Yemen Yardımları İçin Dernek

Yemen Yardımları İçin Dernek

2015’ten beri devam eden iç savaş nedeniyle Yemen, artık insan yaşamının sürdürülemeyeceği bir yere dönüştü fakat Yemen’de hâlâ milyonlarca insan yaşıyor. İç savaşın getirdiği açlık ise tüm ülkeyi tehdit eden bir gerçek! Şu ana kadar Yemen’de 20 bin insan hayatını kaybetti, geride kalanlar için ise durum içler acısı…

Yemen’de yaşanan bu olaylardan en çok etkilenenler ise çocuklar ve bebekler oldu. En çok yardıma ve bakıma ihtiyacı olanların bebekler olması yüreklerimizi dağlıyor. Neredeyse her 10-15 dakikada bir Yemen’de bir çocuk hayatını kaybediyor. Bu haksızlığa daha fazla dayanamayan hayırsever vatandaşlarımız ise Yemen yardımları için dernek arıyorlar.

Yemen’de Nelere İhtiyaç Var

Bir ülke “Orta Doğu’nun en zor durumdaki ülkesi” ilan ediliyorsa ihtiyaç duyulan şeyler saymakla bitmez. Yardımın küçüğünü büyüğünü dert etmeden aklımızın ucundan geçen her şey, orada hayatlarını devam ettirmeye çalışan canlar için birer nimet.

1,8 milyon çocuğun sağlıksız ve düzensiz beslenmek zorunda kalıyor olması her Müslümanın canını acıtan bir gerçek. Bu bilgiler ışığında belki de her şeyden çok Yemen’deki çocuklarla ilgilenilmesi gerekiyor. Çocuklar için sağlıklı besinler, bebekler için mamalar, ilaçlar, bezler, sert kış aylarında onları koruyacak kıyafetler…

Bu kadar çok gıda ve korunma ihtiyacının dışında önemli bir ihtiyaç daha var. Yemen’deki çocuklar savaştan dolayı eğitim alamıyor! İslam dininin eğitime verdiği önemi her Müslüman bilir. Yemen’deki çocukların öğrenmeye de ihtiyacı var! Kitaplara, kalemlere hatta öğretmenlere ihtiyaçları var.

Yemen’e Hangi Konuda Yardım Yapabilirim?

Orada yaşan insanların ihtiyaçları doğrultusunda her türlü yardımı yapabilirsiniz. Zor koşullarda yaşan Müslüman kardeşlerimize yiyecek yemek, içecek temiz su, aralarında gezen salgın hastalıklara karşı ilaçlar hatta giyecekleri bir çift ayakkabı bile gönderebilirsiniz. İyi kötü, eksik fazla demeden Müslüman kardeşlerimizin yanında olma ve onlara sahip çıkma zamanıdır. 

Savaşın ortasında çocuk büyütmek zorunda kalan annelerin yüzüne belki bir tebessüm koymak, babaların gönlüne az da olsa su serpmek için insanlık adına sığmayan hareketlere karşı insanlık savaşı vermenin zamandır!

Yemen’e Yarım Etmek İçin Hangi Derneklere Başvurabilirim?

Dinimizin gereği olarak yardımlaşmayı ve paylaşmayı kendine ilke edinmiş yardımseverlere bu konuda yardım eli uzatacak çok fazla kuruluş vardır. Bu kuruluşları araştırarak kendinize göre en güvenilir olanı seçebilir ve bağışlarınızı yapabilirsiniz. 

Beşir Derneği yıllardır yürüttüğü kampanya ve projeleri ile Yemen yardımları için dernek arayışınızda sizleri bilgilendirmekten ve aynı duyguları paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Beşir Derneği İle Yemen’e Destek Olun!

Dünyanın en kötü insani krizinin yaşandığı Yemen’de insanlar savaştan dolayı ölmeye devam ediyor. Sadece savaştan değil, savaşın getirdiği açlık ve imkân yetmezliklerinden de can kayıpları veriliyor. Yetersiz beslenmeden dolayı insanların bağışıklıklarının düştüğü bu ortamda da salgın hastalıklar baş gösteriyor. Başta kolera olmak üzere birçok hastalık insanlar arasında dolaşıyor.

Beşir Derneği bu adaletsizliğe sessiz kalmayı reddediyor! Önlenebilir sebeplerden dolayı gerçekleşen bu kıtlık ve ölümlerin önüne geçebilmek için bağışçılarıyla beraber uzun yıllardır yürüttüğü kampanyalara siz de katılarak insanlık için verdiğimiz bu savaşta yanımızda olabilirsiniz.

Müslüman kardeşlerimiz orda acı çekerken, çok zor hayat koşullarında yaşamlarını devam ettirmeye çalışırken burada bizim içimiz rahat etmiyor. Eğer sizler de bizim gibi düşünüyor ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak istiyorsanız Beşir Derneği sizleri bağışçıları arasında görmekten büyük mutluluk duyacaktır. El ele verdiğimiz zaman hedeflediklerimizden çok daha iyisini başarabilir ve bir çocuğun hayatındaki umut ışığı olabiliriz!