Sadaka Yı Cariye Nedir

Sadaka Yı Cariye Nedir

Sadaka Yı Cariye Nedir: Sadaka Yı Cariye kalıcı hayır işi demektir. İslam dini sadece ibadetlerin yapıldığı ve bununla Allah'ın emirlerinin yerine getirilmiş olduğu bir din değildir. Çünkü Yüce Allah, farz ibadetlerimizde olan eksiklerimizi yaptığımız nafile ibadetlerle, sadakalarla kapatacağını bildirmiştir. Bundan dolayı sadaka vermek ve hayır işleriyle meşgul olmak gereklidir. Sadaka Yı Cariye ise diğerlerinden farklı olarak meydana getirilmiş olan eserdir.

Sadaka Yı Cariye Örnekleri Nelerdir?

Sadaka Yı Cariye örnekleri içinde birden çok şey söz konusu ve bunların başında ise ihtiyaç sahipleri için yapılan çeşmeler gelmekte. Su insanlar başta olmak üzere tüm canlıların yaşam kaynağıdır. Su olmadan bir kişinin hayatının devam edebilmesi mümkün değildir. İşte bu yüzden yapılacak olan çeşmeye bir katkıda bulunmak, çok büyük bir sevap anlamına gelmekte. Bunun yanı sıra cami yaptırmak da yine Sadaka yı cariye demektir.

Sadaka Yı Cariye Neden Önemlidir?

Sadaka Yı Cariye Nedir: Bir insanın vefat etmesinin ardından sahip olunan amel defterine yazılan sadakalardır. Bir hadiste belirtilmiş olduğu üzere insanın ölümünün sonrasında 3 şeyin haricinde ameli artık kesilir. Bunların içinde sadaka-i cariye yardımları da bulunur.

Beşir Derneği ile Sadaka Yı Cariye Mümkün mü?

Sadaka yı cariye faaliyetleri kapsamında bunu yapabilmek adına Beşir Derneği ile iletişim kurmak ve bunun üstünden faaliyetlerde bulunmak sizler için çok mantıklı bir hareket olacak. Çünkü bu tip bir sadaka konusunda dernek gerçekten başarı işlere imza atarken, insanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu sayede birçok kişi de hayır işlemiş oluyor. Her daim şeffaflık ilkesi göz önünde bulundurulmakta.

Beşir Derneği Yetimhane Projeleri Nelerdir?

  • Yetimlerin çok sayıda sorunlarının olduğunu hepimiz biliyor. Bunların başında ise kalacak yer gelmekte. Bir yetimhane yapmak veya bunun inşasına maddi yardımda bulunmak artık kolay. Beşir Derneği; Filistin ve Somali'nin yanı sıra Endonezya'da da bu tip işlere imza attı. İlerleyen zamanlarda daha yeni projelerin de olacağını biliyoruz. İşte bunlara katılım konusunda çok hızlı hareket edebilir, hayrınızı işleyebilirsiniz.
  • Elbette bunun için maddi desteğin sağlanması şart. TL üstünden yardımlarınızı derneğe yollayın. Böylelikle öldükten sonra bile ameliniz kesilmeyecek. Hayır işlemeye devam etmiş olacaksınız.

Beşir Derneği Briket Ev Projesi Nedir?

Sadaka Yı Cariye Nedir: Kalıcı bir eser olarak tanımlanan bu sadaka türü içinde Beşir Derneği tarafından yaptırılan briket ev projesi de dikkat çeker. Suriye'nin İdlib kentindeki insanların başlarını sokabileceği evlerin yapımına başlandı. Bunlar, briket kullanılarak inşa edilmekte. Maddi destek ile siz de inşaat sürecine hemen katkıda bulunabilirsiniz.

Beşir Derneği Okul Projesi Nedir?

Beşir Derneği aynı zamanda inşa etmiş olduğu okullarla dikkat çekmekte. Bunların ilki Endonezya'da çok büyük bir medrese şeklinde yapıldı. Yanında bir de yetimhane yer almakta. Hadiste de açık olarak belirtildiği gibi faydalı bir eserin dağıtımına katkıda bulunmuş olanlar büyük sevap kazanır. Yani bilim ve ilim faaliyetleri de bu sadaka türünün içinde yer almakta.

Beşir Derneği Su Kuyusu Projeleri Nelerdir?

Sadaka Yı Cariye Nedir: Bu sadaka türü hiç durmadan akan bir ırmak gibidir. Ölseniz bile buradan faydalanan Müslümanlar sayesinde amel defteriniz kapanmaz. Su kuyusu projeleri bunun en güzel örneği. Çünkü tam anlamıyla kalıcı bir eser. Afrika ve bunun gibi daha nice coğrafyada açılan su kuyuları var. Her bir Müslüman buradan içeceği suyun ardından size dua edecek.