Ramazan Yardımı

Ramazan Yardımı

11 ayın sultanı Ramazan geldiği zaman şeytan zincire vurulur. Müminler, hayır ve hasenatta adeta yarışır bir hale gelirler. Ramazan ayı aynı zamanda yardımlaşmanın Müslümanlar arasında en yoğun yaşandığı dönemlerin başında gelir. Ramazan yardımı yapmak isteyenler, bunu en kolay ve hızlı bir biçimde Beşir Derneği üstünden gerçekleştiriyorlar. 

Ramazan Ayında Yardımlaşmak Neden Önemli?

Ramazan ayı, gerek fitre ve zekat gerekse sadaka ve infak gibi faaliyetlerin en sık şekilde gerçekleştirildiği 30 günlük bir süreçtir. Çünkü bu ay içinde yapılan ibadetlerin sevapları çok daha fazladır. Özellikle peygamber efendimizin bu konuda dile getirmiş olduğu; Ramazan yardımlaşmanın öne çıktığı, rızkın arttığı bir dönemdir ifadesi dikkat çekicidir. İşte bu yüzden kendisini bilen her Müslüman kişinin bu ayda hayır ve yardımlaşma konusunda adeta bir yarış hali içinde olması şarttır. Bundan dolayı Ramazan ayı geldiği zaman, bizden durumu daha kötü olan Müslüman kardeşlerimizi düşünmemiz gerekir. Onların ihtiyaçlarını karşılamak, yetim ve öksüzleri mutlu etmek hem sevap hem de hayır demektir. Ramazan yardımı için Beşir Derneği ile iletişime geçmek ve onların düzenlemiş olduğu organizasyonlar içinde yer alarak, hayır işleriyle meşgul olmak bizler için cennet yolunda atılım olan en büyük adım demektir. 

Gıda Paketi Yardımı Nedir?

Ramazan ayında yardım yapmak isteyenlere Beşir Derneği birçok farklı seçenek sunmakta. Bunlardan birisi gıda paketleri. Bir ailenin ihtiyacı olan tüm gıdaların yer aldığı paketler, ihtiyacı karşılama noktasında çok başarılı. Hatta beklentilerin üstünde. Online site üstünden ve farklı yöntemlerle hemen bağışta bulunabilirsiniz. Böylelikle yeme ya da içme gibi en temel şeyleri bulma konusunda sıkıntı çeken kişilerin mutlu olmasını sağlamak mümkün. Hazırlanan özel gıda paketleri, Beşir Derneği bünyesindeki gönüllüler ve çalışanlar tarafından ihtiyaç sahiplerine en kısa süre içinde sunulur.

Bayramlık Elbise Yardımı Nasıldır?

Ramazan Bayramı, insanların hem temiz hem de güzel kıyafetleriyle karşılaması gereken son derece özel bir zaman dilimidir. Ancak herkes ne yazık ki böyle bir şansa sahip değil. Özellikle yetim ve öksüzler, bayramları genellikle boyunları bükük bir şekilde karşılıyorlar. İşte bu duruma bir son vermek ve garibanları sevindirmek çok kolay. Çünkü Beşir Derneği tarafından özel bir proje söz konusu. Buna göre gerçekleştirmiş olduğunuz bağış sayesinde, ihtiyaç sahiplerinin yeni kıyafetlerle bayramı karşılamasını sağlayabilirsiniz. Ramazan yardımı site üstünden hem kısa zaman dilimi içinde hem de online bir biçimde gerçekleştirilebilir.

Zekat Dağıtımı Nasıl Yapılır?

Ramazan ayına özel olarak yardımda bulunmak isteyen kişiler, zekatlarını ihtiyaç sahiplerine hemen ulaştırabilirler. Bir kişinin malının yüzde kırkını vermesi, bu ibadetin en temel kuralı olarak dikkat çeker. Nisap miktarı baz alınarak hesaplama yapılır. İslam coğrafyasında ne yazık ki yokluk çeken birçok kişi var. Bunları mutlu etmek ve sevindirmek artık sizin elinizde. Bunun için yine Beşir Derneği sitesinden başvurunuzu yaparak ödemede bulunabilirsiniz. Zekatlar, gerçekten ihtiyacı olanlara dernek üstünden ulaştırılır.

İftar Sofraları Yardımı Ne Anlama Geliyor?

Ramazan yardımı denildiği zaman akla hemen iftar sofraları geliyor. Dünyanın farklı yerlerinde birçok Müslüman, Ramazan ayı geldiği zaman bir lokma ekmeğe muhtaç durumda iftarlarını açmaya çalışıyorlar. Böyle insanlara destek vermek dinimizin bir emri olarak dikkat çekmekte. Beşir Derneği bu konuda beklentileri sonuna kadar karşılayan yapısıyla karşımıza çıkıyor. Mazlumların sofrasını şenlendirmek ve onların iftarlarını açmasını sağlamak için hemen site üstünden bağışta bulunabilirsiniz. Gerçekleştirilecek olan bağışlar en kısa sürede yerine ulaşır.