Yurt Dışından Nasıl Kurban Bayramı Bağışı Yapabilirim?

Yurt Dışından Nasıl Kurban Bayramı Bağışı Yapabilirim?

Korumak ve kifayet, vekâlet demektir. Bize emanet ettiğiniz kurban bağışlarınızın sorumluluğunu üstlenmek ve gözetmek oldukça değerlidir. Beşir Derneğine yurtdışından yapacağınız bağışlar, Allah katında bizzat kendinizin yapacağı bağışlarla aynı kefededir. Kişi, kurbanını dünyanın neresinde olursa olsun vekalet tayin ederek kestirebilir. Mal ile yapılan tüm ibadet biçimlerinde vekalet caizdir. Yurt dışından nasıl Kurban Bayramı bağışı yapabilirim; Beşir Derneği olarak verilen vekâletlerin şartlarını en ince ayrıntısına kadar yerine getirmekteyiz.

Müslüman insanlar olarak Kurban Bağışının bir ibadet ve Allah’a yakınlaşmak olduğunu bilerek bu konuda çok büyük titizlikle çalışmalar yürütmekteyiz. Yıllardır Beşir Derneği Gönüllüleri olarak Allah yolunda en güzel adımları attığımız gibi bu yıl ki bayramda da sizlerin desteği sayesinde en çok ihtiyacı olanların kapılarını çalmayı ümit ediyoruz. Dini ölçülere uygun şekilde bağışlanan kurban, maddi durumu yetersiz, kurban kesemeyen, yoksulluk yüzünden et yiyemeyen insanlara yedirilerek ve yararlanması sağlanarak faydada bulunulmuş olunur, ayrıca kurbanı bağışlayan kişi Allah-u Teâlâ ile de yakınlaşılmış olur. 

Beşir Derneğine Yurt dışından Vekâlet vermek

Yurt dışından gerçekleştireceğiniz bağış ödemeleri için ödeme esnasında bankanızın sizden istediği bilgileri girdikten sonra alıcıya açıklama ekle kısmına vekâlet verecek olan kişinin adı-soyadı ve telefon numarası eklenir. Kurban bağışını için ödeme yapacağınız web sitemizde yer alan vekâlet yazılı yere tıklayarak vekâlet işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt dışından nasıl Kurban Bayramı bağışı yapabilirim; yurt dışından yapılacak kurban bağışları için öncelikle şu yol izlenmelidir:

Kurban Fiyatları Yurt dışı bağışları içinde yurt içinde olduğu şekildedir; 2020 yılı için Kurban Bağışı Fiyatları sabit olarak 1,250 TL’dir. Eğer kesim yurtdışında ki ihtiyacı olan ailelere yapılacaksa Türkiye’de olduğu gibi şu gibi durumlar göz önünde bulundurulur; Kesilecek olan hayvanın yaşı, kurbanlık şartlarına uygun olup olmadığı, dinimizce kurbanlıkta bir sakatlık, körlük vb. rahatsızlıklar olmaması gibi.

  • Müslüman Hayırseverlerimiz bağış tutarını, web sayfamızda bulunan hesap numaralarına banka aracılığı ile gönderir. (4 taksit imkânı mevcuttur)

ZİRAAT BANKASI HESAP NUMARALARIMIZ

  • TRY Hesap numarası: 57461050-5106
  • TRY İBAN: TR 1300 0100 0784 5746 1050 5106   
  • Dolar Hesap numarası: 57461050-5107 57461050 – 5107
  • Dolar İBAN: TR 8300 0100 0784 5746 1050 5107   
  • Euro Hesap numarası: 57461050 – 5108
  • Euro İBAN: TR 5600 0100 0784 5746 1050 5108
  • Diğer hesap numaralarımız için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ( https://www.besir.org.tr/banka-hesap-numaralari )

2.Daha sonra Beşir Derneği tarafından aranarak vekâletleriniz alınır.

3.Yurtdışı bağış için yapılacak adımlar gerçekleştirildikten sonra, İslam şartlarına uygun en güzel kurbanlık seçilir ve ödemesi yapılır.

4.Yurtiçi veya yurtdışında kurbanlığın bayramı beklemesi için hijyenik bir ortam sağlanır.

5.Kurban bayramının ilk gününden itibaren bayramın üçüncü günü ikindi saatine kadar bağışladığınız kurbanlar kesilmeye devam edilir. Kesilirken adınız okunarak size yollanmak üzere videolar ve fotoğraflar gönderilir (bu işlem kesilen ülkeye göre zaman bakımından değişkenlik gösterebilmektedir).

6.Daha sonra kurbanınızın kesildiğine dair tarafınıza SMS yollanarak bilgilendirme sağlanır. En geç 1 ay sonra sistemlerimiz üzerinden vekâletinizin okunduğu ve kurbanlığınızın kesildiği video ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Peygamber Efendimiz, memleketinden uzakta vekâleten kurban bağışı yapacaklar için şöyle buyurmuştur; Dua et ve de ki: Şüphesiz benim yaptığım ibadet, tuttuğum oruç, yaşadığım hayatım ve ölümüm hepsi Allah içindir.”

Beşir Yardımlaşma Derneği olarak, Yurtdışı kurban bağışı ibadetinizi güven ve şeffaflık içinde bizlere emanet etmenizden şeref duyuyoruz.