Su Kuyusu Açma Maliyeti 2020

Su Kuyusu Açma Maliyeti 2020

Su Kuyusu Açma Maliyeti 2020; Dünya üzerinde susuzluk problemi ile başı çeken ülkeler arasında hatta kıtalar arasında en başta gelen Afrika kıtası ve ülkeleri susuzluk ve kuraklık nedeni ile suya erişememekten dolayı o bölge halkının su ihtiyacını karşılamak amacıyla insanlar dernekler kurum ve kuruluşlar tarafından su kuyuları açılmaktadır kuyular açılmadan önce ihtiyacı olan öncelikli ülkeler belirlenmektedir. Su kuyusu projeleri ile bölge halkına temiz su imkânı sağlanır ve içme suyu olarak kullanılması sağlanmaktadır özellikle Afrika bölgesinde her yıl binlerce insan kirli suya bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardan zatürre tifo Dizanteri kolera gibi rahatsızlıklardan dolayı yaşamını yitirmektedir Afrika kıtasından sonra ise su kıtlığı çeken kıta Asya bölgesidir. Asya bölgesinde ise su kuyusu projeleri yapılandırmaları Bangladeş civarı yapılmaktadır. Su insan hayatında büyük ölçüde önem taşımaktadır ve suya erişimde zorluk çekilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise suyun dünya üzerinde eşit dağılmaması ve yıllar geçtikçe artan kuraklık problemleri ile karşı karşıya kalınmasıdır. İnsanlar her ne kadar durumun ciddiyetinin farkında olmasa da artık su problemi tüm dünya insanını tehdit etmekte ve tehlike çanları çalmaya başlanmaktadır. Şuan içerisinde ise su konusunda sıkıntı çeken ve temiz suya erişimde teknolojik imkânlara sahip olamayan kuraklık ile boğuşan ülkelere su kuyusu açma konusunda şuan günümüzde birçok kurum ve kuruluşlar yardım yapmaktadır.

Su Kuyularının Amacı

İnsanların hayatının ve hayatının devamlılığını sağlayabilmesi açısından temiz suya ulaşabilmeleri için özellikle Afrika kıtasında ve Asya’nın bazı bölgelerinde su kuyuları açılarak insanlar için hayati önem taşıyan suya temiz suya erişmelerini sağlanmaktadır. Su kuyularının amacı o bölgede var olmayan kuraklık nedeniyle suya erişime sahip olamamalarından kaynaklı olarak bu tarz su kuyuları açılmaktadır ve insanlar bu su kuyuları sayesinde içtikleri yemek yaptıkları duş aldıkları suları temiz bir şekilde kullanmaktadırlar oysa batılı ülkelere bakacağımız zaman her yıl golf sahaları için tonlarca metreküp su harcanmaktadır aynı zamanda tekstil ve sanayi içinde aşırı derecede temiz su tüketimi kullanılmaktadır bazı ülkeler temiz suya içmek duş almak yemek yapmak gibi temel işlevlerden dolayı ulaşamıyorken bazı ülkeler ise bu suları hunharca kullanmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan su kuyuları bazı dernek kurum ve kuruluşlar tarafından ön plana çıkartılarak insanların dikkatini çekmek amacıyla yardım etmelerini sağlamak amacıyla da su kuyuları açtırılıyor

Su kuyusu bağışında bulunmak isteyen insanlar için kurum dernek ve kuruluşlar tarafından bir fon oluşturulup ve bu fon insanları şeffaf bir şekilde verdikleri maddi olanakların nerelere gittiğini açıklayarak göstermektedirler.

 

Su Kuyusu Açma Maliyeti 2020

Su Kuyusu Açma Maliyeti 2020; Su kuyusu maliyetlerine bakacak olursak diğer ürünler gibi diğer hizmetler gibi her yıl artışa sebebiyet vermektedir günümüzde su kuyusu açmak isteyen bir insan bunu kurum dernek ve kuruluşlar aracılığıyla yapabilmektedir ve su kuyusunun maliyetleri bulunduğu bölge ve su kuyusunun tipine göre değişiklik göstermektedir örneğin Asya ülkesi olan Bangledaşta elle kazılarak yapılan bir su kuyusunun ortalama olarak maliyeti 4000 $ civar iken Hindistan’da bu fiyat 1400 dolarlara kadar düşüyor Afrika ülkeleri ise bu su kuyularının maliyetleri 4000 ila 5000 $ arasıdır.

Her sene binlerce insan mikroplu su yüzünden yaşamını yitirmektedir siz de su kuyularına bağışçı olmak isterseniz detaylı bilgileri bu konu ile ilgilenen kurum kuruluşlardan bilgi alabilirsiniz. Fiyatlar konusunda az önce de bahsettiğimiz gibi Afrika Asya ülkeleri değişiklik göstermekte olup fiyat konusunda ortalama 1000 ila 4000 $ arasında değişmektedir.