Online Adak Kurban Bağışı

Online Adak Kurban Bağışı

Kurban ibadeti sadece Kurban Bayramı’nda yerine getirilmez. İslam’da kurban çeşitleri vardır. Adak kurbanı da İslam’da yer alan kurban çeşitleridir. Adak kurbanını kişi kendisi kesebilir ya da vekaleten kesebilir. Online adak kurban bağışı; güvenilir kurumlara online adak kurban bağışı yapabilir, adak kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırabilirsiniz.

Adak kurbanının etinden kesin kişinin ve ailesinin yemesi dinimizce uygun değildir. Adak kurbanı kesildikten sonra etinin ihtiyaç sahibi insanlarla paylaşılması gerekir. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için güvenilir kurumlara ve derneklere adak kurbanı bağışı yapabilirsiniz.

Adak Kurbanı Nedir?

Allah’a yakınlığımızı göstermek, şükretmek için kurban ibadetini yerine getiririz. Kurban ibadetinde esas olan kişinin niyetinin halis olmasıdır. Halis niyetle yerine getirilecek kurban ibadetlerinden biri adak kurbanıdır. Kişi dilediklerinin gerçek olması için adak adar. Adağın yerine gelmesi ardından Allah’a şükretmek için kurban keser. Adak kurbanını kişi kendisi kesebileceği gibi vekaleten de kesilebilir.

Vekaleten kurban kesilmesi için kişinin birini kurban kesmesi için vekil tayin etmesi gerekir. Vekalet yazılı veya sözlü olarak verilebilir. Diyanet verdiği fetvada kurban vekaletinin internetten, telefondan verileceğini söylemiştir. İnternetten kurban vekaleti vermenin dinen bir sakıncası yoktur.

Adak kurbanı sekecek kişi dilerse kurbanını bağışlayabilir. Adak kurbanı bağışlamak için Online adak kurban bağışı kabul eden güvenilir kurumlara internetten üzerinden kurban bağışı yapılabilir. Adak kurbanı bağışlandıktan sonra etlerinin gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştığını bilmek, kurbanın islami usullere göre kesildiğine emin olmak önemlidir.

Beşir Derneği olarak ülkemizde ve yurtdışında yoksulluk çeken, açlıkla sınanan tüm kardeşlerimize el uzatmak için çalışıyoruz. Siz de elinizden geldiğince Müslüman kardeşlerinize el uzatmak istiyorsanız vesile oluyoruz. Adak kurban bağışlarınızı internetten üzerinden yapabilir ya da bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Adak Kurban Etinin Hükmü Nedir?

Adak kurbanı Allah’a ettiğimiz duaların karşılık bulması halinde adak adadıysak kesmemiz gereken bir kurbandır. Allah’a yakınlığımızı göstermek için kestiğimiz adak kurbanının vekaleten kesilmesi caizdir. Adak kurbanı kesecek olan kişi vekaletini güvenilir derneklere ve kurumlara verebilir.

Adak kurbanının eti ilgili hüküm dinimizde yer almaktadır. Adak kurbanı etinden kurbanı kesen kişi, çocukları, eşi, annesi ve babası yiyemez. Kurbanın etleri ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılmalıdır. Çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerine etleri dağıtabileceğiniz gibi adak kurbanlarınızı bağışlayabilirsiniz.

Online adak kurban bağışı vererek adak kurbanlarınızın vekaletini kurumumuza verebilirsiniz. Vekalet verdiğiniz kurbanlar kesilmeden önce hocalarımız hayvanları özenle seçiyor. Seçilen kurbanlık hayvanlar dinimize uygun şekilde kesiliyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kurbanlık etleri ülkemizde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi olan insanlar için bağışlayabilirsiniz. Günümüzde açlıkla, sefaletle, salgınla sınanan birçok Müslüman var. Biz Müslüman kardeşlerimiz için elimizden geleni yaparken sizden gelen bağışları da yerlerine ulaştırıyoruz.

Adak Kurbanı Bağışlanır Mı?

Adak kurbanı etinden kesen kişinin yemesi, eşinin yemesi, çocukları, annesi ve babasının yemesi dinimizce doğru değildir. Adak kurbanı etinin fakirlere ve yoksullara dağıtılması gerekir. Kurban kesmek için vekalet verebilir ve güvenilir kurumlara kurban bağışı yapabilirsiniz. Online adak kurban bağışı verebileceğiniz kurumumuz vekaletinizi aldıktan sonra sizin adınıza, sizin ibadetinizin yerine gelmesi için kurbanları kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Adak Kurban Bağışı Nasıl Yapılmalıdır?

Adak kurban bağışı yapılırken kişilere, kurumlara ve derneklere vekalet vermeniz gerekir. Yazılı veya sözlü olarak kurban için vekil tayin edebilirsiniz. Karşı tarafın kabul ettim demesi yeterlidir. Kurban bağışı yapacağınız kurumların güvenilir, İslami değerleri bilen ve emirlerine uygun kesimler yapan kurumlar olması önemlidir. Derneğimiz kesimleri islami emirleri uygun şekilde yapar ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırır.

Online adak kurban bağışı için tıklayın