Yetimler Evi

Yetimler Evi

Yetimler evi, ailelerini savaşlarda, doğal felaketlerde veya hastalık gibi sebeplerle babalarını kaybetmiş çocukların koruma altına alınmaları ve sağlıklı koşullarda, uygun bir eğitim ile yaşamlarına devam etmeleri için faaliyet gösteren kurumlardır. Yetimhaneler zor durumda olan masum çocuklarımızın yoksulluğun ortasında yapayalnız kalmaması, eğitimden ve mutlu bir gelecekten mahrum olmamaları için çalışmaktadır. Beşir Derneği olarak biz de, birçok yerde Müslüman yetim çocuklarımıza kucak açmakta, onların barınma, öğrenim, gıda gibi en temel ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir özveri ve özen ile pek çok kampanya düzenlemekteyiz.

Yetim çocukların geleceklerini, yaşamlarını teminat altına almak, onları daha küçücük yaşta karanlık bir dünyada terk etmemek, çektikleri sıkıntı ve yalnızlığı hafifletmek insanlığın en kutsal görevlerindedir. Dinimizde de onların mağdur edilmemesine oldukça önem verilmektedir. Tüm yetimlerin, Müslümanlığı temsil eden sevgi, anlayış ve merhamet duyguları ile sahiplenilmesi sevapların en güzellerindendir.

Beşir Derneği Yetim Sahipliği

Yüce Allah’ın bizlere emanet ettiği yetimlere kol kanat germek, onlara sahip çıkmak her Müslümanın görevidir. Öksüz veya yetim kalmış çocuklarımızın geliştirdiğimiz projeler doğrultusuna, Beşir Derneği olarak onların yanında olmaya çalışmaktayız. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalardan biri ‘Hamilik’ projesidir. Masum yetimlerin 12 yaşlarını doldurana kadar aylık olarak maddi destek alabilmelerini sağlamak amacıyla Yetim Destek Havuzu oluşturduk. Buraya yapılacak en küçük bağış bile zor durumdaki yetimlerin geleceğe umutla bakmaları adına çok büyük bir adım olacaktır. Bu nedenle Beşir Derneği’ne yapacağınız her yardım yetimler evi ve yetim hamiliği çalışmalarımız için hayati önem taşımaktadır.

Beşir Derneği Yetim Evleri Projesi

Beşir Derneği, yetim evlatlarımızın korunması ve iyi şartlarda yaşayabilmesi için yetimler evi yapımlarına destek olmaktadır. Bu anlamda dünyanın pek çok yerinde faaliyet yürüten Beşir Derneği, toplanan bağışlar ile gücüne güç katarak sevgi, merhamet, kardeşlik ve vicdani sorumluluk yolunda emin adımlarla ilerlemeye kararlıdır.

Beşir Derneği’nin Yetimlere Yönelik Çalışmaları Nelerdir?

Yetim destek çalışmaları kapsamında Endonezya’da yaşanan tsunami afetinden sonra, bölgede Beşir Derneği tarafından inşa ettirilen yetimler evi ve medrese ile çok sayıda yetim çocuğumuz güvenli bir hayata kavuşmuştur.

Somali’de 2011 senesinde baş gösteren kıtlık, açlık, kurak iklimin getirdiği zorluklar nedeniyle aralarında çocukların da bulunduğu binlerce kişi hayatını kaybetmiştir. Buradaki Müslüman kardeşlerimize de yardım ellerini uzatan Beşir Derneği, aynı sene Somali’de Yetimler evi ve Eğitim kurumu inşası gerçekleştirmiştir.

İsrail saldırıları ile tüm yaşam kaynakları kısıtlanan ve ellerinden alınan Gazze halkına destek olabilmek için Beşir Derneği, burada yer alan Fatıma Zehra Anaokulu’nun pek çok ihtiyacını karşılamasına destek vermektedir. Derneğimiz, bağış yapan yardımsever destekçilerimiz sayesinde, pek çok çocuğun daha yüzünü güldürmeye devam edecektir.

Beşir Derneği ile Yetimlere Yardım Etmek İster Misiniz?

Yetimler evi ve yetim sahipliği projemize destek olmak isteyen, hayırsever tüm Müslüman kardeşlerimiz internet sitemizden ulaşacakları bağış sistemleri ile yardımlarını bize kolay ve güvenli bir biçimde ulaştırabilirler.

Yetimlere destek olabilmek için SMS ile, Havale ve EFT ile, ATM sistemi ile, çağrı merkezimiz veya temsilciliklerimiz yolu ile olmak üzere pek çok seçenek bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz herhangi bir seçenek ile Beşir Derneği önderliğinde yürütülen yetimlere yardım kampanyalarına destek verebilirsiniz.

Güzel çocuklarımızın gözlerindeki yaşları silmek, sevgi ve şefkatle onları kucaklayabilmek ve koruyabilmek için düzenlediğimiz tüm faaliyetlerimize dilediğiniz şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Vicdan sahibi tüm Müslüman dostlarımızla kol kola ilerlemekten Beşir Derneği olarak gurur duymaktayız.