Ramazan’da İftar Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

Ramazan’da İftar Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

İslam'ın 5 şartından birisi olan oruç tutmak, Ramazan ayında yapılan bir ibadet şekli. Şeytanın zincire vurulduğu bu dönem içinde her zamandan daha çok ibadet yapmak gerekiyor. Özellikle maddi sıkıntıları olan ve iftar sofrası bile hazırlayamayacak olan Müminlere yardım etmek bizim için son derece önemli. Ramazan'da iftar bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği iftar bağışlarını, sıkıntı çeken Müminlere ulaştırma konusunda son derece hızlı.

Ramazan'da İftar Bağışında Bulunmanın Sevapları Nelerdir?

Ramazan'da iftar bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği bu konuda en doğru adres olarak dikkat çekmekte. Ramazan ayı geldiği zaman tüm ümmet oruç tutarak Allah'ın emrini yerine getirir. Çünkü oruç ibadeti farz olarak kabul edilmiştir. Ancak sadece tek başına bunu yapmak yeterli değildir. Yemek bulamayan ve bir lokma olmadan oruç tutan kişileri de anlamak, onlara yardım etmek gerekiyor. İşte bunun için Ramazan ayında yardımlaşmak son derece önemlidir. Oruçlu bir kişinin iftar etmesini sağlamanın sevabı çok büyüktür. Bu da; Sırat köprüsünün daha kolay bir biçimde geçmek şeklinde özetlenmiştir.

Ramazan'da İftar Bağışı Sistemi Nasıl?

Ramazan'da iftar bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği güvenilir olan yapısı sayesinde bu iş için hem en iyi hem de en doğru olan adrestir. Gönül iftarları kampanyası katılımını çok kolay bir biçimde gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için şu detayları bilmek şarttır;

 • Korona virüsü tehdidi söz konusu olduğu için gerçekleştirilecek olan yardımlar nakdi bir şekilde iletilir.
 • Dernek olarak sistemimize kayıtlı olan 10 binin üstünde aile söz konusu.
 • Bunların tümünün sosyal incelemesinin tamamlanmış olduğunu hemen ifade edelim
 • Bunun yanı sıra yeni başvuru yapmış olan kişilerin de bu proje içinde olduğunu söylemek lazım.
 • Faydalanacak olan kişilerin sayısı, bütçeye göre belirlenecektir.
 • Aynı zamanda aile içindeki fert sayısı baz alınarak bir paylaşım yapılacaktır.
 • Gerçekleştirilmiş olan hesaplara göre bir iftar bedeli 20 TL olarak belirlenmiştir.
 • Elbette bundan fazlasını da bağışlama şansınız her daim söz konusu.

Ramazan'da İftar Bağışı Nasıl Yapılır?

 • Ramazan'da iftar bağışı yapmanın birkaç farklı yolu söz konusu.
 • Kısa mesaj ile hemen bağışta bulunmak mümkündür. Bunun için ilk olarak mesaj alanına giriş yapın. Bunun ardından IFTAR yazın ve hemen bunu 4012 numaralı hatta yollayın.
 • Aynı zamanda sitemizden online bir şekilde işlem yapmak da mümkündür. Elbette bunun için üyelik alınmalıdır.
 • Daha sonra özel tasarlanmış olan bağış butonu üzerinden dilediğiniz miktarda para aktarımını yapın.
 • Burada TL yerine bağış adedi olarak dikkat çeken bir sistem var. Yani kaç tane iftar vermek istiyorsanız onu seçin ve onaylayın.

Bunun yanı sıra 0 216 375 40 42 üzerinden de bağışta bulunmak mümkündür. Çağrı merkezi her daim online bir şekilde yapılan aramalara en kısa zaman dilimi içinde yanıt vermekte.

Ramazan'da İftar Bağışı İçin Neden Beşir Derneği?

Ramazan'da iftar bağışı hangi kuruma yapılır; Beşir Derneği sayesinde hemen bu işlemi yapın. Kurum olarak çok deneyimli olmanın yanı sıra aynı zamanda sayısı on binleri bulan bir ihtiyaç sahibi listesine sahibiz. Böylelikle yapmış olduğunuz bağışların yanlış ellere gitmesi gibi bir ihtimal hiçbir şekilde söz konusu değil. Zaten dernek olarak tüm faaliyetlerimizi kayıt altına alıyoruz. Bunlara dair detaylı olan tüm bilgileri resmi sitemiz üzerinden en kısa sürede öğrenebilme şansınız her daim var.Bağış Yap

 Ramazan’da İftar Bağışı Hangi Kuruma Yapılır?

Genel Bağış

EKLE