Yardım Vakfı İnternet

Yardım Vakfı İnternet

Yardım Vakfı, belirli bir amaç için tek bir yolda ve tek bir çatı altında çalışanlara denir. Allah yolunda insanlara yardım etmeyi amaçlayan Yardım Vakfının görevleri; yaşadığımız dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk, mezhep gözetmeden, sel, savaş, doğal afet ve yoksulluktan evsiz kalmış bir çare insanların yardımına koşmaktır.

Yeryüzünde iyiliği yaymak adına kurduğumuz Yardım Vakfı, peşi sıra bütün yardımlaşma duygusunu ve kardeşliği de beraberinde getirdi. Yardım Vakfı kurarken ki amacımız insani yardımları hak ettikleri yerlere ulaştırarak onurlu bir davranış sergilemekti, fakat sizlerin sayesinde binlerce kilometre daha ileriye gittik.

Değişen dünya düzeni içerisinde değişemeyen hayatlara umut olduk, iyiliği yaymak adına tüm dünyayı gezdik, savaş ve doğal afetten yara almış herkese ayakları üzerinde durabilme fırsatları sunduk, tüm dünyada yer alan Yardım Vakfı kuruluşları ile seferber olup ortak çalışmalarda binlerce hayata dokunduk.

Yardıma muhtaç olanların kapısını çalarak, yüreklerine dokunup onlara güç verdik, açlığın ve kıtlığın en yüksek seviyeler ulaştığı derin yaralı ülkelere en hızlı şekilde ulaştık. Yardım Vakfı olarak mazlumun sesi, yardımda öncü olduk. Adımızı değil Allah yolunda verdiğimiz bu güzel hizmeti ön plana çıkardık. Din, dil, renk, ırk ve mezhep gözetmeden tüm insanlara yardım etmeye çalıştık.

Dünyanın her yerinden İslami iş birlikleri yaparak insanların yararına işler yapmak için adımlar attık. Bağışçılarımızın destekleri sayesinde açlık yaşayan ülkelere kurban organizasyonları düzenledik, kuraklık yüzünden insanların öldüğü, bebeklerin sağlıksız büyümek zorunda kaldığı yerlerde binlerce su kuyusu açıp berekete vesile olduk. ‘Bir Yudum Su İçin Çare Sensin’ sloganımızı nefes aldığımız her an hatırlayıp bugüne kadar 12 ülkede 565 su kuyusu açtık. Geleceğimiz onlara emanet dedik ve on binlerce çocuğa, gence, bebeğe, yetime ve öksüze eğitim imkânları sunduk.

Beşir Yardım Vakfı olarak bunlarla da kalmadık ve destekleriniz sayesinde binlerce evsize barınma yardımı faaliyetleri gerçekleştirdik, çocuklarına destek olamayan anne ve babalara, giyim, gıda, yakacak, kırtasiye, sağlık, afet, sosyal ve kültürel yardım, yetim sahipliği ve suyolu için yardımlar yaptık.

Bu nedenle Yardım Vakfı bizim için hayat kurtarmak demek…

Barınma yardımı her insanın en temel hakkıdır, fakat binlerce insan bu durumdan mahrum bırakılmıştır. Sağlıksız ortamlarda yaşam mücadelesi veren binlerce kardeşimiz, derme çatma çadırlar, kamplar, ağaç ve köprü altlarında insani onura ve duygulara yakışmayacak şekilde yaşamaya çalışmaktadır.

 

Yardım Vakfı olarak yer aldığımız barınma projeleri;

Ara kan Barınma Projesi; 1000 aile için düzenlediğimiz bambu ev projemiz kapsamında tam 8000 ailenin yüzünün gülmesine vesile olduk. Temiz su, camii, park, mescit, tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarını karşılayıp onlara yaşayabilecekleri bir ortam sağladık.

Suriye Barınma Projesi; 9 yıldır en kötü ortamlarda yaşanan iç savaş sonrası evlerini terk etmek zorunda kalmış insanlar için, içerisinde 7500 kişiyi barındıra bilecek kamp projeleri düzenledik.

Pakistan Barınma Projesi; Açlık ve kıtlığın en çok görüldüğü Pakistan’da doğal afet ve savaş yüzünden evlerinden yurtlarından olmuş 6.900 kardeşimize 30 bin metre kare alan içerisinde okul, camii, kamp alanı, mescit ve tuvalet inşa ettik.

Ve daha binlercesi…

Beşir Yardım Vakfı olarak en büyük hedefimiz sesini duyuramayan insanların sesi olmak, en hızlı şekilde onların yardımına koşmaktır. Bu ancak sizlerin verdiği destekler sayesinde mümkün olacak ve sürdüre bilinirliği sağlanacaktır. Müslüman yardım sever insanlar olarak hep birlikte çare olmaya varsanız, bizlere www.besir.org.tr adresinden ulaşarak dilediğiniz kampanya için bağışlarınızı gerçekleştirebilir, sıcacık gönüllere dokunabilirsiniz.