Sessiz Çığlık Doğu Türkistan

Sessiz Çığlık Doğu Türkistan

Dünyanın başına gelen en büyük felaketlerden biri Doğu Türkistan’da yaşanmaktadır. Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanların inançları, yaşama hakları ve özgürlükleri tamamen ellerinden alınmış durumdadır. Sessiz Çığlık Doğu Türkistan; Çin’in Doğu Türkistan’a uyguladığı baskı, sömürge, katliam ve vahşet, bebek, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden devam etmektedir. Yapılan bu işkence ve cinayetleri dünyaya duyurmaya çalışan Müslümanlar ise idam cezası verilerek katledilmektedir.

Çin’in Doğu Türkistan Müslümanlarına yaptığı bir diğer vahşet ise, Müslümanların çocuk doğurmasını yasaklamak olmuştur. Hamile Müslüman kadınlar işkenceye maruz bırakılarak bebeklerinin ölmesi ve hamileliklerinin sona ermesi sağlanıyor. Yeni doğmuş bebekler ise annelerinin elinden alınarak, Çin Halk Cumhuriyetine götürüp olayların üzeri kapatılıyor. Tüm dünyanın bu işkence karşısında sessiz kalmasının ardından Doğu Türkistan’a, Sessiz Çığlık Doğu Türkistan adı verilmiştir. 

Doğu Türkistan Müslümanlarına, akıl almaz, duyunca hayâ edilecek işkenceleri uygun gören Çin Halk Cumhuriyeti, kendi yaptığı plan ve projelere dayanan, ülke nüfusu ortalamasını azaltmak için 10 milyon doğmamış bebeği anne karnında katletmiştir. Çin Halk Cumhuriyeti, mahalle aralarında yaptıkları gece-gündüz baskınlarla hamile kadınlara en kötü ortamlarda kürtaj yaptırmaktadır. 6-7-8 aylık bebeklere dahi anne karnında uygulanan işkence sonucu yaşanan ölümler Türkiye’de yaşayan Müslümanları derinden yaralamıştır. Ülkemiz bu olaylara sessiz kalmadığını ve boyun eğmediğini göstermek için, ‘Sessiz Çığlık Doğu Türkistan’ adlı yürüyüşler ve mitingler düzenleyerek dünyada yaşayan insanlarda farkındalık yaratmaya çalışılmıştır.

Sessiz Çığlık Doğu Türkistan

Çin Halk Cumhuriyeti, Doğu Türkistanlı kızları farklı bahaneler uydurarak zorunlu göçler yapmaya mahkûm etmiştir. Ailelerinden koparılıp alınan 500 bin genç kız, zorla ahlaksız ortamlarda çalıştırılmakta ve köle olarak karın tokluğuna hapsedilmektedirler.  Bu duruma başkaldıranlar ise idam ve en ağır işkence yöntemleri ile cezalandırılmaktadırlar. İffetli Müslüman kadınlarını, bebeklerini ve çocuklarını hunharca katleden Çin Halk Cumhuriyeti, Sessiz Çığlık Doğu Türkistan’daki nüfusu istediği seviyeye çekerek kendilerini tüm dünyanın hâkimi ilan etmeye çalışmaktadırlar.

Çin Halk Cumhuriyeti, yaptığı bu katliama ekonomik ve istihdam önlemi adını vermiştir. Yaptıkları işkenceleri sözde ekonomik ve istihdam önleminin arkasına gizleyerek tüm dünyanın gözünü boyamaya çalışmaktadır. Çin, yaptığı bu vahşi olaylar ile resmi nüfusu 35-36 milyon arası olan Sessiz Çığlık Doğu Türkistan’ı Müslüman tarihinden silmeye çalışmaktadır. 

Sessiz Çığlık Doğu Türkistan

Baskı ve Zulüm neticesinde korkularından evlerinden bile çıkamayacak duruma gelen Doğu Türkistanlı Müslümanlar, evlerinden çıkarılmak için aç, susuz, elektriksiz bırakılarak önce psikolojik sonra da fiziki şiddete maruz bırakılıyor. Sonrasında kapılarından dışarı bir adım atan Müslümanlar, Çin tarafından işkenceler uygulanarak ve dövülerek öldürülüyorlar. Tüm dünyanın sessiz kaldığı bu katliama dur demek bizlerin atacağı adımlarla oldukça önemli seviyelere çekilebilir. 

Sessiz Çığlık Doğu Türkistan İçin Yardım Kampanyası

Sessiz Çığlık Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar neticesinde ihtiyaç seviyeleri oldukça ciddi yaralara neden olmuştur. Bölgede su, gıda, kuru gıda, giyim, ilaç dağıtımı, kömür ve bebek ihtiyaçları, sıcak ekmek ve yemek dağıtımı sizlerin verdiği destekler sayesinde hız kesmeden devam ediyor. Beşir Derneği tarafından yürütülen, ‘Sessiz Çığlık Doğu Türkistan İçin Yardım Kampanyası’ binlerce insana umut olmakta. Öz bakımları ve insani ihtiyaçlarının karşılanmasının ardından çoğu Müslüman kardeşimiz, çocuklarımız, annelerimiz ve gençlerimiz yaşayabilecek duruma kavuşturulmaktadır. Bu baskı ve zulüm altında çocuklarının ve kendilerinin ihtiyaçlarını karşılayamayan anne ve babalar için durum her geçen gün daha da ağır yaralara neden oluyor. İnsanlık onuruna yakışmayacak durumlarla burun buruna savaş mücadelesi veren Doğu Türkistanlı Müslüman kardeşlerimize sizlerin destekleri sayesinde umut olmaktan gurur duyacağız.