. 

 

Kızılay’a Verdiğimiz Destek Sürecek

 

Beşir Derneği’nin kan bağışı toplanmasına yönelik Türk Kızılay’a verdiği destek bundan sonra da devam edecek. Derneğimizin yurt içinde yürüttüğü faaliyetlere ilişkin gelecek etkinlikleri Kan Kardeşim internet sayfasından takip ederek Covid-19 salgınının neden olduğu olumsuz koşullar dolayısıyla azalan kan stoklarının önüne geçme yolunda sizler de Beşir Derneği’ne destek sağlayabilirsiniz.Donate

Beşir Derneği Kan Bağış Çalışmaları Sürüyor

Genel Bağış

EKLE