Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği

Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği

On bir ay gelişini özlem ve hasret ile beklediğimiz, rahmet ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif her Müslümanın hayırlar ve dayanışma içerisinde geçirdiği en özel zamanlardandır. Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği içinde en değerli kampanyaların hayata geçirildiği dönemlerdendir. 

Ramazan Ayında Fitre Ve Zekat İbadetleri Yerine Getirilir

Yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın en üst perdede yaşandığı mübarek ayda fitre, zekât, fidye ibadetlerinin ve bağışlarında en fazla gerçekleştiği aydır. Hem mukaddes kitabında Yüce Allah hem de onun elçisi Resullullah yardımlaşma ve dayanışmanın önemini mü’minlere anlatmışlardır, gerek ayetlerde gerekse hadisi şeriflerde iyilik ve Müslümanların birbirine yardım etmesi gerektiği vurgulanmıştır. 

7 Kıtada Ve 55 Ülkede Tüm Yıl Boyunca Hizmet

Ramazan ayı, iyiliğin, yardımlaşmanın, ibadetlerin gerçekleşmesi için bir vesiledir, 30 günlük bu vesile sürecinde elimizden geldiğince hayır ve hasenatta bulunmalıyız. Yardımlaşma kültürümüzün en özel temsilcisi Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği biz Müslümanlar için bir aracıdır. 7 kıtada ve 55 ülkede tüm yıl boyunca hizmet eden yardım faaliyetlerini yürüten gönüller arasında köprü görevi üstlenen Beşir Derneği hayra vesile olmanın hayır yapmış kadar önemli olduğu inancı ile çalışmaya devam ediyor. 

Hayırseverler Ve İhtiyaç Sahipleri Buluşuyor

Yılın her zamanında yardım, bağış ve kampanyaları ile dayanışmaya vesile olan Beşir Derneği Ramazan ayında çok daha yoğun, gecesini gündüzüne katan Beşirler sayesinde hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri buluşuyor. Maddi yardımlar dışında, önce gönül sofralarında kurulan iftar sofralarını yeryüzüne taşıyan, her haneye sıcak bir kap yemek ulaştıran, bayramlık elbise yardımı ile bir çocuğun gülümsemesine imkân sağlayan. 

Müslümanlara Uzatılan Sıcak Bir Dost Eli

Kurban etinin bereketini ihtiyaç sahipleri ile paylaşan, gıda kumanyaları ile mübarek ayda aç kul bırakmamaya gayret eden Beşirler hayırseverlerin ulaşmakta zorlandığı her yerde. Bir kap bir kalp projesi ile Ramazan ayı boyunca Türkiye’de evden eve iftarlık yemekler taşıyan Beşir Derneği çalışanları ve gönüllüleri yalnız ülkemizde ki ihtiyaç sahiplerine değil dünya üzerinde ki milyonlarca Müslüman kardeşimize de bir umut, sıcak bir dost eli oluyor. 

İmkanı Olan, Olmayan İle Paylaşmalıdır

Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği bir ay boyunca zekât ve fitrelerin dağıtılması, gıda paketleri ile iftariyeliklerin ulaştırılması, iftar sofralarının kurulması, bayramlık elbiselerin bekleyenlere dağıtılması, Kuran-ı Kerim dağıtımları ile kurban kesim organizasyonlarını yürütmekte. Yüce Allah Zariyat suresinde onların mallarında dilencinin ve iffetinden dolayı durumunu açıklayamayan yoksulun bir hakkı vardır buyurmuştur o halde imkanı olan imkanı olmayan ile paylaşmalıdır. 

Sadece Maddi Değil Manende Yardımlaşmalı

Farklı ayetlerde insanları yardımlaşma ve dayanışmaya yönlendiren Yüce Yaradan Bakara suresinde de ey iman edenler kazandıklarınızın ve sizin için yerden çıkardığımız ürünlerin en helal ve iyisinden Allah yolunda harcayın emrini vermiştir. Müslümanlar sadece maddi değil manende yardımlaşma içerisinde olmalı, her konuda birbirlerine yardım eli uzatmalı, üzgün ve dertli birini teselli ederek yüzünde bir tebessüm oluşmasına vesile olmakta iyiliktir. Ramazan Ayı Faaliyetleri Projesi Beşir Derneği gönlü sevgi ile dolu, vicdan sahibi, paylaşmayı ve dayanışmayı Allah’ın emri ve Peygamberimizin hadislerinde verdiği değer gibi gören müminlerin destekleri ile her yıl daha da artmakta.