Beşir Derneği 2020 Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu İçin Hazırlıklarını Tamamladı.

Covid_19 virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmektedir. Alınan tedbirler virüs ile mücadelede etkili olurken sosyal hayatımızda da birçok değişime neden oldu. Uygulanan kısıtlamalar ekonomik anlamda kıt kanaat geçinen birçok ailenin geçim sorununu derinleştirdi.

Virüs salgını sonrası Beşir Derneği olarak yurt genelinde başlattığımız destek çalışmalarına Ramazan Ayında ziyadesiyle devam ettik.

Önceliğimiz Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olmaktı. Bununla beraber bizlerden başka dayanakları olmayan mazlum coğrafyaların, mahzun gönüllü insanlarına sizlerin emanetlerini ulaştırarak yardım ettik.

Virüs salgını nedeniyle dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz zor günlerden geçiyoruz. Bu nedenledir ki Pandeminin başından beri, yardımlarımızı yurt genelinde artırdığımızdan bahsetmiştik. Aynı şekilde bu kurban bayramında da bağış kurbanlarından elde edeceğimiz etleri öncelikle ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmayı planlıyoruz.

Vekâleten vereceğiniz kurban bağışlarınızın kesiminden elde edeceğimiz etleri yurt genelinde 300’den fazla noktada ihtiyaç sahibi ailelere ve kuran kursları gibi kurumlarda okuyan öğrencilere ulaştıracağız.

2020 vekâleten kurban bağış organizasyonunu virüs salgını nedeni ile olası yurtdışı çıkışlarına getirilecek kısıtlamalar veya gidilecek ülkelerde uygulanabilecek yasakları da göz önünde bulundurarak planladık.

Herhangi bir kısıtlama olmaz ise bağışladığınız kurbanlar her yıl olduğu gibi bu yıl da gönül coğrafyamızdaki mazlum ve mahcup insanlara ulaştırmanın gayretinde olacağız.

Virüs veya başka nedenler ile uygulanabilecek olası yasaklara karşı organizasyonun tamamını ülkemizde yapmak üzere Beşir Derneği olarak gerekli tüm tedbirleri de ayrıca aldık.

Kurban mali bir ibadettir. Belirli vakitler içerisinde kesilmesi gerekmektedir. Bize verdiğiniz emanetleri ibadetin ruhuna uygun bir şekilde İslami kurallara riayet ederek kesilmesini ve etlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılması hususunda herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeyecek şekilde yerine getirilmesi sorumluluğunun bilincindeyiz. Her yıl rutin olarak yaptığımız planlamalar ve önlemlere ilave olarak virüs salgını tedbirlerine riayet etmek ve doğabilecek olumsuzlukların ibadetin vaktinde yerine getirilmesine mani olmaması için bu yıl fazlaca tedbirler almak durumundayız.

Gerek Beşir Derneği gönüllü ekiplerinin sağlığı, gerekse tedbirlere riayet edilmesi ve ibadetin fıkhi sıhhati için üzerimize düşenleri yapacağımız konusunda hiçbir şüpheniz olmasın.

Vekâleten kurban kesim organizasyonundaki önceliğimiz en çok ihtiyaçlı bölgelerden başlayarak bizleri bekleyen kardeşlerimize, bağış kurbanlarınızdan elde edilen etleri ulaştırmak ve kardeşliğe, birlikteliğe vesile olmaktır.

En çok ihtiyaçlı bölgelerin tespiti Beşir Derneği ekiplerince her yıl yeniden değerlendirilmekte ve güncellenmektedir.

Kurban organizasyonu aylar öncesinden planlanan hassas bir süreçtir. Bayrama yakın olağan ve olağanüstü durumlardan kaynaklı maliyet, lokasyon ve güvenlik riskleri farklılaşabilmektedir. Bayrama yaklaştıkça ilk planlamalar çoğu zaman revize edilerek en sağlıklı ve güvenli organizasyon olması sağlanır.

Beşir Derneği’nin tüm bağış toplama çalışmalarında ve yardım ulaştırma süreçlerini belirlerken en büyük etken bağışçılardan alınan emanetlerin şartı gereği yerine eksiksiz ve uygun bir şekilde getirilebilmesidir.

Sivil toplum kuruluşları kar amacı gütmeyen organizasyonlardır. Beşir Derneği Kamu Yararına Çalışan ulusal ve uluslararası insani yardım örgütü olarak bu sorumluluğun bilincinden hareketle çok fazla bağış toplamak gibi bir ana hedefi olmayıp derneğimize bağış olarak emanet edilen gerek maddi gerekse ayni yardımları vaktinde uygun şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını hedeflemektedir. Vekâleten kurban kesim organizasyonumuz da bu hassasiyetle yürütülen bir süreçtir.

