Ramazan Kumanyası Bağışı Nerelere Verilir? | Beşir Derneği

Ramazan Kumanya Bağışı Nedir?

 

Ramazan, paylaşma ve dayanışma duygularını en yoğun şekilde yaşadığımız aydır. Bu ayda gıda ve yiyecek sıkıntısı çeken ailelere Ramazan kumanya bağışı ile destek olunur. Kumanyalar ihtiyaç sahipleri için hazırlanan yardım paketleridir. Bu paketler içerisinde gibi temel gıda ve mutfak malzemeleri bulunur. Ramazan kumanya bağışı ile hazırlanan kumanyalar ihtiyaç sahipleri ile buluşturulur.

 

Kumanya Nedir?

 

Kumanya kelime anlamı olarak İtalyanca compagna kelimesinden dilimize kazandırılmıştır. Aslında bir denizcilik terimi olan kumanya, uzun deniz yolculukları için hazırlanan yiyecekleri ifade etmek için kullanılmaktadır. Ancak bu terim zamanla dilimizde erzak kelimesi yerine de kullanılmaya başlanmıştır. Ramazan kumanya bağışı ile de sağlanan kumanyalardan kasıt da erzak dolu paketlerdir.

 

Ramazan kumanyası fiyatı nedir ?

 

Beşir Derneği Ramazan kumanya bağışı 100 TL’dir. Ramazan kumanya bağışı ile hazırlanacak paketlerde çay, yağ, salça, makarna ve bakliyatlar temel gıda malzemeleri bulunur.

 

Ramazan kumanyası kimlere dağıtılır ?

 

Ramazan kumanya bağışı paketlerinde ailelerin Ramazan ayı boyunca ihtiyacı olan temel gıda malzemeleri vardır. Bu sebeple Ramazan kumanya bağışları dinen fakir sayılan kişilere verilir. Derneğimiz ise yaptığı faaliyetlerinde bu paketleri yurtiçi ve yurtdışındaki merkezlerinde ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktadır. Böylece muhtaç ailelerin yüzleri Ramazan kumanya bağışı ile gülmektedir.

 

Ramazan kumanya bağışı nerelere verilir?

 

Ramazan kumanya bağışı bireysel olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabileceği gibi yardım kuruluşları ve dernekler vasıtasıyla da muhtaç ailelere verilebilir. Ramazan kumanya bağışı ile sizler de derneğimizin faaliyetlerine destek verebilirsiniz.  Bağışlarınızla hazırlanacak kumanyalar gönül coğrafyamızda bulunan ihtiyaç sahiplerinin Ramazan ayının bereketinden faydalanmasına olanak sağlayacaktır.