Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği

Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği

Dünyanın en büyük sorunlarından biri su ve gıda;  bir diğeri de  barınmadır. Ülkemizde bu ihtiyaçlarını karşılayamayan çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Beşir Derneği Üsküdar temsilciliğimize gelerek sadece İstanbul içindeki  muhtaç sayılarını görerek  durumun ne kadar vahim olduğunu görebilirisiniz.

Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği Faaliyetleri Neler?

Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği gibi bir çok temsilciliklerimiz bulunuyor;  amacımız sosyal adaleti ve kardeşliği sağlamak. Dinimizin gerekliliği olan paylaşmanın önemini anlatma ve bu yolda sizlerin desteğini alarak ihtiyaç sahiplerinin hayatlarına dokunmanız konusunda köprü olmak amacıyla  birçok çalışmaya imza atıyoruz. Kâr amacı gütmeyen, T.C.  İçişleri Bakanlığı ve iç denetimleri düzenli yapılan bir derneğiz. Tüm malî raporları düzenli olarak hazırlanmakta ve sayfamızda herkesle açık bir şekilde paylaşmaktayız. Şeffaflık bizim birinci ilkemiz. İçinizin rahat etmesi ve yaptığınız bağışları takip edebilmeniz için kendi bünyemizde oluşturduğumuz sistemi kullanıyoruz.

Birçok alanda kampanyalar düzenliyoruz. Gıda bunların başında gelirken ikinci sırada barınma geliyor. Her insanın hem barınmaya hem de karnını doğurmaya ihtiyacı var;  hayatını devam ettirebilmesi için göz ardı edilmemesi gereken iki gereksinim. Bunun üzerinde yaptığımız çalışmalar sonuç veriyor ve destekleriniz le birçok yoksul vatandaşlarımızın ve insanların  hayat mücadelesi içinde ihtiyaçlarını karşılamaya el birliği ile devam ediyoruz.

İnsanların En Doğal Hakkı Değil Midir Barınma?

Hayat mücadelesi içinde herkesin akşam gideceği bir çatısının olması ne kadar önemlidir değil mi? Özellikle soğuk kış günlerini düşündüğünüzde! Dünya üzerinde birçok insan bu hakkından yoksun. Sağlıksız şartlar altında hayatlarına devam ediyor ya da sokakta yaşıyorlar.

Dinimiz bize der ki: “ sen sıkıntısı olan birinin bu sıkıntısını giderdiğinde Allah’ı Teala da en sıkıntılı olduğun anda senin sıkıntını çözmen için sana yol gösterir.” Bu dünyada yapılan iyiliklerin karşılıksız kalmadığını biliyoruz. Allah'ı Teala dünya üzerinde yardımda bulunan, paylaşan kullarını âhiret hayatından güzelliklerin beklediğini söylemiştir. Dünya hayatı içinde de yaptığımız yardımlar bizleri her türlü kötülüklerden korumakta, el uzattığımız kardeşlerimizin duaları bizleri korumaktadır. Günün sonunda rahat bir şekilde başımızı yastığa koymanın verdiği huzur ise bu dünyada hiç bir mala mülke değişilmez.

Bir Âilenin Çatısı Olmak İstemez Misiniz?

Ülkemizde başta Suriye olmak üzere bir çok ülkeden  mülteci misafirlerimiz  olduğunu biliyoruz. Ülkelerindeki başta iç savaş olmak üzere, açlık, susuzluk, işsizlik vb.  durumundan kaçarak bize sığınan, evlerini barklarını hatta âilelerini geride bırakarak ülkemize kaçan vatandaşların da en baş sorunlarından biri barınma.

Dernek olarak önceliğimiz her zaman ülke vatandaşımız olmakta kendi vatandaşlarımıza yardım ettikten sonra dünya üzerinde ve ülkemizde yardıma ihtiyacı olan tüminsanlara yardım ulaştırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.

Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği gibi diğer temsilciliklerimizle iletişime geçebilir, ziyaretlerinizi yaparak nasıl destek olabileceğiniz konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Tuğla Da Siz Koyun

Ülkemizde ve dünyada yardıma ihtiyacı olan her insana ulaşmamız mümkün olsa da her birinin hayatına dokunma şansını yakalasak. Yaptığımız projeler ve devam eden kampanyalar sayesinde birçok kişinin hayatına bir tuğla koymanız konusunda desteklerinizi gerekli kişilere ulaştırmayı başarıyoruz.

Gelen ve gelmeye devam edecek olan desteklerinizle ihtiyaç sahibi âile ve vatandaşlar umudu olmaya devam edeceğiz. Üsküdar Beşir Derneği Temsilciliği diğer tüm temsilcilikler gibi  yapılan başvurular tek tek inceliyoruz. Yardım talebinde bulunan kişi ya da kurumlar sosyal incelemeden geçiyor. Gerçek anlamda ihtiyaç sahibi oldukları kesinleştikten sonra sizden gelen yardımlar bu kişilere ulaştırılıyor. Maddî  ve manevî olarak her desteğiniz bizim için önemli.

Birlikten Kuvvet Doğar Mı?

Az ya da çok demeden siz de elinizi taşın altına koyabilirsiniz. Web sayfamızdan bizlere nasıl destek olabileceğinizi görebilmektesiniz. Dilerseniz manevî,  dilerseniz maddî olarak verdiğiniz her desteğin bizim için ayrı bir önemi var.