Zekât Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

Zekât Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

Zekât vermek İslam'ın beş şartı içinde yer alan son derece önemli bir ibadettir. Belli şartları taşıyan, durumu iyi olan Müslümanlar için geçerlidir. Asli ihtiyaç haricinde mala sahip olan kişilerin bu ibadeti yerine getirmesi farzdır. Zekât bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği buna dair en iyi kurumların içinde dikkat çekmekte. Gerek güvenilir olması gerekse İslami usullere göre hareket ederek vekalet ile Zekâtınızı ihtiyaç sahibine ulaştırıyor.

Zekât İbadetini Kimler Yerine Getirmek Zorunda?

Zekât bağışını yapacak olan kişilerin özellikleri net bir biçimde ifade edilmiştir. Hür bir insan olması şarttır. Ergeneliğini tamamlaması gerekir. Bunun yanı sıra Müslümanlık ve akıl sağlığının yerinde olması gibi iki farklı kriter de söz konusudur. Bunlar fiziki olarak tanımlanmış şartlardır. Elbette en temel kriter, maddi durumunun iyiliği şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu özellikleri taşıyan kişiler, İslam dininin emretmiş olduğu ibadeti yerine getirmek zorundadır. Zekât, farz olan ibadetlerin içinde yer alır.

Kimlere Zekât Verilir?

Zekât bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği üzerinden hemen ve vakit kaybetmeden bu süreci tamamlamak mümkündür. Bunun için hazırlanmış olan özel bir alan söz konusu. Zekât verilecek olan kişiler belli birtakım özelliklere sahip olmak zorundadır. Bunların başında elbette yoksul olanlar gelir. Yolda kalmış olanlar için de Zekât söz konusudur. Aynı zamanda her daim Allah yolunda cihat edenlere de verilir.

Zekât Beşir Derneği ile Nasıl Verilir?

Zekât bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği sitesine bunun için ilk olarak hemen bir giriş yapmak şarttır. Sonrasında ise bir üyelik almak gerekiyor. Bağış yap adıyla özel şekilde hazırlanmış olan bir buton söz konusu. Bunun üstüne tıklayarak hareket edin. Ne kadarlık bir bağış yapacağınıza karar verin ve bunu da onaylayın. Böylelikle Zekât bağışı en kısa süre içinde tamamlanır.

Beşir Derneği Zekât Paylaşımını Nasıl Yapar?

Zekât bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği bu konuda en iyi adres olarak dikkat çekmekte. Bundan dolayı ilgili siteye giriş yapmak ve hemen ardından da bağışınızı tamamlamak son derece mantıklıdır. Dernek olarak kimlerin buna ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun için oldukça geniş olan bir ağımız var. Dağıtımı kısa sürede ülke içinde ve ülke dışında yapmaktayız.

Zekât Miktarı Nasıldır?

 • Genel olarak malın 40'da birisini vermek şarttır.
 • Bunun günümüzdeki karşılığı ise hem altın hem de hayvan sayısı üzerinden açık bir biçimde ifade edilmiştir.
 • 80.18 gram altın ya da üstü miktardaki bir mala sahip olanlar bu ibadeti yerine getirmek zorunda.
 • Keçi ve koyun toplamı açısından bu rakam 40 olarak ifade edilir.
 • 5 tane deve ya da 30 adet sığırı olan kişilerin bu ibadeti yerine getirmesi farz olarak kabul edilir.

Zekât Vermenin Doğru Adresi Beşir Derneği

Zekât bağışı yapmak isteyenler için en iyi adres Beşir Derneği. Çünkü;

 • 2013 yılından beri sorunsuz şekilde faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz.
 • Kurumsal olan bir yapımız söz konusu.
 • Türkiye'de her bölgede, illerde ve birçok ilçede varız.
 • Yardım talep edenlerin başvurularını büyük bir titizlikle inceliyoruz.
 • Böylelikle gerçekleştirilen bağışlar her daim en doğru adres gidiyor.
 • Bu konuda hiçbir sıkıntı yok.

Siz de tüm bunlar ve fazlası için derneğimize hemen katkı sağlayın. Gönüllümüz olmak adına bizimle iletişim kurun. Resmi sitemiz üzerinden tüm süreci en kısa zaman dilimi içinde başlatabilirsiniz.

Online zekat bağışı yapmak için tıklayınDonate

Zekât Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

Zekat Bağışı

EKLE