Su Savaşları Yardımı

Su Savaşları Yardımı

Su savaşları yardım projesiyle, dünyanın birçok yerinde kurak topraklarda yaşayan insanlara yardım götürülmektedir. Bu yardımların temel noktası, hem dinimizin bizlere verdiği yardımlaşmanın güzel ahlakı hem de paylaşmanın verdiği güçtür. Su kuyularının açılması, temiz su yardımları ve yiyecek giyecek yardımlarıyla birlikte ihtiyaç sahibi olan bütün topraklara ulaşmak temel amaçlarımız arasındadır.

Su Savaşları Yardım Projesi

Online bağış alanında dünyanın bütün kurak topraklarına temiz suyun ulaşması, susuzluk nedeniyle hastalıkla ve susuzlukla mücadele ederken hayatını kaybeden kardeşlerimizin artık bu husumetten kurtulmalarını sağlamak için bağış kampanyaları yürütülmektedir. Afrika, Somali, Afganistan ve Tanzanya gibi birçok bölgede çocuklar, gençler ve yaşlılar hastalıklarla mücadelesine yenik düşmekte bunun temel nedeni susuzluğa dayanmaktadır. Gönül coğrafyası projesi üzerinden Allah’ın (cc) ayetlerinde de geçen, yardımlaşmanın değeri ve suyun kıymeti üzerine bütün öğretileri yerine getirmekte en temel vazifemizdir. Su savaşları yardım projesi ile bizler iyiliğin savaşını vermekte ve buralarda yaşamaya çalışan kardeşlerimize sizin aracılığınızla yardımlar götürmekte, bu toprakların yeşermesine olanak vermekteyiz.

Susuz Topraklara Bir Damla Olun!

Susuz topraklara bir damla olmak için bağışlarınızı bizlerle paylaşmak, bu kurak topraklarda zorluk çekmekte olan kardeşlerimize umut olacaktır. Ciddi bir kuraklık sorunuyla yüzleşmekte olan bu kardeşlerimiz, hayatlarını çok zor şartlarda idame etmekte, temiz su kaynaklarına ulaşamadıkları için tifo, ishal ve bölgedeki diğer hastalıklardan da ölümler yaşanmaktadır.

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla insan temiz su kullanımı yapamamakta, ulaştığı kirli sudan hastalık kaparak hayatını kaybetmektedir. Kuraklık, yokluk ve kirlilik nedeniyle dini vazifelerini yerine getirememekte, 700 milyon insan temiz suyu hayatı boyunca hiç görmeden yaşam mücadelesi verebiliyor. Su savaşları yardım projesi kapsamında su kuyusu açma projeleri yürütülerek bu zor süreçler sizlerin gönderdiği bağışlarla aşılmaya çalışılıyor.

Su Kuyusu Projeleri

Bir damla temiz suya kilometrelerce ulaşılamayan bu kurak topraklarda, açlık, hastalık ve yoklukla iç içe yaşamak zorunda olan insanlar, her geçen gün nüfus artışından kaynaklı çoğalmaktadır. Eğitim, üretim ve çalışma alanlarının da düşük olması nedeniyle ilerleme kaydedilmemekte ve durum daha da feci bir hal alabilmektedir. Milyonlarca insanın yakın çevresinde su kuyusu açılması sağlanarak, su savaşları yardım projesi kapsamında gerekli olan bütün çalışmalar yerine getirilmekte, temiz su kaynaklarına ulaşım sağlanarak, sizin sayenizde herkesin yüzünü güldürecek bölgesel mücadeleler verilmektedir. Bağışlarınızı paylaşarak Afrika’dan Asya’ya uzanan gönül coğrafyasında siz de bir damla su olabilirsiniz.

Susuzluğa Çare Ol!

Susuzluğa çare olmak için projelere bağış yaparak, dünyanın kurak topraklarında yaşanmakta olan hastalıkları ve ölümleri engelleyebilirsiniz. Her gün yaklaşık 1000 çocuğun hayatını kaybettiği kurak topraklar, her defasında daha da önüne geçilemez bir duruma gelebilmektedir. Bulundukları toprakların hükümetinin gelirinin düşük, nüfusun ise yüksek olması nedeniyle bizlere ihtiyaç duyulmaktadır. Yardım çağrılarına ses vererek, sivil toplum örgütleriyle birlikte yol alarak dünyanın bir ucundan diğer ucuna bağışlarınızı götürmekte bu bağışlar sayesinde su ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktayız. Susuzluğa çare olarak, dünyanın daha güzel bir yer olmasını sağlayabilirsiniz.

Beşir Derneği Su savaşları Projesi

Su savaşları yardım projesi kapsamında, dünya üzerindeki bütün kardeşlerimize ulaşmakta ve ulaştığımız her bölgenin bütün ihtiyaçlarına karşılık vermekteyiz. Su, yemek, giyim ve sağlık yardımları yaparak, sizlerden gelen bağışları paylaşmakta, çocukların yüzüne gülücük, gençlere enerji ve ailelere umut olarak daha güzel bir dünyanın hayali kurmaktayız. Bağışlarınızı online alandan yaparak, temiz suyun sesinin gürüldemediği yerin kalmaması için Beşir derneği üzerinden iletişim kurabilirsiniz.