Su Kuyusu Açtırma Fiyatı

Su Kuyusu Açtırma Fiyatı

İslamiyet'te yardımlaşma birçok farklı ayet ve hadiste açık bir biçimde ifade edilmiştir. Hatta bunun için infak etmek kavramı kullanılır. Allah rızası için ve hiçbir şekilde karşılık beklemeden verilen sadaka, yardım demektir. Müslümanların tümünün bir kardeşlik hukukuna sahip olduğu düşünüldüğü zaman onlardan yardımlarımızı esirgemememiz şarttır. Su kuyusu açtırma fiyatı üzerinden, özellikle Afrika gibi suya muhtaç olan müminlerin ihtiyaçları Beşir Derneği sayesinde en kısa süre içinde karşılanır.

Su Kuyusu Çeşitleri Neler?

Su kuyusu açtırma maliyeti farklılık arz ediyor. Özellikle bölgenin coğrafi anlamda nasıl bir yapıya sahip olduğu, toplam maliyetin belirlenmesinde çok büyük bir öneme sahip. Tek bir kuyu modeli yok. Beşir Derneği, güneş enerjisinden faydalanarak, özel su kuyularını açabilecek kapasiteye sahip. Bunun yanı sıra makaralı olan kuyular da ihtiyaca göre hayata geçiriliyor. Tulumbalı olan su sistemleri var. Son olarak, en yeni teknolojinin kullanılmış olduğu elektrikle çalışan kuyular, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmekte.

Su Kuyusu Açma Aşamaları Nasıl?

 • Su kuyusu açtırma fiyatı belirlenirken ilk olarak projenin nerede yapılacağına karar veriliyor. 
 • Burada dikkat edilen en temel husus ise ilgili yerin su ihtiyacının olmasıdır.
 • Aynı zamanda belli miktarda bir nüfusun bölgede yaşaması da gerekiyor.
 • Dolar baz alınarak maliyet belirleniyor.
 • Bağışlar ise hem TL hem de dolar şeklinde yapılıyor.
 • Kaç metreden suyun çıkarılacağı çok büyük bir öneme sahip.
 • Çünkü bu durum tam olarak toplamda ne kadarlık bir fiyatın ortaya çıkacağını göstermekte.
 • Bu noktada bir su kuyusunun tamamlanması için 8 aylık bir süreye ihtiyaç duyuluyor.
 • Zaman zaman uzama ya da kısalma söz konusu olabiliyor.
 • Suyun çıkarılmasının hemen ardından bunun içilebilir olup olmadığında dair birtakım test ve analizler yapılıyor.
 • Teknik aşamanın sonrasında artık ihtiyaç sahipleri, hayalini kurmuş oldukları suya kavuşabiliyor.
 • Beşir Derneği su kuyuları projesi tam 40 metreye kadar olan derinliklerden su çıkarabilecek kapasiteye sahip olmasıyla dikkat çekmekte.

Su Kuyusu Açtırma Fiyatları Ne Kadar?

Su kuyusu açtırma fiyatı tam ve net olarak  belli bir miktara sahip değil. Beşir Derneği bu konuda, özellikle yüksek miktarlı bağış yapan kişilere bir fırsat sunmakta. O da, kişilerin isminin su kuyusuna verilmesi. Bunun için 3000 dolarlık bağış olmak zorunda. Böylelikle adınız mevcut proje ile ölümsüzleşmiş oluyor. Çok derin olan yerlerden çekilen su projelerinde ise doğal olarak maliyetin yüksek olması kaçınılmaz bir hal almakta. Onlarca metreye kadar inen borularla yapılacak su çekimlerinde 10000 dolar gibi yüksek meblağlar mevcut. Böyle hallerde birden çok bağışçının ismi veriliyor. 

Su Kuyusu Ömrü Ne Kadar?

Su kuyusu açtırma fiyatı belli olduktan sonra ödemeler en kısa süre içinde bağış şeklinde yapılmakta. Bunun ardından proje hayata geçiyor. Beşir Derneği su kuyuları projesi çerçevesinde bunların ömrü konusunda bir taahhüt yok. Özellikle Afrika kıtasında çok sık görülen kuraklık ve benzeri durumlardan dolayı bir zaman vermek mümkün değil. O yüzden kullanım süresi değişiyor. Genellikle en çok ihtiyaç duyulan yerlerde kuyular açılıyor.

Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?

Su kuyusu açtırma bağışı yapmak son derece kolay. Bunun için Beşir Derneği resmi web sitesi üstünden işlemlerinizi yapabilirsiniz. SMS atarak bunu gerçekleştirmek mümkün. Çağrı merkezi, banka, ATM, havale, EFT, online bir şekilde de ödeme zor değil. En az 1 TL gibi bir parayla katılım sağlanabilir.