Bahsettiğimiz tüm bu hususlar nedeni ile kurban bağışını ülke ve bölge listeleri, fiyatları üzerinden kampanya yapmak yerine ibadet niyeti ile yapılan bağışların vaktinde ve İslami usullere göre yapılabilmek için tek fiyat, ülke ve bölge şartı olmaksızın kabul ediyoruz.

Bu hassasiyetimiz ve alacağımız emanetlerin sorumluluğunu yerine getirebilmek için 2020 Vekâleten bağış kurban organizasyonunu Türkiye ve dünyada uygulanan virüs tedbirlerine bağlı olarak tüm organizasyonun Türkiye’de yapılabilme ihtimalinin yüksek olması nedeniyle maliyet ve organizasyon yapısını belirledik.

Ülkemizde yasalarımızın izin verdiği kriterlere uygun bir şekilde tam teşekküllü et kombinalarında kesilecek yasal mevzuata ve İslami kurallara uygun besili büyük baş kurbanlıkları, noter, din görevlisi, veteriner ve derneğimizin uzman gözetmenleri eşliğinde bağış kurbanlarınızı sizlerden aldığımız vekâletler ile kesilecektir.

2020 Vekâleten bağış kurban organizasyonununda Türkiye’de 81 il ve 300 farklı noktada ihtiyaç sahiplerine bağış kurbanlarından elde ettiğimiz etleri paylar halinde dağıtılacaktır.

Bununla birlikte eğer yasal kısıtlamalar gerek bizim ülkemizde, gerekse gideceğimiz ülkelerde kalkarsa ve sağlık, güvenliği açısından bir problem yaşanmazsa ekiplerimiz yurt dışında gönül coğrafyalarımızda da kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracaklardır.

2019 yılında bağış kurbanlarından elde ettiğimiz 422 ton eti paylar halinde 500 bin ihtiyaç sahibine ulaştırdık.

Bir hisse kurban bağışının, paylaşmaya, dayanışmaya ve birlikteliğimize vesile olması amacıyla Beşir Derneği olarak bizler tüm hazırlıklarımızı yaptık.

Beşir Derneği 2020 Vekâleten Kurban Kesim Organizasyonunda bir hisse kurban bağış bedeli 1.250TL’dir.

Birden fazla kurban kesenler veya ihtiyaç duyanlar için online kurban bağışı esnasında, anlaşmalı finans, banka kartlarına 4 taksit imkânı sunmaktayız.

Vacip, Şafiler için Sünnet Kurbanları bayramın ilk üç gününde kesilecek ve etleri paketlenerek dağıtılacaktır. Bunun dışında kalan adak, akika, şükür, nafile gibi kurban bağışlarının ise bayramdan sonraki günlerde kesimleri yapılacak ve paylar halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Yıllardır yaptığımız vekâleten kurban kesim organizasyonu sonunda bağışçımıza kurbanının nerede kesildiğine dair bilgilendiren mesajlar atmaktayız. Aynı şekilde kurban kesim görüntüleri bayramdan belli bir zamandan sonra web sayfanızda bağışçı paneline yüklenerek bağışçımızın kurbanının kesim görüntüsüne ulaşmasını sağlıyoruz. Bazı istisnai ve nadir durumlarda görüntü almakta veya yurt dışı kesimlerde ülkeden çıkarmak sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda görüntü sağlanamamaktadır.

Organizasyon ile ilgili tüm bilgilere www.besir.org.tr web sayfamızdan veya 02163754042 çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

365 gün iyilik sürsün, mahzun ve mahcup yüzler gülsün diye, bağışlarınızı bekliyoruz.

(Taksitli kurban bağışı caiz mi? Bu hususta diyanet işleri, müftülüklerden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu video sorunun cevabı olabilecek niteliktedir.

https://www.diyanet.tv/diyanete-soralim/video/kredi-karti-ile-kurban-satin-almak-caiz-midir )

 

 Bağış Yap

1,250.00 TRY
Beşir Derneği 2020 Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu İçin Hazırlıklarını Tamamladı.

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Beşir Derneği 2020 Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu İçin Hazırlıklarını Tamamladı.

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Beşir Derneği 2020 Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu İçin Hazırlıklarını Tamamladı.

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Beşir Derneği 2020 Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu İçin Hazırlıklarını Tamamladı.

Şükür Kurban

EKLE