Su Savaşları Bağış

Su Savaşları Bağış

Kainatın başlangıcından beri en önemli kaynaklardan biri olan su, dünyadaki tüm canlı hayatının devamı için olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Ne var ki, dünyanın bazı bölgelerinde insanlar,  eşit bir biçimde suya ulaşma imkanı bulamıyorlar. Pek çok yerde günlük ihtiyacı olan temiz su miktarına erişemeyen birçok insan, susuzluk ile mücadele veriyor. Su Savaşları bağış kampanyaları adı altında gerçekleşen yardım organizasyonları sayesinde buralara ulaşabilmek mümkün hale geldi.

Dünyanın bir ucundaki mağdur kardeşlerimize yardım etmek, onların en temel ihtiyacı olan su gereksinimini karşılayabilmeleri için destek olmak, dinimizin temelleri olan beraberlik ve dayanışma kavramları için ciddi bir önem taşıyor.

Su olmazsa yaşam devam etmez, su olmayan yerde bereket olmaz, aş olmaz. Susuzlukla mücadele, bir yaşam savaşıdır. Bu savaşta, insan kardeşlerimizin yanında olmak en hakiki görevlerimizdendir.

Su Savaşları Yardım Hareketi

Çocukluk yıllarından bu yana Afrika’da yaşamanın hayalini kuran Hayri Dağlı, en sonunda bu ülkeye yerleşmiş ve Afrika’daki mazlum halkın en başta su olmak üzere pek çok ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalara girişmiştir. Birden fazla yöntem geliştirerek buradaki mağduriyetin giderilmesi adına çözümler üreten Hayri Dağlı, bu iyilik hareketi ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından ödüle layık görülmüştür. Bu hareket Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinde örnek alınmıştır. Su Savaşları bağış projeleri geliştirilerek birlik ve beraberlik duygusu altında, vatandaşların da desteğiyle ihtiyaç bölgelerinde Su Kuyusu Bağışları olarak faaliyetler ilerletilmiştir. 

Su Kuyusu Bağışına Destek Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Beşir Derneği’nin de destek olduğu Su Savaşları bağış projesi kapsamında, su kuyusu açtırmak isterseniz, dernek ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Dünyada birçok insan temiz içme ve kullanım suyuna ulaşamıyor. Pek çok kişi, özellikle çocuklar susuzluk ve su kıtlığı ile gelen hijyen eksikliği sebebiyle hayatını kaybediyor. Bu mazlumlara yardım etmek ve hem canlarını korumak hem de yaşamlarına destek olmak için Beşir Derneği ile el ele yola çıkarak siz de su kuyusu bağışı yapabilirsiniz. Resmi internet sitesinde inceleyebileceğiniz çeşitli yollar ile, kurumuş topraklara bereket götürmek için bir adım da siz atabilirsiniz.

Bir Su Kuyusunun Maliyeti Ne Kadardır?

Su kuyusu açtırmanın maliyeti, kuyu açma çalışmaları tamamlanmadan önce tam olarak belirlenememektedir. Kuyunun açılacağı bölge, suyun ne kadar bir derinlikten sonra çıkarılacağı gibi durumlar önceden hesaplanamadığından, pek çok niteliğe bağlı olarak bu maliyet değişebilmektedir. Ortalama maliyeti ise yaklaşık 3000 dolardır.

Beşir Derneği, sadece belli bir ülkede veya bölgede açtırmak şartı ile alınan su kuyusu bağış başvurularını da kabul etmemektedir. Çünkü bu bağış yardımlarından baz alınan en öncelikli faktör, ihtiyacın daha fazla olduğu alanlardır.

Su Kuyusu Bağış Yolları

Beşir Derneği bünyesinde ’Su Kuyuları’ adı ile oluşturulan destek havuzuna gönlünüzden gelen yardımı, az ya da çok demeden yapabilmenizi sağladık. Bu projeye bu yolla bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Projeye en az 1 TL ile bağış yapmak bile mümkündür.

Bunun haricinde, sevdiklerinizin özel günlerinde, Beşir Derneği aracılığı ile yapacağınız belli miktarda bağışlar ile onlar adına ’İyilik Hediyesi Sertifikası’ alarak hem kendinizi, hem sevdiklerinizi, hem de dünyanın bir ucunda bir yudum su için savaş veren kardeşlerinizi mutlu edebilirsiniz.

Beşir Derneği Afrika’da yaptığı birçok su kuyusu bağış projesi çalışması ile bu alanda deneyim sahibidir. Site üzende aktif olan pek çok yöntem ile kendiniz bir du kuyusu açtırabilir ya da bu denizde bir damla olarak bu ulvi amaçta bizlere eşlik edebilirsiniz.

Su Savaşları bağış projeleri çatısı altında gerçekleşen su kuyusu açma faaliyetleri ile birçok Müslüman kardeşimizin hayallerine kavuşması ve tertemiz, berrak bir geleceğe adım atması mümkün olmaktadır.