Kurban Yardımı

Kurban Yardımı

Kurban yardımı sayesinde muhtaç ailelerin sofrasına bir tabak da siz ekleyebilirisiniz. Kurban Bayramının kutsal ruhunu yaşarken aynı zamanda hiç tanımadığınız ailelerin sofrasına yardımlarınız ile konuk olma imkanını elde edebilirsiniz. Bu noktada Beşir Derneği en muntazam şekilde vekalet alan ve ibadeti tamamlayarak dağıtım adımını gerçekleştiren kurumlar arasında yer alıyor. Siz de anında hem ortaklı hem de tek başınıza gerekli olan kurban satın alım adımlarını tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde kurban yardımlarının tamamlanması ve vekalet alım aşamasına geçilmesi sağlanır. 

Kurban İbadeti ile Temizlenin! 

Kurban yardımı sayesinde siz de kısa bir süre içerisinde dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan temizlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. 

  • Hazreti İbrahim’in oğlunu kurban edecek kadar Allah’ın rızasını kazanmak istemesi ile başlayan bir ibadettir. Sizi de bu olaydan yola çıkarak sizi Allahtan uzaklaştıracak olan tüm unsurlardan uzak durmalı ve hayatınızda bu bayram ile beraber bunları kurban etmelisiniz. 
  • Nefsinizi ikinci plana atarak sizi ayakta tutacak olan temel unsur olan rahmani detaylara adım atmanız sizin için harika bir fırsat olacaktır. 
  • Kurban Bayramı aynı zamanda yardımlaşmanın dinimiz için ne derece önemli olduğunu da vurgulayan unsurlar arasında kendini gösteriyor. Kurban kesilen evde hayvanın etinin çok az bir kısmı kalır ve geriye kalan tüm miktar da bağışlanır. İşte bu bağışlama ve kesim adımını vermiş olduğunuz vekalet ile beraber Beşir Derneği sizin için tamamlayacaktır. 

Bu detaylara bakıldığı zaman Allah’ın rızasını kazanırken aynı zamanda hayatınıza çok daha muntazam ve iyi bir insan olarak devam etmek için de bir şans elde edeceksiniz. Her sene Müslümanların bu bayramı ile manevi yönden kendilerini geliştirecekleri bir fırsatları oluyor. Aslına bakılırsa İslam ahlakına sahip olan kişiler için her gün her saat yeni bir başlangıçtır. Her gün ve her saat hayatınızda olumlu ve rahmani unsurları çoğaltmak için adım atabilirsiniz. 

Kurban Bayramı Dışında da Yardımlarınızı Sürdürün!

Kurban yardımı yardımlarınızın tek türü olmamalıdır. Aynı zamanda gıda yardımı ya da nakit yardım gibi hususlarda da muhtaç ailelerin yanında olmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde derin bir nefes alarak hayatınıza devam edebilir ve bir ümmetin parçası olarak kendi üzerinize düşen görevi tamamlama imkanını da elde edebilirsiniz. Kurban Bayramı sizin için yardımlaşmanın bir hatırlatıcısı olmalıdır. Bu hatırlatıcıyı senenin her günü aklınızda tutmalı ve ümmete yakışır bir biçimde yardımlarınızı birbirinizden esirgememelisiniz.

Yurtdışına Bağış Yapma İmkanı Var Mı? 

Kurban yardımı adımlarınızı dilerseniz yurtdışında da tamamlama imkanınız bulunmaktadır. Kurban Bayramı sizin için kısa bir süre içerisinde global manada yaşanan sorunlara bir göz atma imkanını verecektir. Tüm sorunları gözden geçirdiğiniz zaman aslına bakılırsa yardıma muhtaç olan ne derece büyük bir coğrafyanın olduğunu görebilirsiniz.

Son senelerde Yemen’de yaşanan insanlık dramına seyirci kalmamalısınız. Beşir Derneği aracılığı ile 28 milyonluk nüfusunun 24 milyonu yardıma muhtaç olan bu ülkeye en azından biri yetim çocuğu doyuracak kadar yardımcı olabilirsiniz. Yardımınız sizin için küçük bir meblağ olsa da belki de vermiş olduğunuz bu paranın bir yetim çocuğun sofrasındaki biri dilim ekmek olacağının da ayrıca belirtilmesi gerekiyor. 

Beşir Derneği yardım Adımlarını Muntazam Biçimde Tamamlıyor!

Yardımın her bir adımının şeffaf ve yerinde şekilde tamamlanması için büyük çaba sarf edilmektedir. Bu noktada Beşir Derneği bağış yapan kişilere gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde sunar. Siz de Beşir Derneği aracılığı ile yeni bir huzura ve yardıma adımına ilk atılımınızı yapın!