Ramazan’da Fitre Bağışı Nereye Yapılır?

Ramazan’da Fitre Bağışı Nereye Yapılır?

Ramazan ayı birçok farklı ibadetin yapıldığı son derece özel ve 11 ayın sultanı olarak tanımlanan bir zaman dilimidir. Bunların içinde vacip olan fitre ise Ramazan Bayramı’na ulaşmanın karşılığında Allah'a edilmiş olan bir şükürdür. İslam'da yardımlaşmak son derece önemli olduğu için bu bedeli maddi olarak bir ihtiyaç sahibine ödemek gerekir. Ramazan'da fitre bağışı nereye yapılır; Beşir Derneği bunun için en iyi adres olarak karşımıza çıkıyor.

Fitre Nedir?

Ramazan'da fitre bağışı nereye yapılır; Beşir Derneği ile bağış işlemlerinin en kısa zaman dilimi içinde tamamlanması mümkündür. Ramazan ayı son derece özeldir. Tam bir nefis mücadelesi şeklinde geçen 30 günlük bir oruç mevcuttur. Bunun bitmesini ardından 3 gün sürecek olan bayram başlar. İşte buna şükretmek için fitre verilir. Birçok kişi tarafından fıtır sadakası olarak da tanımlanır. Müslüman olan bir kişinin bunu vermesi gerekir. Vacip olarak kabul edilmiş olan ibadetlerin içinde yer alır. Bayram öncesi, bayram günü ya da bayramdan sonra verilmesi mümkündür.

Fitre bağışı kişi tarafından ihtiyacı olan insana verilmek zorundadır. Birden çok yoksula verilmesi konusunda bir sınırlama yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken temel şey ise her bir şahıs için belirlenmiş miktardan az olmamak şartıyla bu ibadetin yerine getirilmesidir.  80,18 gramlık altın ya da aynı değere sahip bir malı bulunan kişilerin fitre vermesi kuralı söz konusudur. Bunu Beşir Desteği aracılığıyla ve online bir şekilde gerçekleştirmek son derece kolaydır.

Ramazan Ayı İçinde Fitre Miktarı Bu Sene Ne Kadar Oldu?

Ramazan ayı içinde bu sene fitre bedeli 27 TL olarak belirlenmiştir. 2020 içinde yapılan hesaplamaların ardından karar verilmiş olan tutar budur. Para miktarının bunun altında olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmaz. Ancak daha yüksek bir bağış mümkündür ve bunun dini olarak bir sakıncası yoktur. Özellikle fitre verecek insan bulma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için Beşir Derneği en iyi seçimdir.

Fitre Bağışı Nasıl Gerçekleştirilir?

Ramazan'da fitre bağışı nereye yapılır; Beşir Derneği sitesi üzerinden online olarak tasarlanmış sistemi kullanabilirsiniz;

  • Üyelik almak ilk kuraldır.
  • Bunun hemen ardından bağış yapma alanının olduğu yere gelin.
  • Daha sonra miktarı seçin.
  • Çok yüksek ve TL üzerinden meblağlar da her daim kabul edilir.
  • Onay aşamasında ise sizden vekalet istenir.

Fitre Bağışının Kullanımı Nasıl ve Nerede Olur?

Fitre bağışının dağıtımı ihtiyaca göre derneğimiz tarafından yapılır. Bunun için iki opsiyon söz konusudur. Bunlardan birisi ülke için iken diğeri ise yurtdışındaki Müslümanlar içindir.

Neden Beşir Derneği?

Ramazan'da fitre bağışı nereye yapılır; Beşir Derneği sitesine girebilir ve daha sonra farklı yöntemler üzerinde hemen süreci en kısa zaman dilimi içinde tamamlayabilirsiniz. Müslümanlarla sınırları ortadan kaldırabilmek için 2013 yılında faaliyetlerimizi başlattık. Çok kısa bir süre içinde dünyanın değişik yerlerine ulaştık. Hemen yanı başımızda başlayan savaşa kayıtsız kalmadık. Eğitimden barınmaya, yemeden sağlığa kadar birçok alanda Müslümanlara desteklerimizi verdik. Allah'ın emirlerine uyduk ve hadislere göre hareket ettik.

Beşir Derneği olarak halen bu anlayışla devam ediyoruz. Nerede bir mazlum, acı çeken, yardıma muhtaç bir insan varsa biz oradayız. Bizlere destek verebilirsiniz. Bunun birden çok yolu söz konusu. Örneğin bizzat temsilcilik üzerinden bağışta bulunmanız mümkün. Fitre desteği ve bağışı için online sitemizi kullanın. Çok kısa bir süre içinde bunu ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımızdan bir şüpheniz olmasın.Bağış Yap

Ramazan’da Fitre Bağışı Nereye Yapılır?

Genel Bağış

EKLE