Yemen Yardım

Yemen Yardım

Yemen yardım kuruluşlarının görmezden gelmesi ile oldukça büyük sorunlara sürükleniyor. Ülkede meydana gelen iç karışıklıklar ve dış müdahaleler ile beraber içinden çıkılmaz bir iç savaşa sürüklenmiştir. Bu noktada sorunların çözülmesi ve kısa bir süre içerisinde giderilmesi için büyük çaba sarf edilmektedir. Fakat siyasi bağlamda yakından ilgilenilse de kişilerin halkın durumu ile çok da yakından ilgili olmadığının ayrıca dile getirilmesi gerekiyor. En kısa sürede sorunsuz bir biçimde Beşir Derneği aracılığı ile yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Yemen’deki Son Durum

Yemen yardım verilerine bakıldığı zaman durumun ne derece vahim olduğunu siz de ortaya koyabilirsiniz. Bu noktada verimliliği en yüksek dereceye çıkartabilmek için yardımların akışını hızlandırabilmek adına Yemen’deki son durumun oldukça net bir biçimde özetlenmesi gerekir.

  • Yemen’de toplam nüfus 28 milyon olarak tespit edilmiştir. Açıklanan son veriler ışığında bu nüfusun yaklaşık olarak 24 milyonunun yardıma muhtaç olduğu görülmüştür.
  • Uzun senelerdir en şiddetli şekilde devam eden iç savaşın biraz daha devam ederse milyonlarca insanın hayatını olumsuz yönde etkileyeceği ve her geçen günün Yemen halkının aleyhinde olduğunun belirtilmesi gerekiyor.
  • Açlık ve susuzluğun da baş gösterdiği ülkede koşulların kötüleşmesi ile beraber salgın hastalıklar da kendini göstermiştir. Kolera vakalarının yüz binlerce kişiyi etkilediği ve bu durumun temel kaynağının aşılama çalışmalarının düşük olması ve halkın sağlıklı koşullarda steril bir biçimde yaşayamamasından kaynaklandığı fark edilmektedir.
  • Siz de kendi bütçeniz ışığında yardım elinizi en kısa sürede uzatmalısınız. Bu şekilde umuda uzanan yeni bir kapı oluşturacaksınız. Hayatınızda yeni bir fırsata merhaba demek için en doğru noktada bulunuyorsunuz.

Bu detaylara bakıldığı zaman verimliliği çok daha net biri biçimde göreceksiniz. Durum biraz daha göz yumulursa geri dönüşü olmayan bir hal alacaktır. Müslümanların bu konuda gerekli olan hassasiyeti göstererek artık yardım elini uzatması gerekiyor.

Yetim ve Öksüz Çocukları Unutmayın!

Yemen yardım yapma adımında kişilerin öksüz ve yetim çocukları da unutmaması gerekiyor. Yemen’den gelen fotoğraflara bakıldığı zaman yetersiz beslenme nedeni ile birçok çocuğun hayatını kaybettiğini görebilirsiniz. Bu alanda bir Müslüman olarak sorumluluğunuzu yerine getirmek için yardım elinizi Yemen’e ulaştırmalısınız.

Yemen’in durumunun uluslarçarası medyanın gündeminden ne derece uzak dolduğunu da belirtmek gerekiyor. Yemen’de meydana gelen bu durumun en temel sorumluları ortada! Siyasi manada incelemeler yapılırken yardım ikinci plana atılamamalıdır. Siyasi durumdan ziyade hayatı tehlikede olan 28 milyon insanın geleceğinin düşünülmesi ve bu duruma bir çözüm getirilmesi gerekiyor.

Kurban Bayramında Bağışlarınızı İletin

Müslümanların en kutsal dönemlerinden biri olan Kurban Bayramında bağışlarınızı Yemen’e gönderebilirsiniz. Bu noktada en azından bir öğün dahi olsa insanların sofralarına sıcak bir yemek sunulmasını sağlayabilirsiniz. Beşir Derneği yardımlarınızın ulaştırılması için size fırsat vermeye devam edecektir. Bu aşamada en güvenilir ve hızlı bir biçimde yardım elinizi ulaştırmanız için adım atan derneklerin başında Beşir’in geldiği de belirtilmelidir. Beşir Derneği sayesinde hem yardım elinizi uzatma hem de İslam dini esaslarına uygun bir biçimde gerekli olan tüm ibadet detayların tamamlanmasını sağlama imkanı elde edebilirsiniz.

Beşir Derneği Yardımları Şeffaf Bir Biçimde İletiyor!

Yemen yardım işlemleri sırasında en hassas ve şeffaf yardım eli uzatan unsurların başında kesinlikle Beşir Derneği geliyor. Hangi bölgeye ne tür yardımların yapılmış olduğu eksiksiz bir biçimde dile getiriliri. Bu alanda en ufak bir aksaklığın dahi meydana gelmemesi için uygun alt yapı da oluşturulmuştur.