Su Savaşları Kuyu Açma Fiyatları

Su Savaşları Kuyu Açma Fiyatları

Su Savaşları

Dünyada 700 milyon kusur insan suyla mücadele etmektedir. Suya ulaşabilmek onlar için bir çaba iken aynı zamanda buldukları suda kirlidir ve yaşamlarını devam edebilmeleri için bu suyu içmek zorundadırlar. Suyun geldiği kaynaklar milyonlarca insan tarafından kirletildiği için çoğu insan birazcık da bu sebepten dolayı temiz suya ulaşamamaktadır. Kirli su insan vücudu içerisinde ishal, tifo gibi çeşitli hastalıklara neden olabilmekle birlikte aynı zamanda hayata tutunmaya çalışan binlerce çocuğun da ölümüne sebep olmaktadır. Su savaşları fazlasıyla Afrika'da bulunmaktadır. Bölge de insan daha fazla su alabilmek adına ve suya ulaşabilmek adına birbirlerini de öldürmektedir. Bu da aslında bir yerde hızlı nüfus artışı ile birlikte aynı zamanda ülkenin getirdiği siyasi sebeplerden dolayı yokluk içerisinde bir yaşam sürdürmeleri ile birlikte, su savaşları yaşamaktadırlar.                                                           Somali, Tanzanya gibi çeşitli ülkeler su açısından özellikle ihtiyaç duyulan diğer ülkelerdir. Ülkenin iklimi açısından aşırı bir sıcaklık olması sebebiyle, bu güneş sıcaklığını, güneş enerjisi ile birlikte suyuyla buluşturarak su kuyuları açılabilmektedir.

Su Kuyuları Çeşitleri Nasıldır?

Beşir Derneği, Afrika'da suya muhtaç bir damla su için bile mücadelede eden, su savaşları veren insanlar için projeler ortaya koymaktadır. Sizlerden aldığı destek ile birlikte ardında gülen gözler, dillerde şükürlerle birlikte çalışmalar gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda bulunduğu bölgeye göre su kuyularının çeşitlerine göre çalışmalar yürütmektedir. Bir bölgeye su kuyusu çalışması yapılmadan önce o bölgenin alanın da uzman kişiler tarafından ölçümleri, çeşitli su kuyusu olabilecek bölgelerin belirlenmesi, insanların topluluğu bulunduğu yerler, herkesin su kuyularına ulaşabileceği bir yer olması gibi çeşitli sorulara cevaplar bularak adım adım ve orada bulunan bölge halkıyla aynı zaman da bu konu hakkında detaylı bilgiler edinerek, çalışmalarını gerçekleştirebilmektedir. Beşir Derneği, makaralı, elektrikli tulumbalı ve çoğunlukla kullanılan güneş enerjili olacak şekilde bölgeye göre uygun su kuyuları açabilmektedir. Burada amaç kısa sürede su kuyusunun ömrünü tamamlaması yerine, oradaki insanlara uzun ömür süresince devamlı olacak şekilde bir su ihtiyacı karşılama amacıdır. Aynı zamanda temiz ve sağlıklı su tüketmeleri yaklaşık 40 metre derinlikte su bulunabilmek, buradaki en önemli noktadır.

Su Savaşları Kuyu Açma Fiyatları Nasıldır?

Su savaşları kuyu açma fiyatları nasıldır? sorusuna genel olarak tam anlamıyla bir cevap bulmak mümkün değildir. Ülkeye göre ya da bölgeye göre bu fiyat değişebilmektedir. Ülkenin su ihtiyacının tam olarak ne kadar derinden çıkacağı ya da ülkenin çeşitli coğrafi ve siyasi açıdan bazı nedenlerle birçok farklılık göstermesi de bir diğer nedenidir. Beşir Derneği ticari bir amaç bir faaliyet göstermeden 3000 USD tutarında çalışmalarında gerçekleşebileceği ya da bu tutarın üstünde çalışmaların gerçekleştire bildiğini göstermektedir. Kuyunun bulunduğu bölge ile yöre halkına ulaşması gibi aslında oldukça ince detayların da içinde yer alması ile birlikte çoğu bölgede ise bu tutar 10.000 USD ye kadar bile çıkabilmektedir. Ancak hep böyle yükseliyor mu diyorsanız, hayır. Bu fiyatların altında da oldukça maliyeti düşük bir şekilde su kuyuları çalışmaları da yapılabilmektedir. Önceden açılmış bir su kuyusunun bakımı gerçekleşebilir ya da su kuyusu açılmıştır, ancak su ihtiyacı giderilmiyordur. Tekrar yeniden su üretebilmesi adına yine bakım-onarım çalışmaları gibi çeşitli faaliyetlerle de az maliyetle bir kuyu su açma projesi gerçekleştirebilmektedir. Beşir Derneği, bu konuda da faaliyetler ortaya koymaktadır. Bu konu ile birlikte Beşir derneğine yapılacak yardımla birlikte aslında daha birçok su kuyusu yeniden inşa edildiği gibi var olan su kuyuları da yeniden bakımına kavuşa bilmektedir. Aslında her şey bizim elimizde önemli olan yalnızca niyet!