Yetimlere Yardım Etme

Yetimlere Yardım Etme

Yetimlere yardım etmek Müslümanlıkta yapılan hayırlı bir iştir. Yetimlerin ihtiyaçlarını gidermek, okul masraflarına yardımcı olmak ve ailelerine yardımda bulunmak güzel bir iştir. Yetimlere yardım etmek Allah’ın hoşnut olacağı davranışlar arasındadır. Yetimlerin başını okşamak bile büyük sevap olarak görülür. Yetimlerin evlerde ağırlanması yemekler verilmesi evin ve yardım yapan kişinin bereketini arttırır. Melekler yetimlerin olduğu yerde daha çoktur. Yakınımızda olan yetimlere elimizden geldiğinde maddi durumumuz el verdiği sürece hem maddi hem manevi yardımcı olunmalıdır. Yetimlere uzatılan eller yetimlerden dua olarak geri döner. Allah katında yetimlerin duasında yer almak çok güzeldir. Yetimlerin yüzlerindeki gülümsemeye sebep olmak ve sıkıntılarını gidermek iç huzur yaratır. İnsanlar yapılan yardımların karşılıklarını şüphesiz ki Allah tarafından çok daha güzel bir şekilde karşılık görürler. Her zaman çevremizdeki yetimleri görüp yardımlarımızı yapabiliriz. Ancak ülkemizin ve dünyamızın pek çok yerindeki yetimleri bilmeyiz ve göremeyiz. Yetimlere yardım yapmanın bir vakti yoktur. Yetimlere yardım maddi durumun el verdiği sürece ve gönülden geldiği kadar her zaman yapılabilir.

Yetimlere Yardım Nasıl Yapılır?

Yetimlere yardım birçok şekilde yapılabilir. Tanıdığımız insanlardan duyduğumuz yetimlere onların aracılığıyla yardım gönderebiliriz. Yolda gördüğümüz bir yetimin yüzüne gülüp başını okşayabiliriz. Mahallede veya apartmanlarda oturan bilinen komşu yetimlere yardımlar edilebilir. Yetime yardım hem para olarak hem erzak olarak hem herhangi bir ihtiyacının karşılanması olarak yapılabilir. Yetimler sadece bizim çevremizle sınırlı değildir. Dünyanın ve ülkemizin her yerinde bizlerin bilmediği pek çok yetim vardır. Bu yetimlere ulaşmak yardım yapmak zor gibi görünse de istenildikten sonra sizlerden çok uzaktaki bir yetime bile yardım eli uzatabilir ve yüzünün gülmesine sebep olabilirsiniz. Yetimlere yapılan yardımları ulaştıran güvenilir dernek ve kurumlar vardır. Bu dernek ve kurumlara başvuru yaparak yetimlere bağış yapabilirsiniz. Bu dernek ve kurumlar sizlerin yaptığı bağışları güvenilir bir şekilde yetimlere ulaştırırlar. Yetimlerin ihtiyaçlarının giderilmesinde ve yüzlerinin gülmesinde siz bağışçılar vesile olursunuz. Yetimlerin hayır dualarında yer alırsınız. Güvenilir dernek ve kuruşlara internet sitelerinden başvuru yaparak bağışlar yapılabilir. Yapılan bağışlar dernekler tarafından özveriyle çalışılarak dünyanın ve ülkenin en ücra köşesindeki yetim kardeşlerimize bile ulaşmış olur.

Yetimlere Yardım Nereden Yapılır?

Yetimlere yardım istenilen zaman ve maddi durumun el verdiği her vakit yapılabilir. Yetimlere yardım etmek Allah’ın rızasını kazanmak için hayırlı ve güzel bir yoldur. Yetimlere yardım etmek zor zamanlarda sizlere de Allah tarafından açılan bir kapı olur. Yetimlere yardım pek çok yerden yapılabilir. Yakın çevredeki yetimlere ellerinizle yardımlar götürülebilir. Ancak uzak çevredeki yardım bekleyen yetimlere ulaşmak bazen çokta mümkün olmayabilir. O zamanlarda yapılan bağışları güvenilir bir şekilde yetim kardeşlerimize ulaştıran dernek ve kurumlardan yardım alınabilir. Beşir Derneği bu hayırlı işte yol alabileceğiniz güvenli bir dernektir. Beşir Derneğinin internet sitesine başvuru yapılarak yetimlere bağış yapılabilir. Dünyanın ve ülkemizin her yerindeki yetimlere bu bağışlar ulaştırılır.

Beşir Derneği İle Yetimlere Yardım

Yetimlere pek çok şekilde yardımlar yapılabilir. Ancak dünyanın ve ülkemizin en ücra köşesindeki yetim kardeşlerimize daha zor şekilde ulaşılır. Dernek ve kurumlarla dünyanın ve ülkenin her yerindeki yetim kardeşlerimize ulaşmak daha kolaydır. Beşir Derneği ile dünyanın ve ülkemizin hemen hemen her yerindeki yetimlere yapılan bağışlar ulaştırılır. Beşir Derneğine internet sitelerinden online bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Beşir Derneği yapılan bağışların nasıl ve ne yollardan geçerek ulaştığını çekip fotoğraf ve video olarak kaydederek sitelerinin takip bölümüne yüklerler. Bağış yapan kişiler yaptıkları bağışları bu alandan takip edebilirler.