Su Kuyusu Açtırma Fiyatı Nedir

Su Kuyusu Açtırma Fiyatı Nedir

Tüm dünya üzerinde her 6 kişiden bir tanesi yeteri kadar içme suyu bulamamakta ve bu şekilde yaşam sürdürmek zorunda kalmaktadır. Her 2 kişiden bir tanesi ise sağlıksız şartlarda su içiyor. Bu da dünya nüfusunun yarısı demektir. Bu veriler UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütünün araştırma yaparak topladığı verilere dayalı olarak belirttiği rakamlardır. Yeteri miktarda suyun olmamasından ve yeteri kadar temiz olmayan suların içilmesi sebebiyle her gün 10 bin kişi hayatını kaybetmekte ve bu sayı da büyük ölçüde çocuklardan oluşmaktadır. Buna rağmen dünya üzerinde su tüketimi son 100 yıla oranla 10 kat artmıştır. Su tüketimi artmış fakat dünya üzerindeki su miktarı da yarı yarıya azalmış olarak görülmektedir. Beşir Derneğinden su kuyusu açtırma fiyatı alabilir, Beşir derneğine su kuyusu açtırması için bağışta bulunabilirsiniz.

Tüm dünya üzerindeki toplam nüfusun beşte biri içilebilecek değerdeki temiz sudan içememektedir. Tüm dünya nüfusundaki her 10 kişiden biri güvenli denilen suya ulaşamamaktadır. Dünyadaki tüm okulların üçte birinde temiz ve içilebilir su bulunmamaktadır. Her yıl boyunca 10 milyondan fazla kişi suyun eksikliğinden kaynaklanan salgın hastalıklar sebebi ile yaşamını kaybetmektedir. Bu tarz bölgelerde yaşayan insanlar, çok uzak yollardan sadece yürüyerek gelmekte ve kullanılmayacak derecede kirli olan suları kaplarına doldurarak her türlü amaçlarda kullanmak için evlerine götürmektedir. Fakat bu sular ağır ve bulaşıcı hastalıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle bu insanlar kolaylıkla bulaşıcı hastalıklardan dolayı hayatlarını kaybetmektedirler. Su kuyusu açtırma fiyatı Beşir derneği aracılığı ile verilebilmektedir. Su kuyusu açtırmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

Su Kuyusu Açtırmak Neden Önemli?

Her canlı hayatını devam ettirmek için suya ihtiyaç duyar. Tüm dünyada medeniyetlerin gelişimi için ise su olmazsa olmaz tek maddedir. İnsanlığın en temel yaşam kaynağı olan su, tüm kültürlerde önemli ve çok kıymetlidir. Özellikle dünyanın birçok kesiminde su kaynaklarının olmaması ya da yoka yakın olması sebebiyle ya da ekonomik olarak zor durumda olunmaması nedeniyle insanlar suya çok zor ulaşabilmektedirler hatta bazen ulaşsalar bile bu sular oldukça fazla mikrop barındıran sular olduğu için bu sular kullanıldığında ağır hastalıklara neden olmaktadır.

Özellikle Afrika ülkelerinde kuraklık ve fakirlik oldukça ileri safhadadır. Bu yüzden Beşir Derneği olarak Su kuyusu açtırma fiyatı vererek bağış yapan kişiler adına Afrika üzerinde en çok suya ihtiyaç olan yerlerde su kuyusu açtırılabilmektedir. Beşir Derneği olarak su kuyularını açıp yardımların bu bölgeye gitmesini sağlayarak oradaki mazlum halk tarafından kullanılmaya başlanmasını görmek çok büyük bir mutluluk vermektedir.

Su kuyusu açtırma fiyatı için açıklama yapmadan önce, su kuyusu projesi tamamlandığı zaman, oradaki mazlum halk kendi içme sularına hem de yaşadıkları yerde ulaşma şansına sahip olabilmektedirler. Böylece su hem içilebilir şekilde temiz, hem de kilometrelerce ileri yürümek zorunda olmadan kendi sularına kavuşmuş olmaktadırlar.

Beşir Derneği olarak su kuyusu açtırma fiyatı için, Kayılım bedellerinin çok fazla ilgi görmesi sebebiyle düşük, yani 1 TL’den başlatma hakkı tanımış olmaktayız. 1 TL bile olsa az demeden su kuyusu bedeline katılmak çok önemlidir.

Beşir Derneği su kuyusu açtırılacağı zaman o ülkedeki yetkili makamlarca görüşerek belirli yerlerde su kuyusu açtırılmasına karar vermektedir. Aslında bulunduğu ülkenin ekonomik, politik, fiziki şartlarına bağlı olarak da su kuyusu açtırma fiyatı değişmektedir. Kuyu açtırma süreci ortalama 8 ay kadar sürmektedir. Su kuyusu açtırma fiyatı kuyunun tamamlanma süresince değişiklik gösterecek ve kuyu açıldıktan sonra esas fiyat ortaya çıkacaktır.