Afrin’de Yakacak, Battaniye ve Gıda Kumanyası Yardımı

Beşir Derneği’nin savaş mağduru Suriyeli göçmen ve siviller için yürüttüğü yardım kampanya ve çalışmaları aralıksız devam ediyor. Derneğimiz son olarak Afrin’de yakacak, battaniye ve gıda kumanyası yardımlarında bulundu.

 

Beşir Derneği’nin yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak destek ve yardım faaliyetleri sürüyor. Derneğimizin en fazla yardım çalışması götürdüğü yerlerden birisi olan Suriye’de ise birçok çalışma eş zamanlı olarak devam ediyor. Derneğimiz Suriye’deki savaş mağduru sığınmacı ve sivillere yönelik olarak son çalışmasında Afrin’de kamplarda bulunan ailelere kömür, battaniye ve gıda kumanyası dağıtımında bulundu.

 

Dağınık Kamplarda Yardım Çalışması

 

Beşir Derneği ekip ve gönüllülerinin katılımları ile yapılan yardım çalışması Afrin kırsalında bulunan Kastal Cindo köyündeki dağınık kamplarda yaşam mücadelesi veren sivillere yönelik olarak gerçekleşti. Kış şartları ve geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar sonucu oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı kamplarda zorluklar çeken aileler için yapılan bu yardımlar ile savaş mağduru sivillerin yüzleri güldü. Beşir Derneği’nin bölgedeki benzeri yardım faaliyetleri devam edecek.

 

Suriye’ye Yardım Faaliyetlerimiz Sürecek

 

Beşir Derneği olarak Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları ile ülkemizin koruması altında bulunan bölgelerdeki ihtiyaç sahibi kimselere yönelik çalışmalarımız devam edecek. Dernek olarak başta Afrin ve İdlib olmak üzere Cerablus, Eriha, Halep ve Hama’daki mazlumlara destek olmayı sürdürüyoruz. Afrin’de yaptığımız battaniye, yakacak ve gıda kumanyası yardımları ile beraber bu şehirlerimizde de ihtiyaç sahibi kimselerin ihtiyaç duyduğu hemen her konuda yardımlarımızı ulaştırmayı sürdürüyoruz.

 

Fırın ve Aşevimizle Suriye’de Günlük Yardım

 

Beşir Derneğimizin Suriye’nin kuzeyindeki kamplarda bulunan sivillerin her türlü gereksinimlerinin karşılanması konusunda faaliyetleri sürüyor. Derneğimiz düzenli olarak yaptığı battaniye, yakacak, gıda kumanyası yardımları dışında günlük 100.000 ekmek üretme kapasiteli fırın ve yine günlük 30.000 tabldot sıcak yemek üretme kapasiteli aşevi ile de düzenli olarak savaş mağduru aileler için yardım çalışmalarını yapmayı sürdürüyor.

 

Suriye Bağışları ile Siz de Destek Olun

 

Beşir Derneği’nin Suriye’deki savaş mağdurları için sürdürdüğü yardım çalışmalarına Suriye bağışları ile sizler de destek olabilirsiniz. Derneğimiz, Suriye bağışları ile Suriye’ye yönelik faaliyetlerdeki yardımları buradan sağlanan bağışlarla sağlamaktadır. Derneğimizin Suriye’ye yönelik battaniye, gıda, yakacak gibi birçok yardımı dışında barınma İdlib’de de devam eden briket ev projesi sürüyor. Siz de Beşir Derneği’nin tüm bu faaliyetlerini desteklemek için online bağış üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile Suriye bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Ayrıca SURİYE yazıp 4012’ye 20 TL karşılığında göndererek de Suriye bağışlarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz.Bağış Yap

Afrin’de Yakacak, Battaniye ve Gıda Kumanyası Yardımı

Suriye Genel Bağış

EKLE