Yetim Gülerse Yardım

Yetim Gülerse Yardım

Yetim gülerse siz de yastığa başınızı rahat koyabileceksiniz. Beşir Derneği ile annesi babası hayatta olmayan evlatlarımıza yardım eli uzatmanın ilk adımını atabilirisiniz. Yardım elinizi uzatırken en kısa süre içerisinde hayatınıza yeni bir yardım adımı kazandırabilirsiniz. İftarlardan kurban bağışlarına kadar her adımda bu ailesi olmayan çocukların yanında olma imkanını elde edeceksiniz.

İftar yardımı hem sofranın kurulmasına yardımcı olunması hem de ailelerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için nakit destek yapılmasını da kapsayabilir. Sizin bütçeniz hangi yardım için daha uygun ise onu tercihi ederek yardımınızı tamamlayabilirsiniz. Beşir Derneği bu aşamada yardımınızı en sorunsuz şekilde uzatabileceğiniz unsurlar arasında kendini gösteriyor.

Yetimlere Yardım Etmenin Önemi Nedir?

Yetim gülerse siz de hayatınıza çok daha bolluk bereket dolu ve huzur içerisinde devam etme imkanını yakalayabilirsiniz. Bu noktada yetimlerin İslam dini için öneminden de haberdar olmalısınız;

  • Bir yetimin başını karşılık beklemeden safiyane niyetler ile okşayan kişilerin hayatlarında güzellikler eksik olmayacaktır. Bolluk ve bereketi hayatınıza çekmek kesinlikle sizin hayatınızda gösterdiğiniz şefkate göre değişim gösterecektir.
  • Yetimler ile yardımlaşmanın önemini en kısa süre içerisinde anlamak için Peygamber Efendimizin hayatına bir göz atabilirsiniz. Onun yardımlaşmaya, yetim ve öksüz çocukları sevindirmeye ne kadar önem verdiğine en kısa süre içerisinde hakim olma imkanınız bulunuyor!
  • Yetimlere yardım adımının tamamlanması sırasında aracı kurum olarak seçtiğiniz Beşir Derneği gerekli olan tüm güveniliri alt yapıyı hazırlamıştır. Atılmış olan adımların birinin dahi boşa gitmemesi ve yapmış olduğunuz yardımların birinin dahi karşılıksız kalmaması için uygun alt yapı geliştirilmiştir.

Maddi yardım yapacak gücünüz olmasa dahi en azından onların manevi olarak yanında olma ve bir güler yüzünüzü esirgememelisiniz.

Ramazan Ayında Öksüz ve Yetimleri Sevindirin!

Yetim gülerse siz de hayatınıza daha büyük bolluk bereket ve iç huzuru ile devam etme imkanını elde edebilirsiniz. Ramazan ayının yardımlaşmayı öğütleyen bu harika yapısı kapsamında siz de öksüzleri ve yetimleri sevindirmek için bir kademe daha fazla çaba sarf etmenizi gerekmektedir. Hayatınıza bolluk ve bereketi çekerken aynı zamanda kendinizi de kazalardan ve belalardan korumuş olacaksınız. Zekatınızdan fitrenize kadar her bir dini yardım adımlarınızı Beşir Derneği üzerinden sorunsuz bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Yardımın hangi bölgede ve hangi şekilde iletildiğini sorunsuz bir biçimde tarafınıza bildirecektir.

İslam Ahlakının En Önemli Boyutu Yardımlaşma!

Yetim gülerse projeleri kapsamında İslam’ın belki de en önemli kurallarından biri olan yardımlaşma hususunda da bir adım atmış olacaksınız. Bu harika adım sayesinde kısa bir süre içerisinde İslam ahlakını daha geniş biri biçimde hayatınıza adapte etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Hayatınızda sizde var olan nimetlere şükretmek için yardımların gözden kaçırılmaması gerekiyor. Ne derece fazla yardımda bulunulursa elde edilecek olan verimliliğin o kadar yüksek seviyede olacağı da belirtilmelidir. Tabi ki yapılan yardımların zorlama olmadan tam manası ile içinizden gelerek yapılması gerekiyor. Yardımlar ancak bu şekilde İslam dininin belirttiği hususlara uygun olacaktır. Ayrıca helal kazancınız ile yardım yapmaya da dikkat etmelisiniz.

Tüm Dünya Yardım Eli Bekliyor

Sadece ülkemizde değil dünyada büyük sorunlar meydana gelmektedir. Bu alanda çocukların en mağdur olan taraf olduğunun da belirtilmesi gerekir. İsrail saldırısı altında olan Filistin de yardım bekliyor. Çocukların kıyafetlerinden eğitim masraflarına ya da en temel unsur olan gıda ve sağlık masraflarına kadar yardım edebilirsiniz. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara merhem olmak bir Müslüman olarak sizin en asli göreviniz olacaktır!