SMS Bağış 5 TL

SMS Bağış 5 TL

Yardım yapmak gündelik hayatımızın telaşına kapıldığımızdan ve de bu koşuşturmacalı hayat düzeni arasında ya unuttuğumuz ya da atladığımız şeylerden biri oluyor. Sms bağış 5 TL bağış denildiğinde oldukça küçük bir miktardan bahsedilmekte. Ancak kazançlarımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmayı ve de aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin de fazlasıyla olduğunu unutmayalım. Ülkemizde her geçen gün aynı zaman da hayatın oldukça zorlaşması ile de ihtiyaç sahipleri fazlasıyla artmış durumda. İşsizliğin çıktığı tüketimin çok çabuk olup her geçen gün bir başka yeninin doğduğu bu düzende hayatta kalmak da oldukça zor oluyor aynı zamanda. Değişen hayat koşuları hemen hemen hepimizi oldukça zorlamakta. Bu sebeple biz eğer kazanç sağlayabiliyorsak mutlaka bir başkasıyla da bereketimizi, kazancımızı paylaşmalıyız. Bereket paylaştıkça çoğalır.

Kazancın Paylaşımı

Eğer bugün bizim elimizde varsa aynı zamanda yarın biz düştüğümüzde de bir başkasının elinde olabilir. O sebeple zor günü görmeyi beklemeden bizde kendimizi ihtiyaçlı insanların yerine koyup bütçemiz el verdiğince yardım yapabiliriz. Sms bağış 5 TL ise tam da böyle bir bağış biçimi olacaktır. Eğer biz kazanıyorsak oda paylaşmamız için. 

Empati 

Dünyanın bin bir türkü hali var yarın bir yangın çıkar biz evimizden ve işimizden olabiliriz. Bu felaket senaryolarını gözümüzün önüne getirdiğimizde bile irkilirken peki elimizde imkanlar varken henüz yoksulluktan bir gün bile rahatlık görmemiş yoksullara neden yardım etmiyoruz ki? Sms Bağış 5 TL kampanyası başlatarak çok küçük bütçelerle bile büyük yardımlar sağlamamız mümkün. Bugün değişen teknoloji ve hızlı tüketim ile beraber bizim de bütçelerimiz oldukça sarsılmakta ancak her gün işe giden bir insanın cebindeki 5 TL eksiklik fark edilmediği gibi yardım yapılan insanın ise aynı zamanda karnını doyurmakta. Belki o gün açlıktan kurtulabilmekte.

Ayrımcılık Yapmamak

Aynı zaman da Beşir derneği din, dil, ırk ve bölge ayırtmaksızın ihtiyaç sahibi olan herkesin de yardımına koşabilmekte ve sizler adına yardımlarınızı ulaştırmakta bu sebeple gündelik iş yaşamının yoğunluğunda yardım ve benzeri gibi şeylere vakit bulamıyor veya da çevreniz de yardım yapılacak insan göremiyorsanız Beşir derneği bu gibi görevleri sizin için üstlenmekte ve sizin adınıza yardım yapmayı görev edinmektedir. Hepimiz doğarken eşit olarak doğuyoruz peki ya neden yaşarken kendimizi ayrıştırmayı tercih ediyoruz. Hepimiz insani değerlerle ve haklarla yaşamak istiyoruz bu sebeple yaşam haklarının eşit olması adına da asla ayrım yapılmamalı ve de herkese eşit davranılmalıdır. 

Damlaya Damlaya Göl Olur

Bu kampanya da yola çıkılırken kimsenin bütçesini sarsmaması ve herkesin bütçesi el verebileceği kadar iyilik yapması amaçlandı. Bu sebeple maddi durumu düşük olan insanlar ise sms bağış 5 TL şeklinde yardım yapabilir ve maddi durumunu sarsmazken aynı zamanda da bir başkasına iyilik yapmış olabilir. Türkiye olarak oldukça hatırı sayılır bir nüfusta yer alırken neden kendi kendimize yardımcı olmak yerine bir başkasına muhtaç olalım ki. Biz millet olarak kendi kendimize yetebiliriz. Ve ihtiyacı olan insanlara yardımcı olabiliriz şüphesiz. Eğer işe gidebilecek sağlığımız ve gücümüz var ise çalışamayacak bir durumda olan bir insana neden yardımcı olmayalım? Allah bize bu sağlığı bile emanet bakalım diye vermedi mi? İyiliklerimizi bile paylaşmamız gerektiği farz iken gündelik koşuşturmacanın akışına kapılıp iyilik yapmayı unutmayalım kesinlikle. Bugün tüketim fazlasıyla artsa bile hala aç olan, kendine kıyafet bulamayacak durumda olacak insanlar var bu sebeple bunları göz önünde bulundurarak mutlaka ihtiyacı olan insanları da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.