Suriye Yardım

Suriye Yardım

Savaşlarda sadece insanlar yara almakta ve ülkeler geriye gitmekte. İnsanlar ve ülkeler bittiği gibi aynı zamanda yaşadığımız doğayı da çürütmekte. Kimse savaş olmasından yana olmaz ancak maalesef hala savaşlar oluyor. Ve savaşın etkiler, verdiği yıkımlar küçük çocukları fazlasıyla olmak üzere aynı zamanda erişkin insanları da oldukça yıkıma sürüklüyor. Aynı zamanda işsizliği getiriyor ve ülkelerin ekonomik durumlarını, iş gücünü tarımını ve daha birçok şeyi getiriyor. Bu sebeple savaş olan ülkede yine orada yaşayan halk ve de çocuklar yara alıyor. Suriye de bu savaşla tamı tamına 8 yılı aşkındır mücadele etmeye çalışan yerlerden biri. Aynı zamanda komşu sınırımız olan bu yerde insanlar can kayıpları vermekte ve gözlerinin önünde aile bireylerini kaybetmekteler. Bu kadar duygusal çöküntü ile beraber fazlasıyla psikolojileri bozulduğu gibi bir de açlık ve sıkıntılarla zorluk çekmek zorunda kalıyorlar. Suriye Yardım denildiğinde ise bunları göz önünde bulundurarak sizde bütçeniz el verdiği kadar yardım edebilirsiniz.

Savaş

Oldukça fazla yıkıma uğramış ve de yara almış. Toplanmasının oldukça zaman alacağı yerlerden biri olan Suriye halkıda kendisini toplamakta ve yaşamını da sürdürmekte oldukça zorlanmaktadır aynı zamanda. Bu iç savaş uzadıkça uzadığı gibi aynı zamanda ise yine olan çocuklara oluyor. İnsanlar açlıkla sınanıyor bide bu yetmezmiş gibi ölüm korkusuyla mücadele etmek zorunda kalıyorlar.

Terör ise kanayan yaralarımızdan biri bitirmek neredeyse imkansızken aynı zamanda her geçen gün de fazlasıyla ürüyor. Hal böyle olunca da savaş bitmek bilmiyor. Bu nedenlerden dolayı Suriye Yardım başlatmış durumdayız. Biz savaş görmedik ancak savaşlarla alınan ve oldukça kan dökülen hikayeler var geçmişimizde tarihimizde savaştan aldığımız yaralar oldukça fazlayken savaştaki insanlarında yüzüstü ölüme terkedilmelerine göz yummamalı ve elimizden geleni yapmalıyız.

Mazlum ve Mağdur Kardeşlerimizle Ekmeğimizi Paylaşalım

Biz bugün ekmek yiyebiliyorsak bu da başımızda bir devlet ve milletimizin bütünlüğünden ancak buna ulaşamayan, erişemeyen insanlarda var en kötüsü ise çocukların oyun oynama, gülme, eğitim görme yaşlarındayken bu durumlarla karşı karşıya gelmeleri ve konuşmaya başladıkları ve algılamaya başladıkları yaşlardan itibaren bu durumlarla yüz yüze gelmeleri, hayat telaşı içerisine girmeleri. Bizim çocuklarımız parklarda, bahçelerde rahat rahat oynarken bir başka çocuğun karnının aç mı tok mu? Olduğunu sorgulamak bile son derece yanlış bu sebeple mutlaka bu insanlara yardım eli uzatmalı ve de Suriye Yardım adına destelerinizi yapmalısınız.

Ölümler Olmasın

Aynı zamanda ise sınır komşumuz olan Suriye’de iç savaş yüzünden fazlasıyla can kayıpları yaşayan Suriyeliler evleri ve yaşam alanlarını terk etmek zorunda kalarak başka yerlere göç ediyor ve buralarda hiç bilmediği dillerde ve oldukça zor şartlarda yaşam mücadelesi vermeye devam ediyorlar. Ancak ülkesini terk edecek gücü olamayan ve orada yaşamını sürdürmek zorunda kalan halkın da yardıma ihtiyacı var ve Suriye Yardım bağışları çok önemli rol oynamakta.

Bağış

Varlığını bağışlarla sürdürebilen ve yardımlarla ayakta kalan Suriye için ise bağışlar oldukça önemli. Ne iş alanının kaldığı ne de iş yapmaya verimli bir bölgenin kaldığı bu yerde eğer bizler yardım ellerimizi uzatmazsak daha çok fazla insanlar aç kalacak ve hiçbir suçu olmadığı halde canlarından olacaklar. Suriye Yardım denildiğinde ise bağışlar, belki bizim yolladığımız miktarlar oldukça az olsa da onlar için karınlarını doyuracakları bir tabak olacak ve yaşamalarına yardımcı olacak. Bu sebeple sizde bütçeniz el verdiği kadarıyla mutlaka yardım ellerinizi uzatarak Suriye Yardım projesine desteklerinizi gösterin.