Su Kuyusu Açma Maliyeti Nedir

Su Kuyusu Açma Maliyeti Nedir

İnsanların en temel ihtiyacı olan su, yaşam demektir. Coğrafyamızda bu konuda her ne kadar sıkıntılarımız olmasa da, birçok Müslüman ne yazık ki su sıkıntısı ile karşı karşıya geliyor. Afrika başta olmak üzere değişik coğrafyalarda hayatlarını devam ettirmeye çalışan Müminlerin su ihtiyacını karşılayabiliyoruz. Bu fırsatı bize Beşir Derneği sunuyor. Su kuyusu açma maliyeti çok yüksek olmadığından, mali anlamda bir yük değil. Böylelikle Müslüman kardeşlerimizin susuzluğuna derman olabiliriz.

Su Kuyusu Açma Projesi Nerelerde Uygulanıyor?

Su kuyusu açma maliyeti üstünden yapılan hesaplama sonrasında katılım sağlayabilir ve suya ulaşma konusunda sıkıntı çeken Müslümanlara deva olabilirsiniz. Ne yazık ki günümüzde Müslüman coğrafyası çok büyük sorunlarla uğraşıyor. Bunların başında susuzluk geliyor. Beşir Derneği su kuyusu projeleri, bundan dolayı hayati derecede öneme sahip. Derneğin oluşturmuş olduğu bir bağış havuzu söz konusu. Buraya para gönderebilirsiniz. Özellikle Tanzanya, Etiyopya, Çad, Bangladeş, Pakistan, Afganistan ve Afrika kıtasında yer alan birçok farklı yerde açılacak olan su kuyularına katkıda bulunabilirsiniz. Her zaman yerel yöneticilerle bir işbirliği içinde olmasından dolayı bölgelerin ihtiyaçlarını iyi bilen dernek, bu sayede ihtiyaç sahiplerini mutlu ediyor. 

Su Kuyusu Açma Projesi Nasıl?

Su kuyusu açma masrafı hesaplandıktan sonra proje başlar. Elbette bunun öncesinde hangi bölgede ne kadarlık bir ihtiyacın olduğuna bakılır. İlgili yerde belli sayıda insanın yaşaması şarttır. Bunun yanı sıra siyasi anlamda sorunların bulunması, kuyuların açılmasının önünde zaman zaman engel olabilir. İşte bu yüzden Beşir Derneği her daim böyle şeylere karşı tam hazırlıklı bir biçimde hareket eder. Oranın hükümeti, yöneticileri ve halkıyla sağlıklı bir iletişim içindedir. Masraflar, belli kriter ve farklı parametreler üstünden hesaplanır. Ardından da kuyunun açılması işlemine geçilir. Bu kapsamda çeşme de yapılabilir. Yapılmış olan bağışların her kuruşu proje için harcanır.

Su Kuyusu Maliyeti Nasıl?

Su kuyusu açma maliyeti, bölgenin özelliklerine göre aynı olmadığı için bu konuda net ve kesin bir rakam verilmez. Su kuyusunun açılması 8 aylık bir zaman gerektirir. Ortalama süre bu konuda da farklılık gösterir. Çünkü suyun kat etmesi gereken yol, yani ne kadar derin bir yerden çıkarılacağı çok önemlidir. Beşir Derneği su kuyusu projesi kapsamında 1 TL en az olmak üzere bağış yapılır. 3000 dolar minimum olmak üzere yapılacak olan bir bağışın ardından, o kişinin seçmiş olduğu isim kuyuya verilir. 10000 dolar veya daha fazla maliyeti olan kuyular da vardır. Bağışçı sayısı arttığı vakit, belirtilmiş olan meblağ geçerli olmak üzere kuyu isimleri birden fazla olur. Verilecek olan adın, o bölgenin kendi kültürüne uyumlu olması şarttır. 

Su Kuyusu Türleri Nasıl?

Su kuyusu çeşitleri, bölgenin yapısı baz alınarak belirlenir. Birden çok kuyu türünü aktif bir biçimde kullanıma sunma kapasitesine sahip olan Beşir Derneği; başta elektrikli olmak üzere tulumbalı, güneş enerjili kuyularla insanların ihtiyaçlarını karşılama noktasında çok başarılıdır. Ticari bir beklenti olmadan sadece Allah'ın rızasını elde etmek amaçlanmıştır.

Su Kuyusu Projesine Katılım Kolay mı?

Su kuyusu açma maliyeti ortaya çıktığı zaman yapılacak olan şey bunun içinde yer almak ve gerek TL gerekse dolar üstünden para yollamaktır. 1 TL'den başlamak üzere dilediğiniz kadar bağışta bulunmanız mümkündür. Kısa mesaj yollayarak bunu başarabilirsiniz. Banka havalesi sistemi her daim aktiftir. Bunun yanı sıra Türkiye'nin birçok yerinde bulunan Beşir Derneği temsilcilikleri sayesinde de bağışınızı en kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.