Somali İçin Bağış Hangi Kuruma Yapılır

Somali İçin Bağış Hangi Kuruma Yapılır

Somali’de yaşayan Müslüman kardeşlerimizin çektiği acıları dindirmek için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Somali’de yaşayan milyonlarca insan, yıllardır süren savaşlardan dolayı mülteci gibi yaşıyorlar. Ne bir evleri ne de başlarını koyacakları bir yastıkları var. Çadırlarda yaşıyor ve savaşla mücadele ettikleri yetmezmiş gibi kuraklıkla savaşıyorlar. İçecek bir yudum suyu doğru düzgün bulamazken yiyecek bulmak ve üretmek ise imkânsız.

Beslenemeyen, uyuyamayan bedenler cansız düşüyor. Geceleri açlıktan ve susuzluktan ağlayan çocukların sesi kanımızı donduruyor. İslam dini yardımlaşma, dayanışma dinidir. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimize yardımda bulunmak gücü yeten herkes için insanlık namına yapılması gereken en önemli hususlardan bir tanesidir. Bu yola baş koyduysanız düşünmeniz gereken tek şey Somali için bağış hangi kuruma yapılmalıdır sorusunun cevabıdır.

Somali’ye Ne Yardımında Bulunabiliriz?

Orada yaşayan kardeşlerimiz çoğu şeyden yoksun, belki bir yudum suya bile muhtaç. Beşir Derneği olarak yardımın iyisi ya da kötüsü yoktur diyoruz ve sizleri elinizden gelen, gönlünüzden kopan ne varsa bağışlamaya davet ediyoruz. 

Yiyecek, su, ilaç, kıyafet, çadır, uyku tulumu, battaniye ve daha birçok alanda Müslüman kardeşlerimize yardım edebilir ve onları koruyabiliriz.

Somali’ye Bağış Yapmak İstiyorum Fakat Ne Yapacağımı Bilmiyorum!

Eğer Somali’de yaşayan insanlara bağış yapmak istiyor fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız Beşir Derneği ve başka birçok dernekten bilgi alabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken kapsamlı bir araştırmaya girişmektir. Yardım yapacağınız halkı tanımanız, insanların nasıl ortamlarda yaşayıp nelere ihtiyaçları olduğunu bilmeniz çok önemli. 

İkinci adımda ise bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Ayıracağınız bütçenizi de belirledikten sonra Somali için bağış hangi kuruma yapılır araştırıp bu kurumla iletişime geçerek gönül rahatlığıyla bağışınızı yapabilir ve muhtaçların yüzünü güldürebilirsiniz.

Somali’ye Bağış Hangi Kurumlar Aracılığıyla Yapılır?

Hayırlı bir işe vesile olmak istedikten sonra karşınıza çok fazla kapı açılacaktır. Siz yardım yapmak istediğiniz zaman sizlere de yardıma koşacak birileri mutlaka olacaktır. Masum bir çocuğu savaşın ortasında korumaya çalışmak, yaşlı insanların üzerine bir örtü örtmek için çıktığınız bu yolda sizi destekleyen kurumların başında Beşir Derneği gelir.

Sadece bununla sınırlı kalmayarak daha çok yardımı muhtaç olanlara ulaştırmak amacıyla Türkiye ve dünya genelinde güvenilir birçok vakıf ve dernek ile iletişime geçebilir, yapmak istediğiniz yardımı en kısa zamanda ve en sağlıklı şekilde muhtaç olanlara ulaştırabilirsiniz. 

Beşir Derneği Sizlere Yardım Etmekten Mutluluk Duyar!

Dünya üzerinde hiçbir çocuk, savaşın ortasına doğmayı hak etmez. Daha gözlerini açamadan ölmenin mi yoksa susuzluk ve açlıkla büyümenin mi daha acı olacağını kendimize soramayız bile. Hiçbir çocuk Somali’de yaşanan hayatı tecrübe etmemeli! Hiçbir annenin yüreği bebeğini doyuramamanın ateşiyle yanmamalı ve hiçbir baba ailesinin bu şartlar altında ezildiğini görmemeli! Müslüman kardeşlerimizi korumak, onlara yaşadıkları bu hayatta bir nebze bile umut olabilmek için buradayız. Yalnız olmadıklarını, onların yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Eğer siz de bizim gibi düşünüyor ve insanlara yardım eli uzatmak istiyorsanız atacağınız adımlarda sizlere yol göstermek için Beşir Derneği yanınızda! Uzun yıllardır devam eden projeleri ile sizlerin güvenini kazanan derneğimize gelin bir kez daha güvenin. Yapmak istediğiniz bağışları en güvenilir ve en sağlıklı yollarla ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım. Zamanla yaptığınız bağışlar birikerek bir insanın hayatını tamamen değiştirebilir! Böyle güzel bir olaya vesile olmak için gelin el ele verelim. İmkanlarımızı birleştirerek kardeşlerimize destek olalım. Sizlerin belki çok küçük gördüğü, bağışlamaya değmez dediği birçok şey Somali’de yaşayan insanların mutluluk gözyaşlarına sebep olabilir. Beşir Derneği bu yolculukta sizlere yardım etmekten mutluluk duyar!