Kuyu Açma Fiyatları

Kuyu Açma Fiyatları

Kuyu açmak özellikle Afrika gibi suya muhtaç olan yerlerde birçok kişi için umut. Beşir Derneği düzenlediği bu projelerle, dinimizin emretmiş olduğu şekilde hayırlara vesile olmakta. Kuyu açma fiyatları farklı. Değişik nedenlerden dolayı sabit bir meblağ vermek çok zor. Bazı yerlerde yerin hemen altından suya ulaşılırken, bir kısım bölgelerde ise derine inmek şart. Böyle olduğu vakit doğal olarak masraflar da artıyor. Belir Derneği sayfasından proje içinde yer alma şansınız her daim var. 

Su Kuyusu Neden Açılır?

Su kuyusu, insanların bu en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için açılır. Bu konuda Beşir Derneği, uzun senelerin vermiş olduğu deneyim ve sahip oldukları imanla faaliyetlerini aralıksız bir biçimde devam ettiriyor. Tüm Müslümanlar bizim gibi, bol su kaynaklarının olduğu Anadolu coğrafyasında yaşamıyor. Bir kısmı Afrika'da bazıları Afganistan gibi, suyun çok da cömert olmadığı yerlerde ikamet etmekte. Onlara suyu ulaştırmak adına başlatılan kuyu açma projesi, bu anlamda dertlerine tam anlamıyla deva oluyor.

Beşir Derneği Su Kuyusu Nasıl Açılıyor?

Kuyu açma fiyatları hem dolar hem de TL üstünden belirleniyor. Yani iki farklı para birimi de bağış olarak kabul ediliyor. Kuyunun açılması kolay değil. Belli ön hazırlıkların başarılı şekilde tamamlanması gerekiyor. Bunlar şöyledir;

  • Suya ihtiyacı olan yerler belirlendikten sonra bölgede saha çalışması yapılıyor.
  • Nereden suyun getirileceği, bunun kaç metreden çıkarılacağı, şebekeye nasıl dahil edileceği gibi birçok farklı kriter söz konusu.
  • Bunların tümü aynı zamanda maliyet demek.
  • Çatlamış olan dudaklara deva olmak adına işini hızlı ve teknik bir biçimde yapan Dernek, suya ulaştıktan sonra gerekli olan tüm testlerin de tamamlanmasını sağlıyor.
  • Böylelikle süreç en kısa sürede tamamlanmış oluyor.

Beşir Derneği Kuyu Açma Fiyatları Yüksek mi?

Kuyu açma fiyatları çerçevesinde yapılacak olan bağış miktarları katılımcılara bırakılmış durumda. Buna göre 3000 dolar rakamı çok sık karşımıza çıkmakta. Bunu ödeyecek olanlar, aynı zamanda açılacak olan kuyunun ismini koyabiliyor. Eğer masraflar bu meblağdan düşük olursa, kalan para özel bir havuz içine aktarılıyor. Hem diğer projeler hem de bakım ve onarım masrafları için bu para kullanılıyor. Bunun yanı sıra 3000 doları aşan kuyular da mevcut.

Beşir Derneği Kuyu Açma Projesine Nasıl Katılım Sağlanır?

Kuyu açma projesi katılımını sorunsuz bir biçimde ve farklı yollar üstünden yapabilirsiniz. Çağrı merkezi bu konuda sizi yönlendiriyor. Ya da hemen kısa mesaj yollayabilme şansınız da var. Bunun yanı sıra ATM üstünden veya bankadan paranın gönderilmesi çok zaman alan bir işlem değil. Online metotlar da aktif.

Beşir Derneği Kuyu Türleri Neler?

Kuyu açma fiyatları farklıdır. Beşir Derneği, projenin olduğu coğrafi durumları göz önünde bulundurur. Buna göre güneş enerjili, makaralı, tulumbalı ya da elektrikli kuyular açabilir. Bunların tümünü gerçekleştirebilecek donanım mevcuttur.

Beşir Derneği Kuyuları Hangi Ülkelerde?

Kuyu açma fiyatları değişirken bunların faaliyete geçmiş oldukları yerler de farklılık göstermekte. Daha çok ihtiyacı olduğu için kuyuların büyük bir kısmının Afrika kıtasında olduğunu hemen söyleyelim. Burada Müslüman nüfusun yaşamış olduğu yerlerde açılmış olan su kuyuları, insanların daha rahat bir yaşam sürmesini sağlıyor. Savaşlardan başını kaldıramayan Afganistan sınırları içinde de Beşir Derneği her daim aktif. Kardeşlerimizin ikamet ettiği bir diğer ülke olan Pakistan'da da kuyular var. Tanzanya, Çad ve bunun gibi daha çok sayıda ülkede su kuyuları projeleri hayat bulmuş durumda.