Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri

Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri

Yetimleri Himaye Etmenin Hükmü Nedir?

Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri: Müslim Zühd 42. hadiste peygamber efendimiz yetimleri himaye etmenin cennet açısından öneminden bahsetmektedir. Hem kendine ait yetim insanı hem de başkasının yetimini koruyup kollayan insanla cennette yan yana olmanın hükmünü ortaya koyar. Beşir Derneği aldığı bağışlarla öküz ve yetimleri mutlu ederek karınlarının doyurulmasını sağlar. Birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirir. Bu sebeple Beşir Derneği'ne kurban bağışı yaparak dünyanın her yerine yardım ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yetimlerle İlgilenmenin Dini Açıdan Önemi Nedir?

Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri:  Başka bir hadiste peygamber efendimiz yetimlerle ilgilenmenin önemine dikkat çekiyor. Yetimin başını okşamanın, sevap olacağından bahseder. Bu sebeple sizler de Beşir Derneği'nin internet sitesine girerek hem mesaj bağışlarını hem de kurban bağışlarını inceleyebilirsiniz. Bütçeniz ve istediğiniz kadar kurban keserek aç ve yoksul insanlara yardım edebilirsiniz. Onların yüzündeki tebessümün kaynağı sizler olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı el birliği ile zorda olan insanlara bağış yapılmasını öneriyoruz.

Yetim Yedirmenin Sevabı Nedir?

Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri: Tirmizi Birr 14. hadiste peygamber efendimiz yetim insanlara sahip çıkma konusunda öneriler vermektedir. Evlerinde yediren kişilerin büyük bir günah işlemediği sürece cennete gireceğinden bahseder. Beşir Derneği'ne yapacağınız her türlü yardım yetim ve öksüzlere giyim ve yiyecek yardımı şeklinde ulaşmaktadır. Açlık ve sefaleti engelleyip, yetimlere sahip çıkmak istiyorsanız derneğe kurban bağışı veya para yardımı yapabilirsiniz. Tamamen sizin elinizdedir.  Başka bir hadiste yetimi yediren kişinin evinin büyüklüğünden bahseder.  Allah için en sevgili en güzel olan evin, yetim doyuran kişinin olduğu belirtilir. Yetim olan evlerin Allah katında yeri büyüktür. Beşir Derneği'ni arayarak veya başvuru formunu doldurarak yetim ve öksüzlere ait çalışmalara bakabilirsiniz. İstediğiniz seçeneklere göre bağışları yapabilirsiniz.

Yetime Sahip Çıkmanın Yeri Nedir?

Peygamberimizin Öksüz Ve Yetimlerle İlgili Hadisleri: Peygamber efendimiz hadiste, yetimlerin hacete ulaşmak istiyorlarsa onları doyurması ve başının okşanmasının önemine dikkat çeker. Dinimizde yardımlaşmanın ve yetime sahip çıkmanın hükmü büyüktür. Beşir Derneği'ne her türlü bağışı yapabilirsiniz. Kendiniz kesemiyorsanız yardım derneğine vekalet vererek sizin adınıza aç ve susuz insanların doyurulması konusunda adım atabilirsiniz. Başka bir hadiste sofrada yetim bulundurmanın değerli olduğu vurgulanır. Öksüz ve yetimleri evinde ağırlayan onlara yemek ve kalacak yer sunan insanların evine şeytan gelmeyeceği vurgulanır. Bu sebeple Beşir Derneği'nin web sitesine girerek yer alan kurban bağışlarını ve mesaj yardımlarını inceleyerek sizler de adım atabilirsiniz. Zor durumda kalan insanlara aydınlık bir kapı sunarak onları bu durumdan kurtarma fırsatı elde edebilirsiniz. Maddi durumu iyi olan insanların Beşir Derneği'ne yardım yapması gerektiğini öneriyoruz. Yetim ve yoksula sahip çıkmanın koruyup kollamanın dini açıdan önemi büyüktür. Allah yolda kalan insanlara yardım yapanı sever. İhtiyacı sahibi olanlara verdiğiniz yemek, yaptığınız bağış bir gün size geri dönecektir. Yetim ve öksüz doyurmanın onları himaye etmenin cennete giderken bir adım olduğu dikkat çekilir. Aynı zamanda başka bir hadiste kadınların ve yetimlerin haklarının yenmemesi gerektiği vurgulanır. Yetim ve öksüzlerin hakkını yiyen kişilerin iyi olmayacağını konusunda ayet ve hadisler vardır. Herkes herkese hakkını teslim etmelidir. Yetim ve öksüzü yanına almanın, eğitim vermenin önemine dikkat çekerek cennette olacağı konusunda ifadeler vardır. İhtiyaç sahibi olan ve muhtaç insanlara Beşir Derneği aracılığıyla bağış yapabilirsiniz. Yardımları doğru ve hızlı bir şekilde ulaştıran dernek geçmişten bugüne yaptığı birçok yardımla tanınmayı başarmıştır. Bütçenize göre ve istediğiniz miktarda bağışı derneğin internet sitesinden yapabilirsiniz. Yüz yüze yapmaya göre daha kullanışlı ve pratik bir yol sağlayarak kısa sürede birçok yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olur.