Uğur Süleyman Söylemez Kimdir?

Uğur Süleyman Söylemez Kimdir?

Uğur Süleyman Söylemez kimdir: Uğur Süleyman Söylemez adı birçok kişinin hafızasına kazınmış durumda. Bundan tam 10 sene önce yola çıkan ve Müslüman kardeşlerinin zulüm gördüğü Gazze'ye giden Mavi Marmara gemisinde yer alıyordu. Aldığı ağır yaralardan dolayı çok uzun bir süre boyunca, 4 sene komada kaldı. Ancak 2014 yılında hakka yürüdü. Her daim haklı Filistin davasının yılmaz bir savunucusu olan Uğur Süleyman Söylemez, geride dul bir eş ve üç yetim çocuk bıraktı.

Uğur Süleyman Söylemez'in Hikayesi Nedir?

Uğur Süleyman Söylemez kimdir: Uğur Söylemez, Allah yolunda hayatını kaybetmiş olan bir Türk vatandaşıdır. 1963 senesinde başkent Ankara'da dünyaya geldi. Kendisine ait olan bir işle hayatını devam ettiren Uğur Süleyman Söylemez, her daim Mümin ve Müslüman kimliğine uygun bir biçimde hayatını devam ettirdi. Dünyanın farklı yerlerinde, Müslümanların zulüm görmesine ve ezilmesine karşılık tepkisini ortaya koydu. Bundan dolayı Mavi Marmara gemisi ile 2010 senesinde Gazze'ye yardım götürebilmek için yola çıktı. Tam 1000 kişinin yer aldığı bu geminin İsrailli komandolar tarafından basılmasının ardından, alçak bir kurşunun hedefi oldu. Ağır bir biçimde yaralandıktan sonra tedavisinin devam edebilmesi için Türkiye'ye getirildi. Tam 4 sene boyunca Ankara'da komada yattı. Ne yazık ki 2014 senesinde vefat etti. Onu tanıyanlar her daim cesur olduğunu ve özellikle Filistin davasına karşı çok özel bir ilgisinin bulunduğunu ifade ettiler. Her ne kadar Mavi Marmara gemisi ile bölgeye yardımlar o gün için ulaştırılmamış olsa da, sonrasında Beşir Derneği sayesinde bölgedeki mazlumların sorunları giderilmeye başlandı.

Mavi Marmara Gemisinde Neler Yaşandı?

Uğur Süleyman Söylemez kimdir: Uğur Süleyman Söylemez, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonrasında ağır bir biçimde yaralandıktan sonra 4 sene boyunca yaşam savaşı veren ancak vefat den bir kahramandır. 2010 yılında Türkiye'den kalkan ve içinde çok sayıda gönüllünün olduğu Mavi Marmara gemisinin tek bir amacı vardı. O da İsrail ablukası altında olan, açlık ve sefaletle mücadele eden Filistin halkına yardım etmekti. Ancak İsrail zulmü kendisini yine gösterdi ve bunun önüne geçebilmek için kan dökmekten çekinmedi. Sabaha doğru İsrail ordusuna mensup olan askerler havadan bir indirme yaptılar. Sivil ve silahsız olan yardım gönüllülerine saldırdılar. Bunun sonrasında 10 vatandaşımız ne yazı ki İsrail ateşi ile şehit oldu. İşte bu olay iki ülkenin ilişkilerinin kopması demekti. Uğur Süleyman Söylemez de bu sırada yara aldı. Tam 4 sene boyunca vermiş olduğu mücadeleyi ise ne yazık ki kaybetti.

Filistin Halkı İçin Yardımlar Devam Ediyor mu?

Uğur Süleyman Söylemez kimdir: İslam ve Allah yolunda şehit olan Uğur Söylemez'in ardından birçok yardım kuruluşu bölgedeki kardeşlerimize destek çıkmaya devam ediyor. İsrail'in tutumuna rağmen faaliyetlerini devam ettiren bu organizasyonların içinde Beşir Derneği de var. 2013 senesinde çok hızlı bir biçimde aktif olarak sahaya inen dernek, birçok Müslüman ülkesindeki kardeşimize yapmış olduğu yardımlarla dikkat çekmekte.

Beşir Derneği Filistin Yardımları Neler?

Beşir Derneği, Filistin sınırları içinde hayatını devam ettirmeye çalışan, ablukadan dolayı sorunlar yaşayan kardeşlerimize destek oluyor. Bunun için afet yardımları başta olmak üzere değişik birçok işe imza atıyor. Bunlardan birisi olan sağlık yardımı sayesinde bölgedeki insanlara ilaç dağıtımı gerçekleştiriliyor. Hem Ramazan hem de Kurban vakti geldiğinde yardımların sayısı gözle görülür bir şekilde artıyor. Böylelikle kardeşlerimiz hiçbir şekilde kendilerini burada yalnız hissetmiyorlar.