Vekaleten Kesimlere Ait Video Gönderiliyor Mu?

Vekaleten Kesimlere Ait Video Gönderiliyor Mu?

Kurban Bayramı ihtiyaç sahiplerinin karnını doyurmanıza vesile olacaktır. Bağışlayacağınız etler ile yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yüzünde tebessüm oluşturmanız mümkün. Bunun için bağışçılar önce güven duymak ister. Ve vekaleten kesimlere ait video gönderiliyor mu sorusuna yanıt arar. Şöyle ki:

  • Beşir Derneği kurban kesim organizasyonunda güven inşa eder. 
  • Dernek organizasyonların kayıt altında tutulmasına özen gösterir. 
  • Kayıtların bağışçıların eline hızlı bir şekilde ulaştırılmasına dikkat eder. 

Tüm bu imkanlar dahilinde güvenle bağış olanaklarından faydalanırsınız. İhtiyaç sahiplerine hiç tereddüt etmeden ulaşabilirsiniz. Bağışlayacağınız etler ile bayramlarının daha anlamlı hale gelmesini sağlarsınız. Öyle ki her sene beklenti içerisine giren pek çok Müslüman kardeşimiz bulunuyor. Bu beklentileri boşa çıkarmak istemezsiniz. 

Vekaleten Kesilen Kurban Nasıl Dağıtılır?

Vekaleten kesimlere ait video gönderiliyor mu merak edenlere Beşir Derneği tarafından yanıt verilmekte. Dernek tüm bu organizasyonları kayıt altında sürdürür. Neticesinde:

-Kesim: Öncelikle haiz hayvanların tercih edilmesine özen gösterilir. İslami şartlara uygun olacak şekilde kesim işlemlerine geçilir. Ve paylar halinde etlerin paketlenmesine dikkat edilir. 

-Yardım: İhtiyaç sahipleri hazırlanan bu paylardan nasibini alır. İslami usullere uygun olarak hazırlanan paylar, ellerine ulaştırılır. Bağışçılar kurban ibadeti ile Allah’ a yakınlaşır ve ihtiyaç sahiplerinin dualarını alır. Nitekim kurban kan dökmekten ziyade yakınlaşmak ve yardımlaşmak adına gerçekleşen mali bir ibadettir. 

Yurtdışı Kurban Kesim Organizasyonu Yapılıyor Mu?

Yurtiçinden ziyade yurtdışında da aynı organizasyonların gerçekleşmesine özen gösterilir. Öyle ki yurtdışında yaşayan Müslüman kardeşlerimiz de tüm bu olanaklardan faydalanmak ister. Neticesinde:

  • Açık alanlarda ya da mezbahanelerde kesim işlemlerine geçilir.
  • Yerel otoriteler şahitlik yapar ve organizasyon gerçekleşir. 
  • Yine din adamlarının şahitliğine de ihtiyaç duyulur. 

İslami şartlara uygun olacak şekilde kurban kesimi gerçekleşir. Vekaleten kesimlere ait video gönderiliyor mu sorusuna ise evet yanıtı verilir. Yurtdışında ikamet eden Müslüman kardeşlerimiz de video olanaklarından faydalanacaktır. Neticesinde hisselere dahil olmaları ibadetlerinden hayır duaları kazanmaları uzun sürmez. Böylece Afrika’dan Asya’ya pek çok coğrafi konuma destek organizasyonları sürdürülür. 

Kurban Kesim Kaideleri Nelerdir?

Vekaleten kesimlere ait video gönderiliyor mu öğrenenler Beşir Derneği ile harekete geçer. Dernek video kayıtlar ve fotoğraflar eşliğinde güven veriyor. Özellikle de kurban kesiminin her anına şahitlik edeceğiniz için içiniz rahat edecektir. Örneğin İslami kaidelere uygunluk dikkate alınabilir. 

Kurban kesim işlemleri uzman ekipler tarafından gerçekleşir. Hatta kesim sırasında görev alan din görevlileri de yönlendirmelerde bulunur. Bu sayede İslami kaideler dikkate alınır. Arkasından da kurban ibadeti en uygun şekilde yerine getirilir. Bu yolla tavkaya ulaşanlar:

  • Hayır duası almak için ihtiyaç sahiplerine seslenir. 
  • Kesilen etler vekalet veren kişi adına dağıtılır. 
  • Hem yurtiçi hem de yurtdışında dağıtım faaliyetleri sürdürülür. 

Başta ihtiyaç sahibi aileler belirlenir. Ailelerin adresleri alınır ve bayramları daha anlamlı hale getirilir. Temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin evlerine neşe getirmek sizin elinizde. Yapacağınız bağışlar ile yaşlı bir dedeyi sevindirmek ya da küçük yaşta ki bir çocuğun gıda almasını sağlamanız çok zor değil. 

Kurban Kesimi Bağışı Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği çağrı merkezi ile iletişime geçenler bağışlara dair tüm merak ettiklerine yanıt bulacaktır. Örneğin bağış tutarının banka üzerinden aktarılması istenir. Ve açıklama sırasında vekalet bilgileriniz talep edilir. Bu bilgiler üzerine kurban kesim organizasyonu sizin adınıza hızlı bir şekilde gerçekleşir. 

İslami kaidelere göre gerçekleşen kesim işlemleri neticesinde dağıtıma geçilir. İhtiyaç sahipleri bağışladığınız etlere hızlı bir şekilde kavuşarak, bayramlarını neşe içerisinde geçirmeye başlar.