Su Savaşları Yardım

Su Savaşları Yardım

Su, tüm dünya üzerinde hepimizi ve birlikte yaşadığımız tüm dünyayı yaşama bağlayan tek kaynaktır. Türk medeniyeti ise en eski yüzyıllardan beri suya verdiği önem ile tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Su savaşları yardım projesi ise Türk milletinin suya verdiği önem ile, Türk insanının yardımseverliği sayesinde 6 ülkede 125 bin kişinin suya erişmesini sağlamıştır. Bu projede yapılan su kuyularının haricinde aynı zamanda gıda ve enerji de paylaşılmıştır ve bunlardan bazıları Su Savaşları Belgeselinde yayınlanmıştır. Su Savaşları yardımı yaparak su kuyusu projesine destek olabilirsiniz.

Su Savaşlarına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Su savaşları için havale ya da EFT yolu ile ödeme yaparak bağışta bulunulabilir. Tüm aile fertleri bir araya gelerek ya da bireysel olarak su savaşları yardım bağışı yapabilir ve su kuyusu açtırabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde su kuyusu için oluşturulan bağış havuzuna katkı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde farklı ülkelerde bulunan ihtiyaç sahibi tüm Müslüman kardeşlerimiz için yapılacak su kuyularına destek olabilirsiniz.

Su Kuyusu Bağışı Nedir?

Yapılan araştırmalara göre Afrika ülkelerinde yaşayan insanların yarısından fazlası kurak bölgelerde yaşamaktadır ve bu sebeple temiz içme sularına ulaşamamaktadır. Bazen kilometrelerce uzaklara yürüyerek giderek zor şartlar altında suya ulaşmaktadırlar. Bulunan su ise kirli ve salgın hastalık taşıyan sular olması sebebiyle yer yıl binlerce çocuk bu mikroplu sulardan içmek zorunda kaldığı için hayatını kaybetmektedir. Kolera, tifo, zatürree ve dizanteri gibi bulaşıcı hastalıklar sebebi ile ölen kişi sayısı hiç de az değil. Maalesef her gün bu kirli suları almak için kilometrelerce yürüyerek aldıkları sularla insanlar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Bu yüzden maddi imkânları olmadığı için bu şartlarda yaşayan insanlara su savaşları bağışı ile yardım eli uzatarak su kuyusu açılmasına destek olabilir, bir çocuğun yüzünde su gibi bir gülüş yaratabilirsiniz.

Su Kuyusu Projesi Nasıl İlerliyor?

Su kuyusu projesine başlamadan önce kuyunun açılacağı yerler önceden yoğun çalışmalar yapılarak belirlenmektedir. Suya özellikle en çok ihtiyaç hangi bölgede var ise o bölgede aramaya başlanıyor. Yardımseverlerin bağışları ile yapılan kuyular sayesinde insanlar hem açlıkla hem kuraklıkla mücadele ederken bir nebze olsun açılan kuyular dertlere çare oluyor. Su savaşları yardımları sayesinde insanlar temiz suya ulaşıp hayat bulabiliyor. Su kuyusunun nasıl açılacağı, kuyunun açılacağı yer ve kaç metre derinlikte açılacağına karar vermekle belirlenir. Duruma göre bazen kuyu olarak bazen ise çeşme olarak su savaşları yardım projesi tamamlanabilmektedir.

Su Kuyusu Bağışı Neden Önemli

Su problemlerinin yaşandığı bir ülke üzerinden örnek vermek gerekirse, dünya üzerinde en fakir ve gelişmemiş olan ülkelerden bir tanesi de Bangladeş’tir. Ülkede akarsular olmasına rağmen içilebilir seviyede su olmadığı için oldukça büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu yüzden yaşam koşullarının çok ağır olduğu bu ülkede yoksulluk ve açlığın yanı sıra susuzluk sorunu da yaşanmaktadır. Su savaşları yardımları ile su kuyularının açılmasına destek olabilirsiniz.

Bangladeş yoğun bataklıklardan oluşan bir ülkedir. Temiz su sorunu olmasından dolayı ve maddi imkânların olmayışından dolayı yoğun kirlilik ve susuzluk sebebi ile salgın hastalıklar oldukça sık görülmektedir.

Susuzluğun Boyutu Nedir?

Özellikle evlerde su altyapısının bulunmaması sebebi ile kirlilik çok fazla ve böylece kolera, tifo, difteri, zatürre gibi bulaşıcı hastalıklar yüzünden birçok kişi oldukça büyük sağlık problemleri yaşamaktadır. Binlerce insan ise hayatını kaybetmektedir. Beşir Derneği bu ve buna benzer ülkelerdeki su sorununa çözüm bulmak amaçlı su savaşları yardımı ile dertlere derman olmaya çalışmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde kimse susuzluktan ölmesin diye Beşir Derneğine yapacağınız su kuyusu yardımı ile bir hayat daha kurtulacaktır.