Un Bağışı

Un Bağışı

Un bağışı birçok ihtiyaç sahibinin evlerine un girmesini ve birçok yoksul ülke ve şehre un yardımı yapılmasını sağlıyor. Un olmadığı için insanlar ekmek bile yapamıyor. Açlık sefalet çekerek hayatları son buluyor. Binlerce çocuk yokluk içerisinde ölüyor. Bu ülkelerden biriside Suriye. Suriye’deki pek çok Müslüman kardeşimiz yoklukla savaşıyor. Oradaki insanlar için çocukları sevindirmenin ve aç insanların karınlarının doymasını sağlanmanın bir yoludur un bağışı. Suriye’deki pek çok eve et, sebze ve yemeklik türleri değil ekmek bile giremiyor yaşadıkları zor durumdan. Yapılan un bağışlarıyla yaşamlarını devam ettirmelerini sağlanıyor. Karınları doyuyor ve belki de uzun zamandır açlık sebebiyle uyuyamadıkları rahat uyku uyuyabiliyorlar. Anneler bebeklerine ve çocuklarına ekmek yedirebiliyor. Yokluk sebebiyle üretimi durdurulan fırınlar un bağışıyla ekmek yapmaya devam ediyor. Un stokları yenilendikçe ekmek yapımları devam ediyor. Hadisi şerifte de söylendiği gibi ‘’Kıyamet gününde Müslümanın serinleyeceği gölgelik sadakasının altı olacaktır.’’ Sadaka ve bağışların Allah katındaki sevabı ve önemi de büyüktür.

Un Bağışı Nasıl Yapılmalıdır?

Un bağışı ihtiyaç sahiplerine dernek ve kuruluşlar sayesinde de gönderilebilen bağıştır. Un bağışları birçok yerde yapılabilir. Mühim olan bağışları doğru ve güvenilir yerde yaparak bağışın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasıdır. Bağışlar istenilen her zaman yapılabilir. Bağışlar sayesinde birçok ihtiyaç sahibi mutlu olur. Ülkelerindeki ekmek eksikliği ve duran üretim gönderilen unlar sayesinde yardım olur. Kendiniz un gönderemiyorsanız nasıl göndereceğinizi bilmiyorsanız ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere dernek ve kuruluşlara bağış yapabilirsiniz.  Kuruluş ve derneklerde sizler için güvenilir bir şekilde bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında yardımcı olur.

Un Bağışı Nereye Yapılmalıdır?

Bağış yapmak isteyen birçok insan yakındakilerine ve akrabalarına yardım yaparlar. Bağışlar sadece eşinize dostunuza yapılmaz. Ancak ülkemizde ve dünyada ihtiyaç sahibi ve yoksulluk çeken bir sürü insan vardır. Yapılacak en ufak yardım ihtiyaç sahiplerini oldukça sevindirecektir. Un bağışı ile Suriye’deki insanları ve diğer sayısız ihtiyaç sahiplerini mutlu edebilirsiniz. Yaptığınız un bağışıyla Suriye’deki insanların aç yatmasına engel olabilirsiniz. Un bağışı yapıp aç olan insanların eksiklerini giderip hayır dualarını alabilirsiniz. İhtiyaç sahibi insanların bulunabilmesi ve eksiklerinin giderilebilmesi için dernek ve kuruluşlar yardımcı olurlar. Gücünüzün olduğu her zaman bağışlarınızı yapabilirsiniz. Güvendiğiniz ve yaptığınız yardımların doğru yere ulaşacağına emin olduğunuz bağış kuruluşlarına veya derneklere bağış yapabilirsiniz. Bu derneklere ve bağış kuruluşlarına internet sitelerinden başvurabilirsiniz. Un bağışı yapmak istediğiniz her an güvenilir derneklerden birisi olan Beşir Derneğine bağış yapabilirsiniz. Beşir Derneği sizler için un bağışlarını Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ve diğer ihtiyaç sahiplerine güvenilir bir şekilde ulaştırır.

Beşir Derneği İle Un Bağışı Nasıl Yapılabilir?

Günümüzde birçok ihtiyaç sahibi bulunur. Gerek ülkemizde gerekse dünyada ekmek bile yiyemeyen yoksullar vardır. Yoksulların ihtiyaçlarını gidermek için karınlarını doymasını sağlamak için un bağışı alan güvenilir dernekler vardır. Beşir Derneği de güvenilir bir şekilde bağışlarınızın yerine ulaşması için çalışan bir dernektir. Yurt içinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalarla dünyanın en uç köşesindeki yoksullara bile yardım eli uzatabilen bir dernektir Beşir Derneği. Özveriyle çalışmasıyla yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırır. Sizler sevap işlemenin huzurunu yaşarken Beşir Derneği de bu vazifeyi yerine getirmenin gururunu yaşar. Beşir Derneği hem ülke genelinde hem yurt dışında yapılan bağışları yerine getirir. Yapılan bağışlar, internet sitesinden dernek adına düzenlenen organizasyonlarının fotoğraf ve video kayıtları takip sistemine yüklenir. Alınan fotoğraflı ve videolu kayıtlar site üzerinde takip edilebilir.