Nafile Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Nafile Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Dinimiz Allah’ı Teâlâ’ya bize verdikleri için şükretmek için birçok yol gösteriyor. Dinimiz bize der ki paylaşın, şükredin, sahip olduklarınızın kıymetini bilin ve sahip olduklarınızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşın. Allaha şükretmek için en fazla tercih edilen kurban kesmektir. Gelecek belayı uzak tutmak sahip olunanlar için şükretmek için en güzel yollardan biridir. Vacip kurban dışında kesilen kurbanlara da nafile kurban denir. Nafile kurban bağışı nereye yapılır, bağışlar nasıl dağıtılır?

Nafile Kurban Nedir?

Nafile kurban dediğimizde vacip kurban dışında hususi nedenlerden dolayı kesilen kurbanlardır. Neden kurban kesilir? Maddi ve manevi olarak belalardan ve musibetlerden kişilerin kendi koruması kendileriniz muhafaza etmeleri amacıyla kesilir. Sahip olunanlar için Allah'a şükretmenin de bir yoludur. İslam aleminde örfi ve şeri faydaları düşünülerek de kurban kesilmektedir. Nafile kurban kesilerek dağıtılmakta bu sayede ihtiyaç sahiplerine de dokunulmaktadır. Sahip olduklarını için Allah'a şükrederken dağıttığınız kurbanlarla da birçok kişiyi sevindirmektesiniz. Hayır, dualarını almakta evlerine mutluluk ulaştırmaktasınız. Nafile kurban bağışı nereye yapılır? Derneğimiz bitmesinde kurbanlarınız bağışlayabilmektesiniz. Tek Yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek. 

Vacip Kurban Ve Nafile Kurban Nedir?

İslam dininde iki farklı kurban vardır. Vacip kurban; zengin kişilerin kesmek zorunda oldukları kurbanlar uhdiye kurbanı, nezir kurbanı olarak adlandırılan adak kurbanı, Hedy kurbanı olarak isimlendirilen Hacc-ı kıran ve Hacc-ı temettü yapanların kesmek zorunda oldukları şükür kurbanı, Hacda kurban kesmek durumunda kalacak kusur işleyenleri kesecekleri ceza kurbanı. Bunun dışında kalarak kesilen kurbanlar da nafile kurbanı olarak bilinmektedir.

Nafile Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Nafile kurban bağışı nereye yapılır? Kurban kesmek isteyenlerin akıllarında cevaplanması gereken en önemli sorudur. Bağışların nereye yapılacağı, kurbanın kimlere nasıl dağıtılacağı.

Beşir Derneği olarak kurban bağışlarınızı İslami şartlara uygun bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kurbanın seçilmesinden kesilip dağıtılmasına kadar her konuyu vekâletinizi bize vermenizle çözmekteyiz. Sizlere içiniz rahat bir şekilde Allaha olan minnetinizi yerine getirmenin rahatlığını yaşamakta bizler sizin kanalınızla evine et götüremeyen, hayatında etle tanışmasını vatandaşların sofralarının etle buluşmasını sağlamaktayız.

Nafile kurbanın tamamı dağıtılmalıdır. Kesen kişi kurbandan kendine pay alamaz. Bu nedenle kesilen kurbanın İslami şartlara uygun şekilde pay edilip, ihtiyaç sahibi olan kişilere dağıtılması görevinin eksiksiz yerine getirilmesi gerekir. Bunun için bizler buradayız.

Beşir Derneği Hakkında

Beşir Derneği olarak bizlerin amacı sosyal adalete destek ve kardeşliğe destek olmak. Bu yolda devam eden geceli gündüzlü çalışmalarımız neticesinde yurt içi ve yurt dışında yardıma ihtiyacı olan kişilerin hayatlarına dokunmak. Ülkemizde ve dünyada yardıma muhtaç vatandaşların olması bizlerin çalışmalarımıza hız kesemden devam etmesi için geçerli bir nedendir. Bizler sizlerden gelen desteklerle projelerimizi oluşturmakta ve onların hayatına dokunmaktayız. 

Dernek olarak farklı projelere imza atarken özellikle kurban bağışlarınızı da gerçekleştirme yolunda sizlerin yanında almaktayız. Dinimizce sahip olduklarımız için şükürlerimizi iletmemiz için en etkili yollardan biridir kurbanlar. Bizler Allah'a verdikleri için şükrederken kesilen kurbanların bağışlanmasıyla da daha önce et yemeyen ailelerin sofraları bayram etmekte. Buna vesile olan bizler de yeni çalışmalar için içimizde huzu8rla yolumuza devam etmekteyiz.

Bizlere Nasıl Ulaşırsınız?

Nafile kurban bağışı nereye yapılır diye merak edenler için bizler doğru adres olmaya devam ediyoruz. Adil ve şeffaflık platformunda bağışlarınızı takip edebileceğiniz gönül rahatlığı içinde destek olabileceğiniz bir dernek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizlerle internet, telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi merkezimizi ya da temsilciliklerimizi de ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.