Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği

Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği

Allah’ın Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’e gönderdiği koç ile kabul buyurduğum kurbanın şimdi sana mübarek olsun, hem kendin hem ailen hem sevdiklerin hem de müminler ile paylaş emrini vermesi ile kurban eti sıradan bir et olmaktan çıkmıştır. Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği, Rabbin katından bizlere mükâfat olarak gelen kurbanı paylaşmamız için bir vesile olmaktadır. 

Hiçbir Etin Tadı Kurban Eti İle Aynı Değildir

Hiç düşündünüz mü kurban eti başka zaman kesilen etlerden neden daha farklı bir tada sahiptir, hiçbir etin tadı kurban eti ile aynı değildir bunun nedeni içimizde ki teslimiyet duygusu ve kulluk şuurudur. Rabbimizin hediyesi kurbanımız değerlidir ama daha da değerli kılan paylaşmaktır, Allah Hac suresinde Allah’ın size ikramına ve ihsanına bir işaret olan hayvanlarınızı kurban ettikten sonra onların etinden hem kendiniz yiyin hem de ihtiyacını gizleyen ya da gizlemeyerek isteyen yoksulları da doyurun. 

Her Yıl Milyonlar Beşirlerin Yolunu Gözlüyor

Biz bu kurbanlık hayvanları şükredesiniz diye sizin istifadenize verdik buyurmaktadır. Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği tarafından dünyada ki milyonlarca aç ve yardıma muhtaç din kardeşimiz bayramın mutluluğunu kurban bağışı ile yaşıyor, her yıl milyonlar Beşirlerin yolunu gözlüyor. Hayırseverler adına alınan kurban vekaletleri ile kesilen kurbanlıklar İslami usuller ile kesildiği gibi emredildiği üzere pay edilir. 

Vekaletler İle Tekbirler Eşliğinde Kurbanlar Kesilir

Vekalet kurban kesimi bağış yapan tarafından bağış ücreti yatırılıp vekaletini vermesi ile başlar, bağışlar 7’li paketler haline gelecek şekilde gruplandırılır, acil ihtiyaç bölgelerine göre dağıtım başlatılır. Kesimden önce kurban olacak hayvanlar seçilir ve derneğimiz adına işaretlenir, işinin ehli kasaplar aldıkları vekaletler ile tekbirler eşliğinde kurbanları keserler bu işlemlerin tamamı noter, veteriner ve din görevlilerinin huzurunda gerçekleşir ve kayda alınır, video kaydı bağışçıya ulaştırılır. 

Kesimler Noter, Veteriner Ve Din Görevlilerinin Huzurunda Gerçekleşir

Yurt dışında yapılan kurban kesimlerinde de Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği, yerel yönetimler tarafından belirlenen yerlerde aynı ülkemizde olduğu gibi kesim yapılır ancak orada noter yerine yerel otoriteler şahitlik eder. Vekaletin verilmesini internet sitemiz üzerinden gerçekleştirmekteyiz, bağış işlemini gerçekleştirirken vekalet kutucuğunun işaretlenmesi yeterli olmaktadır. 

Ülkenin En Ücra Köşesinde Ki İhtiyaç Sahibini Tespit Ederiz

Banka aracılığı ile yapılan bağışlarda da derneğimiz sizi arayarak vekalet almaktadır ancak açık şekilde iletişim bilgisi vermemiş iseniz bu durumda sizin derneğin telefon numaralarını arayarak vekaletinizi vermeniz gerekmektedir. Derneğimiz yurt içinde bulunan temsilciliklerimiz ile birlikte Kurban Organizasyonu Projesi Beşir Derneği organizasyonlarını tamamlamaktadır, ülkenin en ücra köşesinde ki ihtiyaç sahibini tespit eden temsilciliklerimiz onların hayır duasını sizlere ulaştırmak ve hayra vesile olmaktan büyük bir onur yaşamaktadır. 

Dünyada Ki Milyonlarca Müslüman Kardeşimize Ulaşıyoruz

Yurt dışında yapılan kurban eti dağıtımlarında da bağışlanan kurban etinin payları Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Afrika ve Asya ülkelerinde ki milyonlarca Müslüman kardeşimize ulaştırılmaktadır. Allah rızası için kesilen kurban dışında Beşir Derneği olarak herhangi bir sebepten dolayı kesilen adak, nafile ve akika niyetli hayvanlarında vekaletini alarak etlerinin dağıtımında vesile olmaktadır.