Su Kuyusu Açtırmak Ne Kadar

Su Kuyusu Açtırmak Ne Kadar

Bizler temel ihtiyaçlarımızın başında gelen suya kolaylıkla ulaşabiliyor hatta hunharca tüketebiliyoruz. Gelecek nesilleri düşünmeden kullanılan suyun, gün geçtikçe tükendiğine dair sık sık uyarılara yer verilse de yeteri kadar dikkate alınmıyor ve şükredilmiyor. Hatta suya bizim gibi rahatlıkla ulaşım sağlayamayan o kadar çok ülke bulunuyor ki, onlar için ayrı yardım projelerine dahi yer veriliyor. Örneğin:

  • Bir damla suya ihtiyacı olan kişiler mevcut. 
  • Yoksul topraklar hunharca harcadığımız suya ulaşamıyor. 
  • Politik durumlardan kaynaklı da suya ihtiyaç günden güne artış gösteriyor. 

Ve bu durum yardım faaliyetlerini sürdüren Beşir Derneği tarafından ele alınmıştır. Hatta bağışçılara su kuyusu açtırmak ne kadar ve de nasıl bağış yapılır sorularına karşı cevaplar dahi verilmiştir. 

Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?

Su kuyusu açtırmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız Beşir Derneği ile iletişime geçebilir. Bu sayede su kuyusu açtırmak ne kadar öğrenebilir ve bağışlarınıza yön verebilirsiniz. Öncelikle:

-Maliyet: Çeşitli unsurlardan dolayı maliyetin farklılık gösterdiğini belirtmek gerek. Mesela kuyunun açılacağı ülkeden bölgeye tüm hususlar ele alınır. Kaç metre olacağı ve siyasi durumlar dahi maliyeti etkilemektedir. 

-Fiyatlar: Kuyunun açılacağı yere göre isim verme hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak bunun için en az 3.000 USD bağış yapmanız gerekir. Kuyu yerine bazı bölgeler için çeşmeler de temin edilir. Bu sefer bağış 10.000 USD’ye kadar çıkabilir. Yani fiyatlar kuyunun işlevine ve boyutuna göre değişiklik gösterir. 

Su Kuyularının Özellikleri Nelerdir?

Su kuyusu açtırmak ne kadar merak edenler başta kuyuların türlerini ve özelliklerini değerlendirmeli. Çünkü bu hususlara karşı ayrı fiyat politikalarına yer verilir. Örneğin farklı birkaç çeşidine karşı fiyatlar değişiklik gösterecektir. Şöyle ki:

  • Kuyunun yerine göre tulumbalı olmasına karar verilebilir. 
  • Güneş enerjili olması dahi sağlanabilir. 
  • Makaralı olanlar da yaygın hale gelmiştir. 

Açılma özelliği hepsinde farklılık gösterir. Ve bu duruma karşı su kuyularının maliyeti değişir. Öncesinde suya ihtiyacı olan bölgenin tespit edilmesine özen gösterilir. Çünkü inceleme neticesinde en doğru şekilde su kuyuları açılır ve bölgeye uyumlu olacak şekilde temin edilmeleri sağlanır. 

Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği temiz ve içilebilir suyu ihtiyacı olan bölgelere ulaştırmakta hız kesmeden faaliyetlerini sürdürüyor. Bağışçıların desteği ile bu bölgelerin sayıca artış göstermesi bekleniyor. Hayırsever vatandaşlarımız su kuyucu açtırmak ne kadar gibi sorulara yanıt bularak harekete geçiyor. 

Aynı zamanda bağışlara dair tüm merak ettiklerinize Beşir Derneği ile netlik kazandırmanız uzun sürmez. Hemen iletişime geçebilir ve suyu kuyusu açtırmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Bunun üzerine:

  • Yoksul coğrafyalara dair bilgi verilir. 
  • İhtiyaç sahiplerine ilişkin bilgi sahibi olmanız sağlanır. 
  • Su kuyularının maliyetleri göz önünde bulundurulur. 

Tüm bu hususlara karşı 3.000, 5.000, 10.000 USD gibi farklı fiyatlandırmalara yer verilir. Bağışlarınıza karşı temiz ve içilebilir suyun elde edilmesi sağlanır. Üstelik projelerin yaygın olarak 8 ay içerisinde tamamlanmasına özen gösterilir. Son derece titiz bir şekilde sürdürülen su kuyusu açma çalışmaları neticesinde bölge halkının rahata ermesi sağlanır. Ve bölgede ki yardıma muhtaç kişilerin hayır dualarını kazanmanız uzun sürmez. 

Su Kuyusu Havuzu Nedir?

3.000 ve de 10.000 USD gibi maliyetler size fazla gelebilir. Bunun için su kuyusu havuzlarına katılmanız sağlanır. Adı üstünde bağış havuzu hazırlanmış ve desteklerin tek bir yerde toplanması esas alınmıştır. Böylece toplanan bağışlar ciddi bir destek imkanı sunar. Su kuyusu projelerinin havuzda biriken bağışlar ile gerçeğe dönüşmesi de uzun sürmez.